Prijevod sadržaja portala na eng, njem.

Autor Kockica51, 19. Ožujak 2014, 16:38

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kockica51


Pozdrav svima,

zanima me neka ekstenzija ili paket koji bi omogućio prijevod sadržaja portala (članci, tekstovi,...) na engleski i njemački jezik.

Postoji li takav paket - ako postoji bila bi vam zahvalna ako biste mi mogli preporučiti koji od njih - i zanima me kakva je kvaliteta tih prijevoda, odnosno jesu li prevedeni članci razumljivi.

Hvala unaprijed na pomoći.

Dario

Ukratko, automatskih prevođenja nema jer jednostavno ne mogu biti dobri. Joomla ima nativan sustav za višejezičnost čija je jedina prednost po mom mišljenu što možeš, ali i nemoraš imati različite članke za različite jezike. Ako ovo kod tebe nije slučaj, već želiš imati iste članke na više jezika, možda bolje da probaš s FaLang-om.
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Kockica51



Hvala, Dario,. Možeš li mi još samo reći kakva je kvaliteta tih prijevoda, jer nemam nikakvih iskustava sa FaLangom. Jesu li tekstovi čitljivi ili ih treba naknadno dorađivati i popravljati?

miki

Komponenta služi da ti pomogne kreirati mogućnost višejezičnosti no prijevod moraš odraditi sama. Znači hr tekst prevesti i ubaciti u eng ili de :).
Google translate se može ubaciti i to je vrlo jednostavna opcija dodavanja automatskog prevođenja preko custom modula no prijevod je 'baba drumom a ti šumom' .
Postoje i mneke komponente naplatne kooje također koriste google translate no tu je također potrebno popraviti smisao.
Automatika za sada još uvijek ne može da riješi smisao rečenice.