RIJEŠENO - [Joomla 1.5.23] Joomfish pri kliku na zastavicu tu i tamo izbaci 404

Autor vivi, 22. Srpanj 2011, 19:09

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vivi

EDIT: Eto, nakon 2 dana kaosa, zahvaljujuci @Guardianu, problem je rijesen. :pivo: :)


Sajt je radjen tako da je kao prvi primarni jezik bio eng., dok hrvatski prijevod istog je dosao tek nesto kasnije. E sad, kada mi je kao zadani jezik na frontu  engleski, normalno kad saltam po zastavicama, normalno prelazi iz eng. u hr. i obrnuto.

E sada, problem nastaje kada kao zadani jezik (u administratorskim postavkama) za front postavim hrvatski - jednostavno kad kliknem na zastavicu engleskog, on predje na eng. verziju sajta no sto se sadrzaja tice izbaci mi 404 jel , iltiga da ga nemoze pronaci (a clanak postoji te su linkovi u uredu i sve ostalo jel - inace nebi radilo nikako onda)

Nekuzim koji mu je vrag, da li je stvar u joomfishu ili.. jer jel, kada zadam eng. sve radi normano, a kada zadam hr. za primarni jezik - krene se glupirat jel pri tom saltanju sa hr. na eng. kad netko kline. - Nekad prevede, a nekad eto odvali 404.

Trenutno mi se kao jedino rjesenje cini najboljim u taj 404 ubacit kakav sitemap. Zna mozda netko u cem bi mogla biti stvar? Ili je vec imao susreta sa slicnim problemom?

tito


vivi

Klijent vec ima svoj vlastiti prijevod (koji je ionako vec gore), tako da nazalost gtranslate nije opcija.

Guardian

Koristiš sh404SEF ekstenziju ?
Jesi prebacivao stranicu na drugi server ?

vivi

Ni jedno ni drugo.

U biti sada se razmisljam, mozda bi bilo najbolje da se nekak moze namjestiti da pri kliku na zastavicu vodi natag na pocetnu, samo sa jel, jezikom koji je odabran. Tehnicki ako je stranac kliknut ce odma na eng. zastavicu, ako je covjek sa ovih prostora nece ju ni dirati.. no svejedno, pomalo iritirajuce.. nemrem nikak skontat sta ga hebe..

Guardian


vivi


Guardian

Čime si radio taj shop, te produkte ? Ne mogu naći u source code.

Sve ti radi OK osim toga.




Ti imaš neki problem sa SEF. Često i produkti rade OK, ali tad je SEF link. Kad pokaže 404 onda pokaže Joomla dinamični stari link.




Totalno nepredvidivo. Nekad pokaže Ok, nekad 404. Osim ako ti u tom trenutku ne mijenjaš u Admin panelu.

Ugasi Joomla sef, očisti cache pa probaj. Onda ćeš bar znati da ti Joomfish to ne pravi.

vivi

Pa e, to je najgore, nemres predvidit opce kad ce ... Inace nisam nista mijenjao.. fakat nekuzim. Budem sad ovo probao sta si reko...

Guardian

Stvarajte naviku pisati koje verzije Joomle i scripti koristite. Ovako čovjek samo mora nagađati imate li vi sve updatirano na zadnje ili nešto prastaro.

vivi

SEO postavke u Globalnoj konfiguraciji sad postavih ovak:

Optimizacija za Tražilice - Ne
Koristiti mod_rewrite - Da
Dodati nastavak - Da

I pobrisah Cache.. cini mi se da je sad uredu, bit ce to ga je zezalo, bas sam ga sad isao ukljucit ponovo i opet se poceo glupirat. Nema sta drugo.

Thx  :pivo:

Imas mozda kakav savjet za sredit ove linkove na neki drugi nacin? Inace ovo mi je prvi multijezicni sajt pa onda..

Guardian

Izgleda da sve radi kad ugasiš SEF.
Može biti i Joomfish da ima bug u kombinaciji sa SEF.

Taj ludi link koji napravi na 404 sam ukucao u Google zajedno sa Joomfish i našao nekih tema po forumima stare i po 6 godina.

Zato sam napisao da je dosta bitno da pišete verzije Joomle i scripti koje prave probleme.




Koristiš li možda System cache plugin ? On je samo za artikle i zna nekad dosta problema praviti.




Hajde postavi SEO ovako pa probaj:

Optimizacija za Tražilice - Da
Koristiti mod_rewrite - Da
Dodati nastavak - Ne




Imaš ti opće neki .htaccess file aktiviran ?

vivi

Evo provjerih, ugasen je System cache plugin. Ovo zadnje probah - vrati se natrag onaj prob. Sto se tice .htaaccess-a, eno na pm.

Guardian

SEF ti ne radi do kraja kako treba. Ne znam može li joomfish na tu funkciju imati tolikog utjecaja.

Kad izbaci grešku pokaže prvu polovicu linka kao SEF a drugu polovicu kao Joomla obični link.
Moraš naći što pravi probleme SEF-u.  .htaccess ili nešto drugo.




Hajde u .htaccess stavi ovako

#Options +FollowSymLinks

Ako bude isti problem onda skloni "#" ispred
# RewriteBase /

probaj sa oboje.

I vidi jel ti se ta datoteka zove .htaccess, ne htaccess.txt. (ovo uradi prvo)




Prvo aktiviraj SEF u Joomla. Možeš kako je bilo prije. Taj .html ti je bitan zbog Google, pa nastavi kako si počeo.

vivi