Savjet za webshop u Joomli [bez karticnog placanja i sl.]

Autor vivi, 31. Svibanj 2011, 00:27

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vivi

Pff.. neam pojma kak da opce pitanje postavim posto od same pomisli na webshop mi se u glavi vrti; ktome jos jer jos nikad nisam radio bilo kakav jel pa..

Amo ovako, ukratko:

1. Mora bit na joomli znaci (znam ja da bi mi sad preporucili magento i sl. al jbg. tako je kako je)

2. Webshop bi bio na hrvatskom i eng. jeziku te bi trebao sadrzavati oko 100-injak proizvoda, svaki sa slikom, opisom..

3. Morao bi imati onaj klasicni sistem ubacivanja proizvoda u kosaricu te na kraju zavrsetak kupovine, znaci klasika.

4. E sad, placanje bi se vrsilo prilikom preuzimanja proizvoda, znaci pouzecem pa netrebam nikakve sheme sa kreditnim karticama i sl. znaci ono, ovaj naruci, meni stigne obavijest sa podatcima i to je to.

Sad me zanima, sta bi vi na mom mjestu? Koju komponentu ili ekstenziju instalirali na isu vrjednu proucavanja a da je free i nije previse komplicirana za koristenje?

Tom555


wooer

Jedini problem s tom 'klasikom' je što se upit nalazi u J!1.6 podforumu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

erik

Virtuemart nije opcija jer tko zna kada će biti izdana verzija za 1.6. Koliko i sam možeš vidjeti na JED-u imaš samo dvije opcije: HikaShop i JoomShopping. Nedavno sam postavljao jedan webshop na J!1.6 pa sam ih testirao. Obje komponente su dobre i može se od njih složiti dobar webshop. Ja sam izabrao JoomShopping jer nudi nativni prijevod, a to vidim treba i tebi.

Skini ih i testiraj pa vidi koja to bolje leži.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

marko227

Još jedna "trgovina" na koju sam neki dan slučajno naletio je Tienda. Imaju free i commercial verziju. Na žalost nisam probao ni jednu pa ti ne mogu dati savjet je li dobra ili ne...
Evo link pa ako imaš vremena testiraj http://dioscouri.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=167&Itemid=410

vivi

Moje isprike za krivi podforum - imao sam jedno 15-ak otvorenih prozora, i eto, slucajno. Potrebno mi je za verziju 1.5. Jos jednom isprike modernatorima.

vivi

Upravo instalirah lokalno JoomShoping i mogu reci da sam poprilicno zadovoljan.. mislim da je to to sto mi treba.

@erik -  U vezi JoomShopinga, da li je moguce promjeniti nazive koji su sastavni dio komponente, npr:

http://img835.imageshack.us/img835/2021/unled1kr.jpg

Price, Quanity, Add to Chart da bude na HR jeziku?

Vidim da su trenutno dostupni za dowload samo ovi jezici:

Czech 2.4.2 Frontend    6kb    ZIP
Lithuanian 2.7.3(3.0.0) Frontend    7kb    ZIP
Spanish 2.8.1(3.1.0) Full    18kb    ZIP
Dutch 2.7.0 Frontend    5kb    ZIP
Turkish 2.7.2 Frontend    6kb    ZIP
Polish 2.7.3(3.0.0) Full    18kb    ZIP
Italian 2.7.3(3.0.0)-1 Full    17kb    ZIP
Swedish 2.8.1(3.1.0) Full    17kb    ZIP
French 2.8.2(3.1.1) Full    19kb    ZIP
Norwegian 2.7.3(3.0.0) Frontend    6kb    ZIP
Romanian 2.8.3(3.1.2) Full    18kb    ZIP
Japanese 2.8.2(3.1.1)    6kb    ZIP
Portuguese-2.8.1(3.1.0) Full

Kako si se ti snasao? Da li je moguce ikako prevest frontend komponente na HR jezik?

ikiK

Naravno da je, nađeš gdje su ti jezične datoteke i otvoriš ih s nekim text editorom i prevodiš...
Neznam gdje su ti točno jer nisam koristio dotičnu komponentu...
...

erik

Sori mije mi trebao hrvatski. Slijedeći tjedan planiram postaviti jedan webshop na hrvatskom pa ako ne budeš do tada ti napravio prijevod onda ću morati ja :)
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

wooer

Temu sam premjestio u 1.5 podforum.

Za 1.5 i dalje mislim da je najkompletnije free rješenje virtuemart.

Neka te erik ne obeshrabri svojim crnim slutnjama vezano uz podršku za 1.6 ako se eventualno jednog dana odlučiš na migraciju.

Komponenta je dosta kompleksna i nije bilo moguće kao s mnogim komponenatama samo se prilagoditi naputcima za zadovoljavanje 1.6 kompatibilnosti već je bilo potrebno raditi kompletan kod iznova od nule.
Da se ipak na tome radi vidljivo je jer je javno dostupna VM2.0 beta3 koja nikako nije preporučljiva za produkcijski site ali vidljivo je da ipak netko nešto na tome radi.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

vivi

Evo bas prije par sati malo prckah i po css-u tako da mislim da cu poprilicno izvuc iz JoomShoopa za prvu ruku u vezi nadolazeceg shopa koji bih trebao sklepati, a i skuzih kako "utopit" watermark koji me bode u oko..


@wooer - pa u svakom slucaju, vidim dosta ljudi hvali taj virtuemart tako da cu ga svakako u buducnosti prouciti..

@erik - sad bas gledam... oko 450 lajni.. nije da je to nesto puno posla, no sumnjam da budem stigao do polovice iduceg tjedna zbog jos jedna druga dva projekta mi na grbaci, pokusat chem u svakom slucaju .. nikad do sada nisam prevodio strucne IT zargone pa.. [ zapravo nikad nista sa eng. (osim citanja pa u glavi) ] ;D

dombo

pozdrav,što se tiče prijevoda komponente ako želite htio bih pomoći pa ako ima neki dio koji mogu odraditi rado ću se priključiti.

vivi

Pa ako se ne varam - ova datoteka u zip-u (ovaj prilozeni site.zip) je za frontend sto mislim da je vecini najbitnije, a ovaj drugi je iz admin lang foldera i ima oko 800 lajni (ovaj prilozeni admin.zip).. pa eto  :)

:pivo: