Kako u Vituemart promijeniti izgled računa/narudžbe?

Autor tomdugi, 08. Travanj 2011, 17:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tomdugi

Zna li netko kako promijeniti raspored elemenata na računu ili narudžbi u komponenti Virtuemart. kako ispisuje po standardnom formatu nije baš u skladu s našim zakonom (OIB, Osnovica, PDV, Ukupno, i tome slično).
Zahvaljujem unaprijed na savjetu.

wooer

VM nije zamišljen kao komponenta za izdavanje računa pa je taj dio posla potrebno prepustiti komponentama koje su za to namijenjene ili povezati VM s nekom samostalnom erp aplikacijom.

Što se samog rasporeda 'elemenata' kroz VM tiče molim da budeš detaljniji o kojim dijelovima (stranicama) konkretno govorimo pošto se sve što si nabrojao u zagradi može pojavljivati na masu raznoraznih mjesta.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

tomdugi

Ma ja ovdje sa VM potpuno novi. Kako to sada testiram, ja dobijem na svoj email uredno urađenu narudžbu kao kupac, ali i kao administrator. Da li to znači da trebam dodatni softver za ispis fakture kada kupac plati naridžbu ili to odradi VM nakon promjene statusa narudžbe?

wooer

Taj dodatni software može biti i excel ako koristiš vanjsko knjigovodstvo.

Ono što si rekao da nije u skladu s našim zakonom već sam ti donekle rekao zašto je tomu tako. Moraš imati i na umu da je za izdavanje računa zakonski potrebno imati vezane stavke s dostavnice/računa dobavljača na otpremnicu/račun prema kupcu. I to je nekakav minimum ako ne uključimo interne dokumente kroz skladište, kalkulacije i ine knjigovodstvene peripetije.

Ukratko, VM može koristiti kao platforma za zaprimanje narudžbi, izdavanje ponuda, predračuna i naloga za plaćanje ali nikako za knjigovodstvene dokumente. Osim (uvjetno rečeno) ako ga ne povežeš sa specijaliziranim softwareom.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

tomdugi

OK, sada mi je jasno. Ja bi prodavao licencu za softver koji se može slobodno skidati sa weba.
U svakom slučaju bi mi bilo interesantno imati neku Joomla komponentu koja bi mogla poreuzeti podatje iz VM i formirati faturu i poslati kupcu, u biti automatizirati taj dio posla.