JoomGallery 1.5.6.3. Hrvatski znakovi u naslovu kategorije

Autor najn, 27. Veljača 2011, 16:32

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

najn

Pozdrav,

prema uputama ProjectTeam-a instalirao sam JoomGallery 1.5.6.3. i instalirao jezičnu datoteku, sve to na Joomlu 1.5.22.
Kada kreiram naslov kategorije umjesto znakova "č" i "ć" ispiše mi znak "?". Ostali HR znakovi prolaze, ali samo "č" i "ć" ne. Pokušao sam koristiti opciju Replacement u konfiguraciji, ali uzalud ni on ne želi prikazati "č" i "ć".

Moram napomenuti da sam već 4-5 puta instalirao JoomGallery (stariju verziju) na Joomlu 1.5 (na drugim site-ovima) i nikad takvih problema.

Nisam Newbie iako mi je ovo prvi post na ovom forumu, tako da sam pomalo izgubljen po pitanju ovog problema. Molim pomoć, savjete i slično.

P.S. Trenutno rješenje mi je da u naslovima kategorija pišem umjesto "č" i "ć" znak "c" :)

wooer

Kako nisi newbie savjetujem da pokušaš s Phoca Changing Collation Tool-om napraviti zahvat nad bazom.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

cro24all

A da baciš pogled na bazu podataka i pogledaš "Collation" unutar tablice i pogledaš dali je utf8_general_ci, ili  utf8_unicode_ci?