Nakon administratorskog logina ponovo trazi USER/PASWORD

Autor ihordi, 02. Rujan 2013, 11:26

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ihordi

Imam problem sa pristupom na joomlu , nakon sto se registriram kao ADMINISTRATOR i kada idem odabrati bilo koju opciju joomla me ponovo trazi USER i Password ??

posto neznam kakva je to lozinka on mi napise

D0N'T play With my Shell ;)

sve sam vec isprobao ali i dalje isti problem , pokusao sam ponovo instalirati joomlu 2.5 ali ista stvar se ponavlja

kontaktirao sam admina svog hostinga ali on kaze da je to stvar do joomle ali ja mislim da nije , jer nakon friske instalacije sve bi se trabalo obrisati ili resetirati ali to ovdje nije slucaj

molim za pomoc ako je netko imao slican problem

pozdrav

bruno-d

PSD -> Joomla

ihordi

da nakon skeniranja pokazuje mi da ima neki malware , 404javascript.js

i sta sad ??

bruno-d

Prvo si skeniraj svoj komp. I makni svu gamad koju imas. (avast ili neki drugi...)
Deinstaliraj FTP program - ako ga koristis.
Vjerojatno si pokupio nešto na svoje računalo.

S obzirom da je svijeza instalacija Joomle.
Dakle nema sadrzaja, mozes ju kompeletno izbrisati.
Izbriši bazu.

Promjeni zaporke opcenito za pristup c-panelu, ftp itd..

-----------------------------------------
Ako ne zelis brisati Joomlu. Onda je to drugaciji proces.
Uglavnom scripta uvijek ostavlja neki backdoor ulaz.

Najcesci problemi u sigurnosti su ne ažurirane verzije 3strana:
- jexplorer
- jce editori
itd..

Za ovo se obrati nekome tko zna što radi i traži komercijalnu uslugu

Pozdrav


PSD -> Joomla

Dario

Citat: bruno-d  u 03. Rujan 2013, 08:34
Prvo si skeniraj svoj komp. I makni svu gamad koju imas. (avast ili neki drugi...)
Deinstaliraj FTP program - ako ga koristis.
Vjerojatno si pokupio nešto na svoje računalo.

Ma da, naravno.... možda se virusi (aplikacije/programi) s njegovog kompa čarobno uploadaju na web server, znaju se i mogu pokrenuti na (vjerojatno) Linuxima...

Prijatelju... za početak skini frišku Joomlu 2.5 extract-aj negdje lokalno, izbriši "installation" folder i uploadaj sve i overwrite-aj na serveru... Malware si vjerojatno pokupio na način da nisu ažuriorao neki od dodataka koji je imao propust... Najčešće je to stari JCE Editor, ali možde biti bilo što...

Onda fino obriši ovu datoteku koju ti je skener izbacio i pogledaj da li na tom mjestu imaš još kakvih čudnih fajlova pa "sredi" i njih... Sumnjam da je nešto ili netko prtljao po bazi jer takve pa bi sajt trebao dalje raditi normalno... Postoje još razno razne komplikacije, ali probaj prvo ovo pa vidi da li radi... Ako neće radit onda moraš potražit nekog ko se malo bolje razumije :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu