"Pucanje" servera zbog neke komponente

Autor Tom555, 18. Veljača 2011, 15:50

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom555

Pri klikanju po stranici odnosno otvarajući pojedine linkove događa se da se na nekim stranicama ne otvara sadržaj već bijela stranica s porukom Internal Server Error. To se ne događa po nekom redu i za konkretan link odnosno stranicu već sporadično. Kada istu stranici ponovo pokrenem, ona se ispravno pokazuje. Googlajući našao sam da vjerojatno neka od komponenti šalje previše upita prema bazi pa dođe do timeouta odnosno server zablokira pristup.
Kakvo je rješenje? Moram li "pješke" isključivati, deinstalirati pojedine komponente ili ima kakav način koji bi mi izrijekom kazivao koja komponenta ili čak plugin ili modul (a imam ih dosta!?) uzrokuje ovaj problem.

Skipper

A što kažu logovi na serveru, ako imaš pristup istima?

Bernard [ExaByte]

Internal Server Error (500) ukazuje na probleme kod generiranja stranice, no ne mora biti problem samo u PHP kodu ili količini podataka, već i da je preopterećen server i sl.

Dobro je rekao Skipper, što kaže "dnevnik grešaka" ili ti Error.log ?

Tom555

Citat: Bernard T.  u 18. Veljača 2011, 16:20
što kaže "dnevnik grešaka" ili ti Error.log ?

Ako sam dobro čitao imam zapis posljednjih 300 pogrešaka i uglavnom je:
File does not exist
/404.shtml

oKRamxII

Možda da staviš neki privitak baš da se vidi barem tih zadnjih 300...

Tom555

Citat: oKRamxII  u 18. Veljača 2011, 23:33
Možda da staviš neki privitak baš da se vidi barem tih zadnjih 300...

Evo:
A stranica je www.crowc.org (stranica je u izradi i na njoj ima još puno posla). Probajte klikati nasumično po linkovima da vidite otvara li sve bez problema?)
Maknuo sam jednu komponentu za koju sam sumnjao da mi predstavlja problem, ali nisam siguran, bolje ćete vi znalci znati...


oKRamxII

Evo, baš sam poklikao nasumično, nije javljao nikakvu grešku, sve "po špagi"...

Tom555

Citat: oKRamxII  u 19. Veljača 2011, 20:31
Evo, baš sam poklikao nasumično, nije javljao nikakvu grešku, sve "po špagi"...

;D Hajde, hvala Bogu. Sklonio sam Vinaora Visitors Counter. Izgleda da on "zblesa" stranicu o čemu je često znalo biti riječi!

Tom555

Iako sam pomislio da je problem riješen, no, bio sam u zabludi - opet zloglasni Internal Server Error
U razgovoru s poslužiteljem vele mi da su neke komponente, moduli ili plugini veliki potrošaći memorije na serveru te da je to uzrokom ovog problema.
Probao sam ja isključivati, isključivati... ali tapkam u mraku jer ne znam da li ima kakva učinka. Sada povećaše memory limit na 256 MB te se nadaju da će to rješiti problem?!
Što vi kažete?

oKRamxII

Ako ti se da, postaj listu modula i komponenti, s nekim modulima sam ja imao takve probleme (točnije s nekim određenim verzijama)...

Tom555

Citat: oKRamxII  u 20. Travanj 2011, 22:54
Ako ti se da, postaj listu modula i komponenti, s nekim modulima sam ja imao takve probleme (točnije s nekim određenim verzijama)...

Evo:

oKRamxII

Od modsova sjećam se da mi ove vremenske prognoza obično su izazivali greške, bilo Gavickov ili Rocketov... RokWeather vidim...