Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

google maps

Autor Spekny, 18. Veljača 2011, 10:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Spekny

Instalirao sam phoca maps, označija koordinate i spremim. Znam postavit mapu kao novi menu Item, ali bi tija tu mapu uvalit u article jedan...Imam jedan članak o Marinama i onda bi želija na dnu njihove lokacije...Savjet kako da to napravim. HVALA


Spekny

Displaying Phoca Maps Plugin

Navigation
Previous • Table of Contents • Next

Add the following code into the article:

Displaying map

{phocamaps view=map|id=1}



Displaying link to map

phocamaps view=link|id=1|text=Link to Map



You can use following attributes:

    * view - map|link
    * text - text (title) which will be displayed in the content article as a link
    * id - id of map (map saved in Phoca Maps component)
    * kmlfile - (0 - disable | 1 - enable) set if loading a KML file will be allowed or not. If yes, KML file which will be set in Map configuration can be loaded on the site.
    * printroute -  (0 - disable | 1 - enable) set if Print Route link will be displayed after rendering route on the site.

See Phoca Maps - Plugin demo

Ovo je uputa, sa me zanima di da stavim {phocamaps view=map|id=1} u article, na kraju texta, u html,Gdje??? Novi sam pa se ne snalazim još!!!!
HVALA


Spekny

kad uvalim u text izbaci grešku

Warning: require_once(/home/...../public_html/administrator/components/com_phocamaps/helpers/phocamapsrenderfront.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/trogirto/public_html/plugins/content/phocamaps.php on line 48

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/....../public_html/administrator/components/com_phocamaps/helpers/phocamapsrenderfront.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/trogirto/public_html/plugins/content/phocamaps.php on line 48

Skipper

Citat: Spekny  u 18. Veljača 2011, 12:22

Ovo je uputa, sa me zanima di da stavim {phocamaps view=map|id=1} u article, na kraju texta, u html,Gdje??? Novi sam pa se ne snalazim još!!!!
HVALA


Nema frke, zato smo tu.
Dakle, ovaj kod: {phocamaps view=map|id=1} ubaciš u tekstualni editor na mjesto gdje želiš da ti se prikazuje mapa. Ispod, iznad, u sredini teksta, sasvim svejedno... Naravno, sve, pa i dimenzije, konfiguraciju prikaza lokacije, definiraš prema potrebama stranice.

Spekny

#5
Citat: Skipper  u 18. Veljača 2011, 12:30
Citat: Spekny  u 18. Veljača 2011, 12:22

Ovo je uputa, sa me zanima di da stavim {phocamaps view=map|id=1} u article, na kraju texta, u html,Gdje??? Novi sam pa se ne snalazim još!!!!
HVALA


Nema frke, zato smo tu.
Dakle, ovaj kod: {phocamaps view=map|id=1} ubaciš u tekstualni editor na mjesto gdje želiš da ti se prikazuje mapa. Ispod, iznad, u sredini teksta, sasvim svejedno... Naravno, sve, pa i dimenzije, konfiguraciju prikaza lokacije, definiraš prema potrebama stranice.
HVALA, ali pogledaj gore koju mi grešku izbacuje, a fileovi se nalaze u publicu????!!!
Imaju i drugi taj problem ali nisam naša odgovor http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=38&t=12439

Skipper

Probaj "ručno", preko FTP-a, nakon što raspakiraš sve datoteke plugina, uploadati ih gore na server, u odgovarajući direktorij.

Spekny

riješeno, pametnica instalira 1.05 umisto novi 1.10

Pero

Zna li netko dali postoji plugin za google maps sa kojim se mogu raditi rute od jedne točke pa do druge ali da se ubacuju kordinate pošto google maps nezna imena svih naših ulica???
Ovo mi treba poprilično brzo.
Hvala

ikiK

Citat: Pero  u 20. Veljača 2011, 23:55
Zna li netko dali postoji plugin za google maps sa kojim se mogu raditi rute od jedne točke pa do druge ali da se ubacuju kordinate pošto google maps nezna imena svih naših ulica???
Ovo mi treba poprilično brzo.
Hvala
googleDirections plugin
http://extensions.joomla.org/extensions/maps-a-weather/maps-a-locations/map-directions/8487
Citat:* Supports both addresses and geographical coordinates (i.e. longitude and latitude)

...

Pero

to ne funkcionira kod nas. Nakon igranja cijeli dan našao ovo
Lista podržanih država
http://gmaps-samples.googlecode.com/svn/trunk/mapcoverage_filtered.html

CRO prima samo točne adrese koje jesu već upisane na google maps ali ne i kordinate.

sličan program ovome nisam uspio naći.

ikiK

Kad malo bolje promislim, teško da će ti i moči odrediti rutu kada ne poznaje ulice... Rađe prijavi ulicu googlu, nisam to nikad radio ali sam naćuo da su prilično brzi po tom pitanju.
...