Problem sa višejezičnosti - odustao.

Autor Džumler, 28. Svibanj 2013, 15:48

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Džumler

Pozdrav svima. Prvi put sam ovdje i tražim pomoć. Pregledao sam starije teme u kojima se spominje FaLang pa ili su zaključane ili ne sadržavaju odgovor.
Dakle:
site je 2.5.6. i do nekidan je bio jednojezičan. Prije sam na nekim sajtovima koristio JoomFish ali ajde rekoh idem probati FaLang.
Nisam uspio, ali nije mi to veliki problem.

Problem je slijedeći:
Nakon instalacije FaLang-a i početnih podešavanja se uz defoultni link pojavio i /en nastavak. Kako ja nisam bas bio zadovoljan sa FaLangom deinstalirao sam ga.
I sad tu nastaje problem:
Originalni URL više ne otvara ništa (prazna bijela stranica).    domena.com
Originalni URL sa nastavkom /en otvara 404 error     domena.com/en
Originalni URL sa nastavkom /index.php otvara pravu naslovnu stranicu. Nakon toga odem na recimo domena.com/kontakt i radi. ili na domena.com/o-nama i radi. Ali klikom na domena.com opet sve bijelo bez sadržaja...

System - Language Filter i System - Language code sam disable-ao. Module deinsatalirao, Komponentu FaLang deinstalirao. dodatne jezike deinstalirao.

NAPOMENA: defoltni jezik je stavljen na engleski ali sadržaj je samo hrvatski od prvog dana.

Žao mi je što nemogu staviti pravi link ali mislim da će se naći netko sa nekom dobrom idejom za pomoći?


EDIT: u bazi sam nakon deistalacije našao koixq_falang_content  i  koixq_falang_tableinfo

Džumler

UPDATE:
Skinuo sam hr pack sa http://community.joomla.org/translations/joomla-16-translations.html#hr-hr i instalirao i postavio hr kao Default čisto da probam ima li razlike. Tada sam primijetio da mi za oba jezika na Language Manager/ Content pod Home stoji NO. i neznam kako ga promijeniti? Da li bi to bio dio problema?
Screnshoot u prilogu

triolatice

Nisam siguran , ali pokušaj provjeriti dali ti članci koje si napisao nisu slučajno asocirani na određeni jezik, isto važi i za linkove.

Džumler

#3
Nije. Sve je na All.  :(
Ai bilo koji jezik da je defoultni, kad upises www.domena.com/hr otvara ili www.domena.com/en isto otvara.
A kada upises samo www.domena.com ne otvara ništa. kao da ne prepoznaje da postoji defoultni jezik...

Džumler

Pronašao sam ovoaj link i logirao se u Admin
http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/

Napravio sam screenshot kako je kod mene i kako je na tom DEMO.
Kod mene u Language manager unutar taba Content, na kraju reda u stupcu Home stoji NO
A na demo sajtu stoji YES a ja neznam kakot o promijeniti? Gdje?
Ima li itko ideju?


Dario

Zašto ti na engleskom jeziku nije Access postavljen na public ?
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Džumler

Citat: DarioORION] link=topic=4356.msg14979#msg14979 date=1369931369]
Zašto ti na engleskom jeziku nije Access postavljen na public ?
Bilo je  postavljeno na Public ali se nije vidjelo u ovom tablicnom prikazu. Kliknuo sam na edit i vidio da stoji Public i samo save and close i onda se i prikazao i naprijed.
Ali problem je i dalje tu.

Ponavljam pitanje:
''Kod mene u Language manager unutar taba Content, na kraju reda u stupcu Home stoji NO
A na demo sajtu stoji YES a ja neznam kako to promijeniti? Gdje?
Ima li itko ideju?''


Zna li netko ?


Džumler

Idemo još jednom:
Joomla 2.5.6
Nema instalirane nikakve komponente za prijevod (bila je falang ali deinstalirao sam ju)
Sajt je jednojezični (eng iako je tekst koji je unešen hrvatski ali nema veze)
SVI članci su postavljeni na All
SVI meniji su postavljeni na All
SVE stavke menija su postavljene na All
Pod Language manager/Content za taj Eng jezik je pod Access podešeno Public a pod Home piše No
Vjerujem da je u tom No problem i pitam KAKO SE TO PODEŠAVA NA YES?

Ako ima netko tko zna nešto o tome ja ga molim da podijeli.

Hvala unaprijed.

Džumler

#8
odustao.

Dario

Citat: Lakeman  u 01. Lipanj 2013, 20:02
Pod Language manager/Content za taj Eng jezik je pod Access podešeno Public a pod Home piše No
Vjerujem da je u tom No problem i pitam KAKO SE TO PODEŠAVA NA YES?

Ako ima netko tko zna nešto o tome ja ga molim da podijeli.

A ja imam nagađanja.... probaj provjeriti kako su ti izborničke stavke za home postavljene... znači ona izbornička stavka koja je postavljena za Home.... Teško je ovako to se napamet.. možda u error logu ima nešto...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu