Ubacivanje content plugina u article template

Autor etagure, 25. Svibanj 2013, 12:20

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

etagure

Kad pišem u novom članku i hoću ubaciti neki modul upišem {loadposition xx} i modul koji je u toj poziciji se prikaže.
E sad kad želim da se u svakom članku pojavi određeni modul da sad u svakom članku ne ubacujem {loadposition} postoji li mogućnost da u predlošku članka to napravim.
U TEMPLATE_NAME/html/com_content/article/default.php ubacim <div>{loadposition xx}</div> ali u prikazu članka mi izbaci text {loadposition xx}
Kako ubaciti plugin u .php datoteku
Hvala

Dario

Pod pretpostavkom da se radi o Joomli 2.5 (s obzirom da je u toj kategoriji), na to mjesto u templateu staviš ovaj kod.... sam opromjeniš ime pozicije naravno...

<?php
$doc 
JFactory::getDocument();
$renderer $doc->loadRenderer('modules');
$options = array('style' => 'raw'); // ovdje može biti raw, html, xhtml - ovisi o template-u i template frameworku ih može biti još
echo $renderer->render('IME-MODULSKE-POZICIJU'$optionsnull);
?>

---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

etagure

3 dana buljenja u monitor kao muha bez glave i milijun kombinacija (a to je tako kad ne znam programirati)
Svaka Vam čast i hvala - Dario [ORION]

Onebeat

Zanimljivo je kako neki ljudi kada ne znaju rješenje odmah pišu na forumu tražeći odgovor umjesto da su pitali google npr.

Doduše neki ljudi mozda i ne znaju pitat :nevin:

To mi je uvijek bilo fascinatno ;D

Mozda ti ipak pomogne ovo riješenje klik
Truth will set you free

triolatice

Ma neki će rađe tri dana potrošiti i buljiti u to, umjesto da kažu Onebeat, Dario, Triolatice; može za 50 KN, jednu kavu ili jedan sok , sa čašom razgovora;  da mi to napravitie.


Ma nije danas problem ako neznaš slova engleskog, pitaj na hrvatskom. Velika je vjerojatnost da je to već netko negdje pitao.

etagure

Ekipa ako dođete na more u Vodice sve častim kavom, pivom , čim god
Nije da neznam tražiti na google i pitam na forumu kad ne nađem rješenje. Ovo pitanje sam postavio jer želim napraviti vlastiti article template gdje bi se određeni modul (u mom slučaju to je related article) na određenom mjestu pojavio. Nije problem jednom ili dva put sa "modules anywhere" ili "load module in article" to napraviti, ali kod svakog pisanja novog članka bi me izludilo...

Dario

Citat: etagure  u 26. Svibanj 2013, 22:48
3 dana buljenja u monitor kao muha bez glave i milijun kombinacija (a to je tako kad ne znam programirati)
Svaka Vam čast i hvala - Dario [ORION]

Džabe ti buljenje 3 dana ako nisi upoznat s FrameWork-om :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

etagure

U pravu si, i zato Vam hvala na "kodu". Otvorim .php datoteku, nešto razumijem, i znam mjesto gdje trebam ubaciti taj modul, ali đaba mi je kad neznam to izprogramirati (napisati kod), pa ja onako zdravo seljački računam ako kad pišem članak ubacim {loadposition xx} i pokaže mi se modul u članku, računam ako to isto napravim u php kodu pokazat će se modul. Kad ono pojavi se text {loadposition xx}. Kad ste mi poslali kod i ubacio ga tamo di treba, sve 5. Hvala još jednom. Može kakav savjet za literaturu?

Dario

Eh da... literatura.... potraži na netu Joomla! Programming 2012 - Dexter M., Landry L ili ako imaju noviju, ne pratim u zadnje vrijeme :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu