Restore baze

Autor SumegiN, 24. Svibanj 2013, 01:02

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SumegiN

Pozdrav, noob sam i imam problem i molim Vas za pomoć. Imam par godina jednu stranicu koju održavam sa prijateljom i nedavno je ušao virus jer je prijenosno računalo od frenda bilo zaraženo. Napravio sam sve iznova te sam mislio ovaj puta biti malo pametniji te sam napravio backup preko BackupWizarda iz C panela.
E sad opet se ponovila ista glupost sa virusom, pretpostavljam da frend nije dobro očistio računalo.
Mislio sam da će biti jednostavno restorati podatke no nemogu nadoći nikako. Što trebam učiniti.

molim Vas pomoć

triolatice

Iz tvog upita ne možemo zakljućiti na koji se način manifestira pojava "virusa" na same webstranice, pa nisam siguran da ti možemo dati pametan savjet.

SumegiN

Kada se neto pokusa spojiti na stranicu antivirus se upali i nedozvoljava upaliti sajt no da li mize pomoc sto napraviti da restoram backup koji sam spremio dok je stranica jos bila ok. Gdje ga trebam staviti, tj gdje sa datotekama koje raspakiram iz backupa i sto tocno sadrzi backup preko cpanela, dali je sve komplet unutra. Nadam se da ste me shvatili

Dario

Nema ti tu automatike prijatelju, sve ide ručno...
Dakle kad otvoriš svoj backup koji si napravio, vjerojatno je tar.gz pa pripazi da imaš program koji radi s tom arhivom (7-zip, WinRar, WinZip....)

Unutra u brdu foldera bi trebala biti folder:
mysql
- u njemu su dump-ovi baza podataka tvojeg hosting računa pa bi i unutra morala biti i ona koju tvoja Joomla koristi, a postupak je da se preko phpMyAdmina (imaš link u cPanelu) spojiš na bazu koju hoćeš "restorat", obrišeš sve tablice i napraviš import onog dump-a koji odgovara toj bazi....

i datoteka koja vjerojatno ima ime homedir.tar - tu su sve datoteke koje si uploadao preko FTP pa ćeš se snaći...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu