Kako zamjeniti template

Autor erbi, 03. Svibanj 2013, 19:20

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erbi

Evo, imam jedan problem.
Napravio sam menu, sa dvije postavke. Prva ima u konfiguraciji template1, druga template2. Ovo radi, a sad največi problem. Otvorim jednu vjest_xx koja se pokazuje u template1. Sad treba promjenit template u template2. Template se promjeni, al promjeni se i sadržaj, jer nije više prikazana ova vjest_xx. Nije rječ samo o ovoj vjesti_xx, obo bi trebalo raditi sa bilo kojojom.

Ništa pametno se ne sjetim.

ikiK

Moram priznat da te nisam shvatio.
...

erbi

Znam ...  :D
Evo, ovako. Na bilokojoj stranici otvoriš jednu vjest ili kontaktnu formu. Na stranici imaš i jedadan dodatni menu, sa 2 postavkama TEMPLATE1 i TEMPLATE2. Sad ti čitaš ovu vjest, klik na TEMPLATE2 i template se promjeni. Frka je u tome, što kad se promjeni, uvjek ide na home. Trebalo bi mi ovako, da se sa promjenom templatea još uvjek ostane na istoj vjesti, drukčiji je samo izgled (boja fontova, pozadina)

ikiK

#3
Ok shvatio, a daj mi molim te reci što su ti u biti te menu stavke TEMPLATE1 i TEMPLATE2 u tom dodatnom meniu?  Pod što mislim da menu type u joomla konf. tj. kako si rješio/zamislio uopće to prebacivanje?

Edit; U među vremenu sam malo surfao i naišao na ovo; http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/templating/7466

Dole u komentarima sam i naišao na primjer; http://www.mvwebs.nl/ , izgleda da radi...
...

Dario

Komplicirate puno previše..... dovoljan je kratki jQuery koji će ovisno o kliknutom tesktu/linku/whatever switchati klase na body tag-u.... dalje je sve css-anje jer pretpostavljam da se ne radi o dva template-a već jednom s praktični 2 css stila.... odnosno "style prefix klasom" na body tag-u - da se tak izrazim :)

Instaliranje extension-a mi je totalno overkill za takve stvari, čak su i dva gumba previše ako se meni pita... Evo jQuery koda koji ti radi s jednim gumbom...


jQuery(document).ready(function() {
    jQuery("#neki-id-linka").click(function(e) {
        e.preventDefault();
        jQuery('body').toggleClass('imeDodatneKlaseNaBodyTagu');
    });
});
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

#5
Citat: DarioORION] link=topic=4321.msg1#msg1 date=1367840459]
Komplicirate puno previše..... dovoljan je kratki jQuery
Pod pretpostavkom da smo na ti s jQueryem, i da nam nije kompliciran :D
No hvala, zanimljivo rješenje...
...

Dario

Citat: ikiK  u 09. Svibanj 2013, 12:15
Pod pretpostavkom da smo na ti s jQueryem, i da nam nije kompliciran :D
No hvala, zanimljivo rješenje...

Hehe, pa od vas iskusnijih, ko već nije - krajnje vam je vrijeme. JavaScript je meni osobno katastrofa, ali jQuery kao framework baziran na njemu, je pravi užitak za radit. A ovdje konkretno u ovom primjeri, odnosno ovoj primjeni - jQuery s ovim načinom je daleko bolje rješenje.
Zašto? Ovak na brzak ni pada na pamet:
- nema reloadanja stranice što znači da u startu po svakom korisniku koji klikne na to - ubijaš X broj requesta prema serveru (ovisno o tome koliko ih stranica redi inače)
- korisnik nemora ponovno čekati reload-a, znam da je sve manje više učitano, ali sam reload stranice traje par sekundi
- samo jedanput učitavaš css datoteku
- sve se dalje odvija s korisničke strane
- instantna promjena dizajna, pa možeš klikat kolko te volja bez onog reloadanja

ma ima toga.... Uglavnom - neusporedivo bolje rješenje, a ako neko treba pomoć oko jQuery-ja, za početak preporučam 30 Days To Learn jQuery kojeg sam i sam prošao i imam samo pohvale.... Sve su video tutoriali i stvarno su fantastični, izuzev izgleda "predavača" :)

Tutorial pokriva od osnova po do izrade plugina za jQuery tako da je stvarno za pohvalit... Ja nisam imao pojma ni o javaScriptu ni o jQuery-ju, a nakon ovog..... sve radim sam i navuko sam se na njega :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

Cool, thanks.


Tapatalkam...
...

Onebeat

Citat: DarioORION] link=topic=4321.msg14769#msg14769 date=1368101631]
Hehe, pa od vas iskusnijih, ko već nije - krajnje vam je vrijeme. JavaScript je meni osobno katastrofa, ali jQuery kao framework baziran na njemu, je pravi užitak za radit.

Tutorial pokriva od osnova po do izrade plugina za jQuery tako da je stvarno za pohvalit... Ja nisam imao pojma ni o javaScriptu ni o jQuery-ju, a nakon ovog..... sve radim sam i navuko sam se na njega :)

Slažem se skroz ;D

@Dario u geek worldu se kaže junky :pivo:
Truth will set you free