Dva menija na stranici - kako link na drugom meniju učiniti aktivnim

Autor darko2000, 03. Svibanj 2013, 17:45

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

darko2000

Pozdrav svima,
Imam jedan problem vezan uz dva menija na istoj stranici. Postoji jedan glavni meni u kojem odabirem kategoriju npr "stabla" . Kada odabrem tu kategoriju pojavi se drugi (pomoćni mani) u kojem se nalaze kategorije: maslina, jela, breza, jabuka itd. Namješteno je tako da se odmah pojavi i slika masline u području sa sadržajem (budući da je to prva stavka u meniju) ali bi želio da u tom trenutku stavka u meniju "maslina" bude aktivna. Kada ja kliknem na nju ona postaje aktivna sa svim atributima koje sam zadao u CSS-u za aktivne stavke, ali bi želio da to postignem već i samim klikom na kategoriju "stabla" u glavnom meniju.

Da li je to moguće izvesti i ima li netko ideju kako bih to mogao učiniti?

Unaprijed zahvaljujem na svakoj pomoći i savjetu.

Darko

triolatice

Samo jedna stavka može biti na stranici aktivna istovremeno, be obzra o kojemu meniju se radilo i dali su ta dva menija bilo kako povezana ili su potpuno samostalan. Možda bi se to moglo nekm hardkodiranjem napraviti ali direktno ne , bar ja neznam.

darko2000

Hvala triolatice na odgovoru. Ipak, našao sam rješenje i zapravo je bilo dosta jednostavno. Glavni meni mi je padajući, pa kada odaberem stavku koja otvara prvu stavku na drugom odijeljenom meniju, ova stavka iz glavnog menija nestaje dok se pojavljuje drugi pomoćni meni na kojem odmah mora biti aktivna prva stavka. Morao sam zapravo u glavnom meniju, pod stavkom : Tip izborničke stavke, umjesto članka, odabrati: Alias izborničke stavke i onda desno pod "Stavka izbornika" - odabrati točno izbornik koji se referira na željeni članak. U tom slučaju je link članka koji se pojavljuje odmah i aktivan. Hvala i pozdrav svima!