Dodavanje prava određenim korisnicima

Autor Tom555, 15. Veljača 2011, 13:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom555

Čini mi se da je o ovome bilo riječi na "starom" forumu... ovdje još ne... mislim da je izvedivo.
Jasno mi je kako pojedinom korisniku dati prava urednika, izdavača ili sl., kako bi isti objavio članak. No, želim korisniku kojemu dam prava, mogućnost postaviti članak samo u željenu kategoriju, onu koju sam mu dodijelio, a ne da ima mogućnost odabira sekcija i kategorija jer to onda obično završi na neprikladnom mjestu.

Onebeat

Citat: Tom555  u 15. Veljača 2011, 13:55
Čini mi se da je o ovome bilo riječi na "starom" forumu... ovdje još ne... mislim da je izvedivo.
Jasno mi je kako pojedinom korisniku dati prava urednika, izdavača ili sl., kako bi isti objavio članak. No, želim korisniku kojemu dam prava, mogućnost postaviti članak samo u željenu kategoriju, onu koju sam mu dodijelio, a ne da ima mogućnost odabira sekcija i kategorija jer to onda obično završi na neprikladnom mjestu.

Bok, ja sam to rijesio kroz k2 komponentu koju koristim za sadrzaj umjesto joomlinog osnovnog sustava za sadrzaj, jednostavno kreirao grupu rekao sto smije sto ne i primjenio na odrednu kategoriju ;D
Truth will set you free

wooer

Ono što me uvijek kod ovakvih pitanja zbunjivalo je što se često korisnicima daju prava Izdavača te stoga tekstovi završavaju na neprikladnim mjestima.

Autor je onaj tko kreira tekstove i ne predstavlja problem ako svoj tekst pozicionira u krivu sekciju/kategoriju.
Editor bi trebao po potrebi korigirati tekst i eventualno odabrati prikladniju sekciju/katoregiju za napisani članak.
Zadnju riječ ima Izdavač koji prekontrolira da tekst zadovoljava postavljene kriterije za objavu na sajtu, provjeri gdje su ga ova dvojica uvrstila i nakon toga objavi.

Davanje prava objave samo u željenoj kategoriji može sputati Autora da napiše tekst koji bi možda bio interesantan za objavu ali ne u dodijeljenoj kategoriji.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tom555

A kroz joomla osnovni sustav ne ide, ima li neki plugin, komponenta...?

Tom555

#4
wooer ja želim da korisnik kojemu dam ovlast uređuje samo jednu kategoriju i piše članke samo tu i da taj članak bude odmah objavljen jer je on zadužen za tu tematiku, a da nema mogućnost zadiranja u drugi sadržaj, a ja mogu katkada vidjeti i ispraviti ako je on "zabrljao". To bih želio napraviti, ali vidim da u temeljnim postavkama joomle ne postoji takva mogućnost nego specijalni korisnici mogu pisati svugdje što mi ne odgovara!

wooer

Korisnik iz Autor kategorije može uređivati isključivo svoje tekstove.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tom555

Citat: Onebeat  u 15. Veljača 2011, 14:00

Bok, ja sam to rijesio kroz k2 komponentu koju koristim za sadrzaj umjesto joomlinog osnovnog sustava za sadrzaj, jednostavno kreirao grupu rekao sto smije sto ne i primjenio na odrednu kategoriju ;D

Da, jako je zanimljiva ova komponenta i vidim da se to tu može podesiti. No, da ne otvaram posebnu temu: Ne vidim u K2 nigdje mogućnost da se članak iz pojedine kategorije objavi i na naslovnici?