Multi-lingual page

Autor lperkov, 27. Kolovoz 2012, 13:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

lperkov

Pozdrav!

Treba mi savjet! :) Koju komponentu upotrijebiti za izradu više-jezične stranice za Joomlu 2.5? Nisam nikad radila takvu stranicu u Joomli pa ne znam koju komponentu odabarati! Kakva iskustva imate vi sa funkcijom tih komponenti? Radi li sve kako treba?

Hvala unaprijed svima!
Pozz

portoskt

ja sam isprobao nekoliko tih komponenti, na kraju sam izabrao odraditi to onako rucno, kako sama joomla dopusta... i sad da idem opet bi tako...

bobgen

Ja sam probao svašta, ali najbolje se pokazalo da je ono što je sistemski ugrađeno u Joomla 2.5. To radi bez problema, uz pretpostavku da nećeš google automatski sitem prevođenja, što nije kategorija više-jezične stranice.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Ivan_C

Može li se u Joomla 2,5 postaviti automatska promjena teksta (prilikom učitavanja stranice) na jezik koji je visitoru postavljen u browseru?

Ja na mom webu imam "Google prevoditelj -  Choose Language" opciju da visitor izabere jezik po želji.
Koliko znam u svakom Browseru se nalaze postavke za jezik koji korisnik koristi

Postoji li način sa nekom skriptom (pluginom) jednostavno odraditi slijedeće:
- visitor otvori stranicu
- skripta se učita prva i pogleda u njegovom browseru koja je jezična postavka
- pokrene opciju sa moje stranice za "choose langauage" i automatski mu prebaci kompletnu stranicu na korisnički jezik
- ako nema opcije jezika prebaci mu na engleski

U stvari najviše me zanima dodatni jezik engleski.
Htio bih izbjeći da radim web na HR pa opet sve to identično na ENG (dakle da imam dvije joomle na dva jezika)

Na netu ima raznih multilanguage software ali nemam iskustva s njima. No ja ne želim prevesti samo dijelove stranice već sve što visitor vidi na posjećenoj stranici. (također kada pogleda u view source da se i meta tagovi prevedu)
Ne želim da visitor bira sam opciju jezika već da mu se automatskiu učita tekst na jeziku koji koristi a ako mu to ne odgovara onda ima opciju za izbor jezika.

BTW: kako Google gleda na ovu situaciju (po pitanju SEO)? jer mi je bitno kako će Google to respectirati.
i je li ovo dobra ideja (želja mi je da povećam trafic na web)

- S obzirom da bi to išlo sa Google prevođenjem, zanima me da li Google to respectira kao dvojezičnu web stranicu a ako ne onda bi radio dupli web.

Ima li tko savjet ili ideju, što raditi?
Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...

Dario

Osobno koristim FaLang za sve multilanguage sajtove, što zbog poznatog JoomFish sučelja, što zbog 100 i jedne druge stvari koje mi se ne sviđaju kod nativne multijezičnosti - a u krajnjosti je i puno lakše raditi s njim...

@Ivan_c
Postavke zadanog kao i ostale postavke jezika Joomle se definira u Plugins -> System Language Filter (Sustav - Filter Jezika)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Ivan_C

Tutorijali za početnike - Windows, Office, Excel, Word, FrontPage, Publisher, AutoCAD, progeCAD, HEX, DEC, BIN, OCT brojevni sustavi, LAN network...