Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Multisajt

Autor Lojza, 15. Siječanj 2011, 21:14

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Lojza

Evo imam cast otvoriti 1. temu u ovom podforumu  8)

Dakle ovako, trenutno radim na jednom sajtu koji bi trebao imati jednu kao primarnu (pocetnu) stranicu pa se ona onda grana na 5 sekundarnih stranica. S tim da su zapravo te sekundarne glavne jer ce na njima bit onaj bitni, glavni sadrzaj odredene tematike a na primarnoj samo nest ukratko tj. prvih par vijesti sa svake od tih 5.  Al dobro to je manje bitno, ono sto mene zanima je komponenta kojom bih to sve poveza?? Jer vec sam napravio tu primarnu stranicu e sad za ovih 5 mi ne odgovara taj template a mislim da nije bas dobro rijesenje da instaliram 5 novih joomli...
Eto nadam se da sam bio jasan, pa ako netko ima prijedlog koja je najbolja komponenta za to sve povezat bio bih mu zahvalan!!

wooer

Kako se sada stvari razvijaju najbolja bi bila joomla 1.6, a koliko ona valja tek se treba vidjeti.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Pharaoh

Nova Joomla 1.6, ako stranice nisu višejezične i ne zahtijevaju mnoštvo dodatnih komponenti kojih za novu Joomlu još uvijek nema.

Ili komponente kao što su K2, jSeblod CCK, Zoo.

zvonac99

Nisam siguran dali sam najjasnije shvatio, ali da pokušam pomoći,
Ako su te tvz. sekundarne stranice samo određene tematike možda da tako slažeš sekcije, znači xyz sekcija za isto toliko sekundarnog sadržaja zatim taj sadržaj povežeš sa odgovarajućim izbornikom i na žalost u !J1.5 za svaki izbornik customiziraš jedan template, a što se tiče povezivanja ili prezentacije dijelova sadržaja iz tih sekcija imaš dosta raznoraznih komponenti koje pokazuju toliko i toliko vijesti iz određenih sekcija ili kategorija.
Nadam se da sam pomogao  :nevin:
I noga u dupe je korak naprijed

Lojza

Citat: zvonac99  u 15. Siječanj 2011, 23:16
Ako su te tvz. sekundarne stranice samo određene tematike možda da tako slažeš sekcije, znači xyz sekcija za isto toliko sekundarnog sadržaja zatim taj sadržaj povežeš sa odgovarajućim izbornikom i na žalost u !J1.5 za svaki izbornik customiziraš jedan template

dobro, to bi mozda i bilo najbolje al nisam bas siguran kako customizirat taplate?? Jer ja sam to zamislio otprilike tako da tih svih pet "sekundarnih" stranica imaju isti template al da sadrze sve sekcije i kategorije...kao novo instalirana !J. Sad naravno da ne zelim svih 5 posebno inst prvenstveno zbog administracije...mislim da mora postojat nekakva komp. kojom bih iz postojece joomle instalirao tih novih 5 tako da da sve bude unutar te jedne...

Pharaoh

Pa već sam ti rekao: komponente kao što su K2, jSeblod CCK, Zoo, mogu raditi to što trebaš. Na njihovim stranicama imaš video tutoriale koji objašnjavaju rad sa svakom od njih. Pusti mašti na volju, uzmi miš u ruke i udri po tipkovnici...

Lojza

E hvala, zoo mi se cini jaako dobar...probat cu s tim!!!

Bernard [ExaByte]

Citat: Lojza  u 15. Siječanj 2011, 21:14
Dakle ovako, trenutno radim na jednom sajtu koji bi trebao imati jednu kao primarnu (pocetnu) stranicu pa se ona onda grana na 5 sekundarnih stranica. S tim da su zapravo te sekundarne glavne jer ce na njima bit onaj bitni, glavni sadrzaj odredene tematike a na primarnoj samo nest ukratko tj. prvih par vijesti sa svake od tih 5.

radi se o tome da svaki od tih pet siteova bude na drugoj domeni?

Lojza

Prvo sam mislio napravit da svaki ide kao pod domena ali ako se moze rijesit na drugi/bolji nacin zasto ne...