Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Kako posloziti?

Autor Mr.Kalashnjikov, 18. Rujan 2011, 11:55

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Mr.Kalashnjikov

Pozz,
Novi sam ovdje i zanima me par stvari kako da napravim.
Naime gledo sam nesto na par stranica i dosta mi se svidjelo i sad i ja ocu da nekako tako skockam al neznam kako :(

imam jedan template na koj to ocu napravit al on ima potpuno drugi izgled.

ovo je template:


a ovako bi ja preuredio:


znaci da ima sastrane neki mali menu za najcitanije i onakav stil na kojem pisu novosti.

nadam se da ovo nije pretesko napraviti sa joomlom pa ako netko za molim vas neka mi pomogne.


Guardian

Ne kužim. Lakše bi išlo da imaš neki link na stranicu.

Poskidaj sve module sa "left", desnu kolumnu proširi i to je to.

Mr.Kalashnjikov

Citat: Guardian  u 18. Rujan 2011, 12:28
Ne kužim. Lakše bi išlo da imaš neki link na stranicu.

Poskidaj sve module sa "left", desnu kolumnu proširi i to je to.

Hvala na ovaj savjet za module al ima jedna stvar kako da napravim da mi onako bude slika sa strane, desno nesto teksta i ako oce vise nek klikne read more?

Guardian

To ti je Joomla Section ili Blog view. Header sa border i background-color.

Teško ti je ovako objasniti kad to nisi nikad radio.
Daj link na stranicu. Možda ti netko to pomogne sa Firebug pa ti pošalje gotov CSS.

Moraš prvo sam naučiti kako praviti kategorije, menije i Artikle.

Mr.Kalashnjikov

#4
promjenio sam template na neki zanimljiviji, i slucajno obriso menu :S

mogu kako beckupat?

evo link na stranicu:
http://gamenovosti.comoj.com/

Mr.Kalashnjikov

Eto napravio sam nesto al opet problem!!
Naime makno sam sve ljeve module ali kad napravim artikal neslozi se kako treba!
evo na sta mislim:



sve ovo ispod 1 posta je nekako bolesno poslagano.

Guardian

Moraš prvo malo čitati osnove konfiguriranja Joomle. Ništa duboko, samo ono osnovno. Inače ti nitko ne može na forumu pomoći.

Joomla uzme vremena, nema instant riješenja.
Može te tješiti da ti čitanje neće uzeti puno vremena jer ne tražiš ništa komplicirano. Ali nemoguće ti pomoći sa CSS kad ni Kategorije, Menu links postavke, Blog layout, Artikle i slično ne umiješ namjestiti.

Taj 000webhost ti neće mislim dati backup databaze jer je besplatan hosting. Pa pazi da ne gubiš vrijeme bezveze.

Mr.Kalashnjikov

Citat: Guardian  u 18. Rujan 2011, 20:39
Moraš prvo malo čitati osnove konfiguriranja Joomle. Ništa duboko, samo ono osnovno. Inače ti nitko ne može na forumu pomoći.

Joomla uzme vremena, nema instant riješenja.
Može te tješiti da ti čitanje neće uzeti puno vremena jer ne tražiš ništa komplicirano. Ali nemoguće ti pomoći sa CSS kad ni Kategorije, Menu links postavke, Blog layout, Artikle i slično ne umiješ namjestiti.

Taj 000webhost ti neće mislim dati backup databaze jer je besplatan hosting. Pa pazi da ne gubiš vrijeme bezveze.

di da nadjem te konfe?
daje al samo jednom u tjednu

Guardian

Imam neki čudan osjećaj da ti nas samo zahebavaš.  :)

tito

Ma ne zeza, vec na 000webhost free hosting-u ne moze nista kvalitetno uraditi u Joomli. Dzaba gubi vrijeme.

Mr.Kalashnjikov

Citat: Guardian  u 19. Rujan 2011, 16:23
Imam neki čudan osjećaj da ti nas samo zahebavaš.  :)
a?