Pomoć oko jezika u Joomla 2.5

Autor Mrky, 03. Srpanj 2013, 15:40

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mrky

Pozdrav svima!

Imam problem oko postavljanja svoje joomla stranice na više jezika. Želio bi imati zastave jezika i kada se klikne na zastavu da se promjeni jezik moje stranice.
Naime uspio sam to riješiti ali nisam zadovoljan načinom rada. Instalirao sam modul  GTranslate i postavio 6 različitih zastava. Kada se klikne na zastavu stranicu prevede na željeni jezik, ali mi se ne sviđa način na koji to uradi.

Kada otvorim svoju stranicu bude mi na defoult jeziku, zatim kliknem na engleski i prevede mi stranicu na engleski. Kada mi je stranica na engleskom i kliknem na zastavu npr. Njemački resetira mi stranicu na moj default jezik i tek onda prevede na njemački.

Možete li mi pomoći kako bi josš mogao riješiti si taj problem i uraditi stranicu na više jezika, ili mi preporučiti već neke gotove module za instalirati.

Hvala puno.

ikiK

#1
Razmisli malo o tome što tražiš. Želiš koristiti google translate koji je sam po sebi katastrofa za prevođenje ičega većeg od jedne riječi. I onda bi još da ti tvoju stranicu prevede na jedan jezik (loše) te da ti taj isti loš prijevod još jedan put prevede na treći jezik (znači 2xloše) i povrh toga ti bi tako u nedogled. Normalno da mora vraćat na orginal i njega probat prevest...

Inače netrebaju ti nikakvi dodaci. Jooomla 2.5 ima sve potrebno za imat višejezičan site. Osim samih prijevoda naravno.
http://www.gavick.com/documentation/general-questions/configuration-multilanguage-site-with-joomla-1-7/
...

Mrky

Ma znam i ja sam da je katastrofa. Zato tražim savijet i pomoć kako uraditi više jezika na svojoj strnici jer se do sada stime nisam nikada susreo.

ikiK

#3
Onda imaš sve u prijašnjem postu. Razlog sam ti rekao zašto ti google dodaci rade kako rade. To se mijenjat nemože.
A u priloženom linku imaš vrlo jednostavne upute kako to odraditi unutar same joomle 2.5 s pretpostavkom da imaš same prijevode.

...

Mrky

Citat: ikiK  u 03. Srpanj 2013, 16:11
Onda imaš sve u prijašnjem postu. Razlog sam ti rekao zašto ti google dodaci rade kako rade. To se mijenjat nemože.
A u priloženom linku imaš vrlo jednostavne upute kako to odraditi unutar same joomle 2.5 s pretpostavkom da imaš same prijevode.

Pogledao sam link i pokušati ću realizirati u večernjim satima.
Hvala ti puno.  :)

Mrky

Ispričavam se na duplome postu. Uradio sam po tutorialu koji sam otvorio sa linka iznad.
Sve mi se pojavi kako piše, pojave mi se i neke zastave neke ne. ali ono najvažnije kada kliknem na zastavu npr engleski promjeni mi trenutnu poziciju i sve ono integrirano unutar joomle na engleski. Moju alatnu traku iako sam je u Menu zamjenio " Naslovna --- Home" ne mjenja.  Za članke i module sam shvatio da moram za svaki jezik posebno uraditi. Muči me ovo sa alatnom trakom.

Evo i slika:


Na hrvatski:


Na engleski:



Language filter je upaljen, također i language switcher:




Zanima me kako još povećati sliike zastava s obzirom da ne reagiraju na veličinu uploadane slike.

ikiK

Već vidim sudeći po slikama da nisi dobro čitao. Probaj opet.
Isto tako i tu baci oko;
http://forum.joomla.hr/index.php/topic,4382.0.html

...

Mrky

Opet mi se događa isto. Hmm ne shvaćam u čemu griješim. htio bih imati osnovni jezik hrvatski i ostale engleski, njemački, talijanski. Ako imaš volje da mi baciš oko na admin panel. Ionako mi je to panel za sve i svašta. Jednostavno ne shvaćam gdje grešku radim. sada ću kompletno sve izbrisati i ponovno instalirati , pa ako budeš imao volje volio bih kada bi ti pokušao pa da zatim ja pokušam na osnovu toga dodavati ostale jezike sam.

ikiK

#8
Imam osječaj da ako ti ja to napravim da nečeš puno od toga naučiti. Ako baš treba budem. Ali...

Na oba linka koja sam ti postao se napominje da trebaš imat imati jedan taj main manu s jezikom namještenim na all i menu item na home kao default kojeg netrebaš nigdje objavit (a ti pokušavaš taj isti kojeg nesmiješ mjenjat prebacit u hr). I opet napominjem. Ovo je napomenuto na oba linka i jasno izraženo...
Sudeći po slikama imaš ga, ali sad još trebaš dodati hr menu. Dodaj ga, namjesti mu jezik hr, postavi mu početnu stranicu i dobit ćeš hr zastavicu.

Ne čitaš ili ne razumiješ engleski. Prije ovo prvo.
...

Mrky

#9
Uredio sam i sada mi se događa sledeće. Odmah u startu mi otvara hrvatski jezik i menu items na hrvatski. kada kliknem na engleski, talijanski također mi mjenja i miče items ali mi se ne pojavljuje items koji je postavljen u menu toga jezika. Npr talijanski menu sa items "Test1", kliknem na zastavu italije ostane mi prazna alatna traka. Kliknem nazad na hrvatsku zastavu pojavi se u alatnoj traci "Naslovna" items.

ikiK

Da li si definirao te itemse koje pokušavaš dobit na jezik na kojim ih pokušavaš dobit?
...

Mrky

Citat: ikiK  u 12. Srpanj 2013, 10:47
Da li si definirao te itemse koje pokušavaš dobit na jezik na kojim ih pokušavaš dobit?

Jesam postavio sam u svakome jezik za koji treba biti dodjeljen. Nego sada sam isprobao još nešto. Instaliram joomlu, zatim instaliram template i postavim template kao glavni. odem na pregled stranice i pojavi mi se moj template i Home items. To je ok. Eh sada odem odmah u menu i uradim novi menu kojeg nazovem "Glavni" I sada imam Main menu --- on je došao odmah sa instalacijom joomle i items Home u njemu,
                                  Glavni ---- njega sam ja uradio i items u njemu "Naslovna"

Pazi sada, postavke menu Main menu i Glavni su potpuno iste također i dodjeljeni modul sa pozicijom. Kada kliknem u main menu i postavim da mi on ima zvjezdicu ( bude glavni) i učitam stranicu, izbornik mi se pojavi.

Kada postavim za defoult menu koji sam ja kreirao tj "Glavni" i njegov item "Naslovna"  očitam stranicu i NE prikazuje izbornik. A sve je potpuno isto.

Kada sam skidao template imao sam free verzija i pay verzija. razlika između free verzije i pay je bila u podršci. Bilo je navedeno da pay verzija sadržava 24/7 podršku i kompletno uređenu stranicu. Znači već sve postavljeno samo moraš promjeniti tekstove i to je to.  A u free verziji nema podrške i nema modula, sam ih moraš instalirati.

Naravno ništa me ne zeza osim toga menua.

Problem jezika sam rješio sa Falang modulom i pluginom. Ali sada definitivno želim riješiti i na ovaj način koji si mi ti predložio.

ikiK

Sad sam se i ja više pogubio što ti točno imaš ili nemaš i želiš. Nemožeš imat falang i joomline opcije višejezičnosti u isto vrijeme. Jer jedno i drugo rade istu stvar doduše malo drugačije.
Daj mi pošalji podatke za log in i reci što točno želiš da ti namjestim.
Pogledat ću čim nađem vremena.
...

Mrky


Ovaj način na koji si mi ti predložio da uradim mi nije radio.
Nakon toga sam sve pobrisao, ponovno instalirao i uradio sa Falangom. I sad mi radi tako sa instaliranim Falang modulom i pluginom.

Isprobao sam ovaj sistem koji si mi ti predložio na običnoj joomla template koji dođe sa samom instalacijom. Tamo mi to radi. Kada instaliram taj svoj template i sve ponovim, ne radi. Problem sam riješio sa Falangom i sada radi.

Isprobao sam sledeće: kada dodjeliš modul svome meni-ju moraš odabrati poziciju toga modula. I stvar je u tome što moja pozicija za izbornik je pod nazivom: "t3-main" i te pozicije nema uopće za odabrati. Zatim sam isprobao sve pozicije unutar moga templatea jer sam mislio možda se drukčije zove, ali niti jedna pozicija nije odgovarala.


Otvorim u jomla admin panelu menu izbornik koji automatski dolazi sa samom instalacijom "main menu" i provjerim njegov modul, on je postavljen na "Position7" -- koji koristi joomla template beez5. Tj template koji dolazi sa instalacijom same joomle..

I onda mi samo taj menu izbornik radi jer nemam za dodjeliti poziciju modulu. Ako dodjelim na bilo kojoj drugoj poziciji npr: footer, right-side, itd onda radi sve normalno kako si mi ti objasnio.

Mislim da je to urađeno namjerno kako bi se sa njihove stranice uzela pay verzija. Jer imaš mogućnost biranja pay or free.




ikiK

#14
Hm komplikacije, ali moram priznat da bi to bilo prvi puta da vidim i čisto sumnjam u tu verziju i mislim a ju možeš zaboravit. Mislim da ipak nešto ti krivo radiš tj. da se u nekom grmu krije zec. Joomline višejezične opcije rade, tu nema daljnje rasprave. Mislim da ti je negdje nešto promaklo. Ovako napamet iz prve ruke se nemogu ni ja sada sjetit što bi to moglo biti.

Da li si provjerio opcije Module Assignment npr. u modul menu koji ti se ne prikazuje? Tamo si trebaš odabrat isto u kojem slučaju da se pojavljuje ako već nisi. I naravno sam modul ima Language opcije.
...

Mrky

Ja nemam poziciju "t3-main" koja je pozicija moga menua. Nemam ju za odabrati u postavkama. Kada radim po tvome tutorialu i odaberem da mi moj izbornik bude npr u footeru ili u neznam npr: "right" , onda mi zastave funkcioniraju i sve radi normalno. čim hoću postaviti unutar  "t3-main" nestane sve jer nemam tu poziciju u postavkama za odabrati.

Jedini meni koji mi radi na toj poziciji je integrirani joomla meni koji se pojavi sa instalacijom. Opet ponavljam : vjerojatno sam ja nešto s modulima zeznuo.

Radi mi sa falangom i neću micati.

ikiK

To je neki  T3 Framework template od Joomlart-a?
...

Mrky

Da, i ja kada sam skinuo free verziju svojeg templatea i instalirao ga nije htjelo raditi. Bacao je taj error framework t3. Onda sam surfajući uspio pronaći i instalirati framework kojega sam nakon instalacije napravio backup i iradio update. Tek tada mi je proradio i template.

I sumljam da fali jos neki plugin jer vidim da se unutar index. Php pojavljuje ime plugina ja.sydtem nesto.

Nisam na kompu pa ti ne mogu reci tocan naziv. Ukratko pise u skripti da ako fali da javi error messages sa neznam kojim textom. Reci cu ti tocno kada budem na kompu. Ovo je onako ugrubo.