Problem sa visejezicnosti 2

Autor kreativa, 01. Srpanj 2013, 14:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kreativa

Pozdrav svima,

imam zapravo isti problem kao na ovom postu, ali tu nije bilo rjesenja, a posto je Lakeman odustao stavljam ja opet, ako nekom slucajno nesto padne na pamet :)

http://forum.joomla.hr/index.php/topic,4356.0.html

Znaci, instalirala sam hr jezik, hr stranica mi se prikazuje kad rucno upisem url, ali se zastavica ne pojavljuje medju ostalima. Pretpostavljam da je to jer mi je pod stavkom "Home" oznaceno "No", a ne znam kako da to promijenim.

Screen shotovi:
-prvi je iz popisa meni-a, svaki jezik ima pored zastavicu, a hr nema, a druga slika je iz language managera.

Ako itko ima kakvu ideju bila bi jaaaako zahvalna, jer me guglanje nije dovelo nigdje.  :'(

Pozdrav

bruno-d

Bok.

Provjeri dali u izbornicima imas dodjeljen osnovni meni koji je postavljen na sve jezike.
Ukoliko nemas.

Menu manager -> dodaj novi meni. -> kreiraj neki clanaka i linkaj - > postavi jezik na sve.

Nakon toga se vrati u hrvatski meni i dojeli  opciju ( za link koji zelis)  da je glavni za HR

Pozdrav

PSD -> Joomla

ikiK

...

kreativa

Hvala na odgovorima.

Imam taj meni napravljen. Fora je u tome da se drugi jezici prikazuju normalno, a hr nece.... tako da nebi u tom meniju trebao biti problem... 

ako imate volje i malo vremena za bacit oko u admin, tko ima ideju mogu poslat podatke na pp, ne vjerujem da mi itko moze pomoc ovako "napamet", ko ce znat sta sam ja zbrckala....  :(

hvala jos jednom, pozdrav

ikiK

...

bruno-d

Citat: ikiK  u 03. Srpanj 2013, 10:15
Pošalji podatke.



Bok ikiK kad rješiš problem, molim te da samo potvrdis radi li se o meniju ili nešto drugo.
Jer Joomla treba jedan meni koje je postavljen na all languages ukoliko se radi o višejezičnosti
PSD -> Joomla

ikiK

Citat: bruno-d  u 03. Srpanj 2013, 11:16
Citat: ikiK  u 03. Srpanj 2013, 10:15
Pošalji podatke.


Bok ikiK kad rješiš problem, molim te da samo potvrdis radi li se o meniju ili nešto drugo.
Jer Joomla treba jedan meni koje je postavljen na all languages ukoliko se radi o višejezičnosti

Ok, makar sudeći po slikama mislim da si ju dobro uputio. Uostalom dao sam i upute od 4 koraka kako to namjestit pa više neznam što bih napisao. Bacit ću oko rađe kad je već ponuđeno...
...

kreativa

#7
Evo poslala sam... a da, mozda ste u pravu ako samo to moze bit problem, samo sam valjda prenoob da to skuzim, po meni taj meni na All postoji.

vidjet cemo, hvala vam na pomoci  :vino:

ikiK

#8
Na tom Main manu s jezikom na all je trebalo označit taj home kao defoult, dakle da dobi zvjezdicu (klikom na zvjezdicu), nakon toga u croatian menu promjeniš jezik i njemu postaviš link početna kao home i on dobi svoju hr zastavicu...

Dakle osim što si napravila taj menu s all jezicima morala si definirat home menu item. Kao i za sve ostale menije.

Kao što piše u uputama;
Citat:3.Create Menu for every language.
Menu with 'Home' element for all languages
Menu with 'Home' element for Language 1
Menu with 'Home' element for Language 2...

Greška u koracima...
...

kreativa

A stvarno sam konj.

Sve ostalo sam vec napisala u pp.

ispricavam se na gnjavazi, i HVALA vam veliko ko kuca.  ;)