Oglas na frontpage-u,kategoriji

Autor ime_pu, 04. Listopad 2012, 20:06

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ime_pu

Slika prikazuje kako bi zelio napraviti, da oglas bude. Sad je pitanje kako jer sam pokusao dosta toga ali nije pomoglo.

Hvala unaprijed!!

Dario

Ako ti je taj oglas u istom bloku gdje su i slikice, samo mu dodaj float: right; i u html-u ga pozicioniraj skroz na početak bloka - dakle prije svih ikona.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ime_pu

ali ja tu poziciju trebam napraviti, ali ne znam kako i gdje?

Dario

Evo da sad ne izmišljam toplu vodu, imaš ovdje članak gdje je sve lijepo opisano...

http://docs.joomla.org/How_do_you_put_a_module_inside_an_article%3F

Dakle napraviš modul, ručno mu upišeš ime pozicije (što god ti padne napamet), za svaki slučaj staviš da se pojavljuje na svim stranicama i uključiš ga i onda ga jednostavno sa {loadposition tvoja_pozicija} učitaš u članak... Imaš objašnjeno na ovom linku kako dodat cijelu modulsku poziciju ili specifični modul....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ime_pu

možda se nismo razumijeli, ne trebam ja oglas u članak već u kategoriju i na frontpage, u clanku imam sve podeseno kako trebam.

zvonac99

Citat: ime_pu  u 05. Listopad 2012, 13:00
možda se nismo razumijeli, ne trebam ja oglas u članak već u kategoriju i na frontpage, u clanku imam sve podeseno kako trebam.

Hmm..kaže Orion da je razumio što hoćeš, ja moram priznati poslije ovog odgovora uopće nemogu razumjeti što želiš napraviti  ;D ;D
Ako želiš prikazati oglas na frontpageu pa zar ga jednostavno ne možeš staviti u modul i odabrati poziciju za taj modul te označiš u modulu da ga želiš prikazati samo na frontu, isto to ako sam dobro shvatio želiš u prikazu kategorija, opet oglas u modul a modul na poziciju koju želiš i gotova stvar... :o
I noga u dupe je korak naprijed

ime_pu

ako ja napravim modul npr. oglas1 i sad kako da ja taj modul stavim di je sadrzaj tj. <?php mosMainBody(); ?> ? to mene zbunjuje  ???

zvonac99

Ma koju ti to Joomlu koristiš???
U Joomla-i 1.5 je to zamjenjeno u <jdoc:include type="component" /> 
I noga u dupe je korak naprijed

ime_pu

koristim joomlu 1.5.26 ali template je za 1.0 ... budem ga konvertirao za 1.5 ... zato stoji taj <?php mosMainBody(); ?>

zvonac99

#9
Hmm..ajmo ovako, prvo ti prekonvertiraj predložak za J!1.5. i kad ti to bude 100% radilo onda će mo ti možda moći pomoći (ustvari ovo pišem u svoje ime) a do tad je sve ovo bezuspješno  ???

P.S. U stvari, pa zar ti nije lakše da skineš bilo koji od besplatnih frameworka za predloške i prepraviš/stiliziraš ga kako ti je izgledao ovaj 1.0 predložak, imaju više mogućnosti a i sav posao će ti biti kud i kamo lakši...
I noga u dupe je korak naprijed

ime_pu

ok! evo radim na tome trenutno! javim čim zavrsim! Hvala!!

zvonac99

Hmm..i još sam se nešto sjetio  ;D ti sada radiš svoj site na Joomla 1.5 kojoj je upravo završio support po izlasku J!3.0 (osim kritičnih sigurnosnih bugova)
Pa kada već radiš upgrade sitea zašto odmah ne ideš na v2.5 koja ima LTS do negdje sredine 2014 (do izlaska J!3.5)
I noga u dupe je korak naprijed

ime_pu

Citat: zvonac99  u 05. Listopad 2012, 14:48
Hmm..i još sam se nešto sjetio  ;D ti sada radiš svoj site na Joomla 1.5 kojoj je upravo završio support po izlasku J!3.0 (osim kritičnih sigurnosnih bugova)
Pa kada već radiš upgrade sitea zašto odmah ne ideš na v2.5 koja ima LTS do negdje sredine 2014 (do izlaska J!3.5)

template sam zavrsio. v2.5 mi je nepoznata, morat cu ju instalirat na neku domenu pa vidit kako to sve ide... LTS je?  ::)

zvonac99

#13
Citat: ime_pu  u 05. Listopad 2012, 14:58
... LTS je?  ::)

LTS (Long Term Support)
http://www.joomlablogger.net/blog/joomla-news/understanding-the-joomla-release-cycle/

Bitna razlika između 1.5 i 2.5 je u tome što više nema sekcija u 2.5 su sve kategorije i podkategorije
nema više frontpage-a nego je sad featured content

Ostalo:
What's new in Joomla! 2.5?
I noga u dupe je korak naprijed