Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

php prelaz

Autor zabok, 22. Svibanj 2012, 15:01

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zabok

Jedan problem za joomla majstore..........

Imam instaliranu joomla 1.0 na jednoj domeni,dvije domene su mi na 1.5

Sve je kod istog hostera na istom serveru,vjerovatno.........

Sve je štimalo dok nije hoster napisao ovo:

Poštovani,

sukladno najavi, na tom serveru je PHP nadograđen sa stare verzije 5.2.17 na 5.3.10

Uobičajeni sustavi poput Joomle, WordPressa, Drupala, Moddlea, Magenta itd... su kompatabilni sa ovom nadogradnjom. Naravno, provjerite koristite li posljednje verzije tih sustava i po potrebi ih nadogradite.

Ako koristite kakvu staru skriptu koja koristi PHP funkcije kojih nema u PHP-u 5.3, nakon nadogradnje je moguće da će se na vašoj stranici pokazivati upozorenja. Rješenje je jednostavno, u public_html direktoriju kreirajte php.ini tekstualnu datoteku sa sadržajem:

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_DEPRECATED
display_errors = Off

Sve je napravljeno kako je i rekao,ali sad na joomlama 1.5 nemogu otvorit fotogalerije...............govori mi da ...........:You need to upgrade your Flash Player.

Na joomli 1.0 mi ne otvara sadržaj naslovnice isto kao i fotogaleriju ...........

Ako netko ima volje pogledati i riješiti taj problem.........evo i linkova na te stranice.
http://volimribolov.com/
http://idra-varalice.net/

i ova je na joomli 1.0
http://www.zabok-ribolov.com/

p.s. upgrade flashplayera je napravljen!
Fishing Club Zagorje

Guardian

Nema to veze sa php.ini. Moraš upgradirati sve dodatke koji ne rade na zadnje verzije.

zabok

Kako napraviti da proradi naslovnica na 1.0?

Sad sam rekao hosteru da nam do 15.06. produži na starijoj verziji,a kasnije će trebat nadogradit...............ali kako nadogradit skriptu koja ne pokazuje ono originalno u joomli,ono što ona ima u sebi.Za komponente razumijem i poneke module,ali za original module koje dobiješ kod instaliranja ja neznam što treba učiniti.............
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: zabok  u 22. Svibanj 2012, 17:46
Kako napraviti da proradi naslovnica na 1.0?

Sad sam rekao hosteru da nam do 15.06. produži na starijoj verziji,a kasnije će trebat nadogradit...............ali kako nadogradit skriptu koja ne pokazuje ono originalno u joomli,ono što ona ima u sebi.Za komponente razumijem i poneke module,ali za original module koje dobiješ kod instaliranja ja neznam što treba učiniti.............

To sto tebe muči je jako jednostavno za riješit....

U prilogu ti stavljam hack za php 5.3 za joomlu 1.0.x - zamjeni datoteke i to je to!
Truth will set you free

zabok

Ako je to to ja ću ti dat pusu.................sad sam jedino napravio krivo to što sam zamolio hostera da vrati server na 5.2.1.7 do 15.06.

No nema veze...................uglavnom veliko hvala..........
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Kada sam na svom serveru radio upgrade php verzije,upozorio sam svoje klijente o tome te im rijesio problem oko joomle:)

Nemas brige oko togs to fix kojeg sam ja koristio...
Truth will set you free

zabok

Dali ja to mogu prije ugraditi nego oni prebace na 5.3 verziju?
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: zabok  u 07. Lipanj 2012, 18:16
Dali ja to mogu prije ugraditi nego oni prebace na 5.3 verziju?

Mislim da ne možeš jer se u tom file drugacije pozivaju neke stvari  :)
Truth will set you free

zabok

Danas mi je definitivno hoster prebacio php sa 5,2 na 5,3 i naravno da mi content ne radi..................
naš moderator mi je poslao fix za joomlu 1.0(zip fail) i rekao da zamjenim datoteke...............pa pošto mi se nije javio da mi to on odradi,valjda nema vremena ili nije vidio pp,pa bih nekog zamolio kamo točno da ja to ugradim,odnosno točno kakav je postupak kod toga.................zaista sam laik u tome,pa bi mi pomoć dobro došla..........
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: zabok  u 28. Studeni 2012, 15:22
naš moderator mi je poslao fix za joomlu 1.0(zip fail) i rekao da zamjenim datoteke...............pa pošto mi se nije javio da mi to on odradi,valjda nema vremena ili nije vidio pp,pa bih nekog zamolio kamo točno da ja to ugradim,odnosno točno kakav je postupak kod toga.................

Bok, nisam vidio poruku :)

Sada ti radi stranica :) ;D
Truth will set you free

zabok

Citat: Onebeat  u 29. Studeni 2012, 08:16
Citat: zabok  u 28. Studeni 2012, 15:22
naš moderator mi je poslao fix za joomlu 1.0(zip fail) i rekao da zamjenim datoteke...............pa pošto mi se nije javio da mi to on odradi,valjda nema vremena ili nije vidio pp,pa bih nekog zamolio kamo točno da ja to ugradim,odnosno točno kakav je postupak kod toga.................

Bok, nisam vidio poruku :)

Sada ti radi stranica :) ;D
Hvala Onebeat na svemu.................ali ne radi još fotogalerija ;D
Fishing Club Zagorje