Automatska objava članka odabranog korisnika

Autor Tom555, 21. Srpanj 2011, 00:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom555

Tražim komponentu kojom bi odabrani korisnik mogao izravno upisati članak u postojeće kategoriju, ali u onu koje mu ja omogućim i da je taj članak izravno na naslovnici bez prethodnog odobrenja administratora.
Reći ćete, to već ima po defaultu. Da, ali tamo je moguće da korisnik (izdavač) odabere sve postojeće kategorije i onda članak završi često... u kukuruzima. I još je jedna mana: izdavač iz frotenda može mijenjati druge članke, a to mi ne odgovara. Ja želim da on može mijenjati samo članke u svojoj kategoriji.
Na JED-u sam našao ovu komponentu http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/authors/13774 ali ni ona mi do kraja ne odgovara. Nema mogućnosti odabira postojećih kategorija i potrebito je odobrenje administratora.
Znam da se to može rješiti kroz K2, ali ovdje je ne bih stavljao.

Tom555

Za automatski objavu odabranog korisnika (autora) načinio sam ovo:

dodao poslije linije 195 u libraries/joomla/user/authorization.php
$this->addACL( 'com_content', 'publish', 'users', 'author', 'content', 'all' );

Hm, ali još to nije to... kako onemogućiti biranje sekcija i kategorija?

Tom555


Guardian

Zašto ne bi K2 ?

Inače mislim da ti jSeblod sve to može. Ali treba ti dosta vremena da ga skužiš.

Tom555

A joomla po defaultu ili s nekom komponentom ne može se na to natjerati?

Guardian

K2 i Seblod su komponente.

Koju Joomlu koristiš ? Zar ova zadnja nema mogućnost da ljudima daš ulaz u Admin ali da im daš samo ono što želiš ?

Moj ti je savjet Seblod (nekad bio jSeblod). Ako ti ikada dosadi opet ti ostanu svi članci u com_content kako jesu.

Malo sam probao Seblod ali znam da to što želiš odradi bez problema.

Tom555

K2 nikako nisam mogao prilagoditi po mojim željama pa sam odustao. Čitao sam dosta o Seblod komponenti kao ponajboljom od CCK-a pa ću onda sada pokušati s njom.
Da, njezina je prednost što za razliku od K2, radi s defaultnim Joomla contentom
@Guardian, ima li možda negdje hrvatski jezik? Tražio sam, nisam našao!

Guardian

Citat: Tom555  u 24. Srpanj 2011, 15:20
K2 nikako nisam mogao prilagoditi po mojim željama pa sam odustao. Čitao sam dosta o Seblod komponenti kao ponajboljom od CCK-a pa ću onda sada pokušati s njom.
Da, njezina je prednost što za razliku od K2, radi s defaultnim Joomla contentom
@Guardian, ima li možda negdje hrvatski jezik? Tražio sam, nisam našao!

Ne znam. Samo prevedi ono što korisnici vide u svojoj submission formi. Par redaka teksta. Ne moraš sve prevoditi.

Možeš li objasniti zašto nisi mogao K2 prilagoditi ? Možda ti se može pomoći.

Tom555

Tu sam bio otvorio temu:
http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=855.0

Još radim na tvojim uputama... na jednoj drugoj stranici... nisam gotov. Na drugoj stranici želim baš isprobati nešto drugo od K2. Možda budem imao bolje sreće sa Seblod komponentom.

Tom555

Ups. Što je sad ovo? Kod instalacije Seblod komponente javlja:

JInstaller::install: SQL greška DB function failed with error number 1062

Guardian

Jedino sam po tom linku na tu ekstenziju što si dao skužio da ne koristiš 1.6-1.7.

Za Joomla 1.5 moraš instalirati jSeblod, za 1.6 moraš Seblod. Nalaze se na dvije različite web stranice.

Tom555


Guardian

Daj ti uradi backup databaze (ne foldera), prije svake instalacije. Vidim brzoplet si dosta.

Tom555

Citat: Guardian  u 24. Srpanj 2011, 15:57
Vidim brzoplet si dosta.

Ima i toga!
Prikazuje mi spomenutu grešku na jednoj stranici, dok je na drugoj instalacija prošla ok.

Tom555

Greška kod instalacije:
JInstaller::install: SQL greška DB function failed with error number 1062

pojavljivala se jer je nekoć bila instalirana komponenta i ostavila zapise u bazi odnosno u tablici pa nije samo dostatno načiniti deinstalaciju komponente nego je potrebito obrisati i zapise koje se odnose na ovu komponentu u bazi.
Nakon brisanja, instalacija je prošla u redu. Sada ću vidjeti kako djeluje!