multijezičnost i Home page

Autor Tananda, 24. Lipanj 2011, 23:09

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tananda

Pozdrav,

Zahvlaljujući uputama na ovom forumu  :P uspjela sam napraviti dvojezicni hr-eng site...

E, sad - problem oko kojeg se dosta dugo mučim:
Home u main meniju

obzirom da je u tutorijalu pisalo, ili sam ja barem tako shvatila, da svaki jezik mora imati svoju naslovnu stranu, napravila sam Naslovnu i novu, ne defaultnu Home page. Postavila sam i tu naslovnu_hr i naslovnu_eng kao defaultne is ve 5.

No, sad zelim maknut stavku Home iz menija. i ne da mi :(

Vec sam radila neke stranice samo na hrvatskom, i tamo sam je makla, ili preimenovala...

Da li mi je sad ne da maknut zbog te dvojezicnosti? jer kao sto rekoh, prije otkrivanja preimenovanja default home-a, bila bi napravila novu defaultnu i samo unpublish ovu....
ali sad home ne mogu unpublish nikako...

nadalje, vec imam nove stavke u meniju, pa imam duple home page.
ko drugo, ako je i ostavim i preimenujem - isti naziv bude i za eng i za hr. znaci ili home, a ne zelim da mi na hrvatskoj verziji pise home, a ime firme mi nije "lingvalno univerzalno"  :geek: (apartmani bla bla, znaci na hr je Apartmani, na eng Apartments...)

Ideje?
Savjeti? Molim vas/pliiiz  :)  :D
It's OK, I'm a marine biologist.

Onebeat

Bok,

o kojoj se joomli radi?

Predpostavljam da su 1.5 i joomlafish pitanju,stoga dupliranje homea je nepotrebno...prijevod radis kao za sve ostalo kroz joomlafish content sucelje!

p.s jel moze link?
Truth will set you free

Tananda

Ne, Joomla 1.6

Link nemam, na localhostu je, nemam jos account za taj web...
It's OK, I'm a marine biologist.

erik

Niti meni se ne sviđa ta logika kod 1.6 višejezičnosti. Dakle, osim glavne "defaultne" izborničke stavke moramo imati i defaultnu za svaki jezik posebno. Naravno, kada uključimo višejezičnost ta glavna izbornička stavka nema neku svrhu jer njenu ulogu preuzmu "jezične" glavne stranice.

Ok, ja to radim ovako: http://nino.com.hr/hr/
- glavna (defaultna, osnovna, kako već) stranica je u zasebnom izborniku i prikazuje se sa logotipom na lijevoj strani.
- ostale izborničke stavke su u "top menu"

Alternativa je da glavnu stavku preseliš u novi izbornik koji nigdje neće biti objavljen, pa se nigdje neće niti prikazivati.

Što se tiče one ideje o prevođenji jedne izb. stavke napravio sam mali plugin za tu svrhu: http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=733.0

Staviš naziv izborničke stavke (ili može i naziv modula):

LANG|hr:Apartmani|en:Apartments|
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Tananda

It's OK, I'm a marine biologist.