Pomoc za article manager..?

Autor Tedy, 21. Lipanj 2011, 02:46

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tedy

Pozz svima prije svega da pohvalim stranicu jer sam ovdje novi i stranica na prvi pogled mi je vise nego odlicna..

Pocetnik sam u joomli pa mi treba slijedece: kada u article manageru dodam novi artikl i dole u dnu mi pise Article Text tu ja upisujem zeljeni tekst.. ali da li mogu na neki nacin "obodatit" taj editor jer s onim osnovnim ne mogu ni kolone pravit..

Da napomenem koristim v1.6 i unaprijed hvala...

Tom555

Pozdrav i dobrodošao.
Vjerojatno će se mnogi složiti s tobom da je editor za uređivanje članaka u osnovnoj joomli "siromašniji" od naših želja. Probaj stoga instalirati druge editore poput popularnog JCE-a koji će "obogatiti" mogućnosti uređivanja članaka http://extensions.joomla.org/extensions/edition/editors/88 ili se poigraj s nekim, tzv. CCK komponentama http://extensions.joomla.org/extensions/news-production/content-construction

wooer

TinyMCE standardno ima okljaštene funkcionalnosti, a može ga se proširiti u odabirom Extended funcionalnosti u parametrima unutar upravljanja pluginovima.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tedy

Hvala momci, ali treba mi malo objasnjenje..
Poslusao sam savjete i krenuo sam redom.. instalirao sam "JCE" i zaista pod padajucem meni od components pojavilo se "JCE Administrator", a kada stanem na njega imam 4 nova podmenija i to: konrol panel, global konfiguracija, profil, instal addons...

I sad glavno pitanje "sta sada s time" ??? kako cu dobit prosiren editor za pisanje artikala..
...
ovaj drugi link za editore.. nesto sam pokusavo skidat i to, al isto bezuspjesno.. mislim, mozda ja nesto i postignem al ne znam gdje pisat s tim novim dodatkom, a kad odem na pisanje "na ono staro mjesto" tamo se osnovni editor nista nije promjenio..

Moze li pomoc.. znam da bas zvucim totalni laik al u pocetku sam, pocetak je najtezi..
pozz..

bosnianman

odi na dio za upravljanje korisnicima, klikni na svoj account i u opcijama podesi da koristis taj editor. Ne zaboravi objaviti plugin ako vec nije

miki

JCE editor je  odličan izbor, pogotovo kod rada sa slikama. Pruža mogućnost uploada više slika odjednom i jednostavno popratno dopunjavanje potrebnih elemenata vezanih za slike poput dimenzija slike, poravnanja, title, alt, class itd...

Tedy

Hvala svima.. nastimo sam .. hvala jos jednom i svako dobro..  ;)