Dodavanje valuta

Autor Lela, 25. Veljača 2011, 09:11

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Ekipa, da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. Neki dan sam pitao za webshop za Joomla 1.6 no ipak sam se odlučio za dobru staru Joomlu 1.5 i virtuemart.

Ono što mene zanima, ima li i gdje je opcija u VM za postavljanje tečaja prema kojem će se mjenjati cijene proizvoda kada se u modulu odabere valuta. Npr, imam euro, dolar i kunu, gdje postaviti te međusobne omjere?

marko227


wooer

U samom VM-u ne postoji opcija za ručno podešavanje tečaja valuta. Stvar se da odraditi ručno kroz cache datoteku ako ti to ne bi bio problem.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Grrrrr, ajd sad kad si počeo budi dobar pa objasni do kraja?

wooer

Ako si uključio konverter valuta tada bi u /cache direktoriju trebao imati daily.xml datoteku. U njoj možeš izmijeniti i dodavati tečajeve kako tebi odgovara. Kad napraviš izmjene morat ćeš staviti 444 dozvole na datoteku kako je konverter ne bi naknadno pregazio.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Uključio, našao, izmjenio, spremio... Sve radi kako treba. Hvala wooer

marko227

#51
Eh... s vremena na vrijeme ovaj konverter mi zadaje glavobolje. Dozvole su na 444, tečaj valuta unutar fajla je uredu, nije pregažen sa nekim novim ali zna se desiti da 2-3 dana radi kako treba, a onda odjednom ako nešto košta npr. 10€ kad prebacim u kune on stavi da to košta 10 KN.

Zašto se to događa, ima li itko rješenje? Mora li taj daily.xml biti u cache folderu? Ako da, zašto, ako ne u kojem onda fajlu promjeniti putanju do njega?

marko227

Ajde netko. Wooer? Ja znam da ti znaš ovo riješiti, ajde pa ti pivce platim u ZG za vikend.

wooer

Rado bih ti pomogao ali trenutno nemam nikakav VM pri sebi, a niti komp baš ne palim na moru.
Jedino da se strpiš dok ne uhvatim vremena kad se vratim. Možda u međuvremenu netko uskoči s rješenjem ili se sam nekako snađeš.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Čuj ovo, otišao na odmor bez računala i bez instalirane Joomle i VM. Sram nek te bude :) Šalim se. Pokušat ću se snaći ali bojim se da će ipak tebe ovo dočekati...

marko227

Wooer prijatelju, jesi se vratio s mora?
Ako jesi smijem li te zagnjaviti oko ovoga gore o čemu smo pisali ako imaš vremena?

Unaprijed hvala!

wooer

Da ne bi sada ispalo kako ignoriram forumske vapaje samo da kažem da smo ovaj problem marko i ja pokušali srediti preko skypea.
Ako stvar bude ispravno radila neko vrijeme nadam se da će marko naći vremena napisati što je načinjeno i na koje stvari treba paziti.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Evo nekih 13-14 sati nakon što je wooer izvršio operativni zadatak nad datotekom convertECB.php
koja se nalazi u u administratorskom dijelu komponente virtuemart u mapi classes/corrency, problematični konverter valuta radi kako treba.

Prema wooerovom mišljenju (a koje je vjerojatno točno) spomenuta datoteka se svakodnevno kači na centralnu Europsku banku kako bi skinula novi tečaj,
a budući da je datoteka daily.xml u cache direktoriju zaključana dođe do zbrke u sistemu te se valute pobrkaju.

Ono što je wooer napravio jest to da je u datoteci convertECB.php maknuo sve što ima veze sa centralnom bankom, tako da se sada ne može kačiti na tečajnu listu i povlačini novi tečaj.
Tu i tamo ako dođe do znatne promjene tečaja, tu promjenu ću odraditi ručno u datoteci daily.xml

Hvala wooer!

Guardian

Koji je konkretan razlog ključanja te datoteke u cache folderu ? Sigurnost od manipulacije cijenema ?
Možda ću ovih problema nekad imati.

marko227

Citat: Guardian  u 08. Rujan 2011, 11:03
Koji je konkretan razlog ključanja te datoteke u cache folderu ? Sigurnost od manipulacije cijenema ?
Možda ću ovih problema nekad imati.

Iskreno nisam ni ja siguran zašto je ključati, a kad pođem razmišljati o tome prvo mi na pamet padne to što i tebi.
Vjerojatno wooer zna bolji odgovor, a pretpostavljam (naglas razmišljam) da je cache fajl jedan od prvih koji su na udaru kad hakeri pokucaju.