4d Wand + VirtueMart

Autor ikiK, 20. Rujan 2013, 14:01

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

Pošto je lista korisnika ovog knjigovodstvenog programa kod nas ogromna, ima li netko možda kakva saznanja o  mogućnostima izmjene informacija (stanje, cijena i slično) između ovog dvoje?

Naišao sam na dva rješenja, no zaobilaze VM te su kao rječenja zaseba s mogučnosti integracije u postojeći web.
http://www.filip.hr/Poslovna-rjesenja/FLP-Web-shop.aspx
http://www.bluenet-design.hr/webshop

...

ikiK

#1
Nakon današanjeg razgovora s dotičnom firmom sam dobio "svu potrebnu dokumentaciju" koja bi mi trebala za povezivanje. Navodno se ovo može napravit, kako; ja to ne znam.

Očito se može, jer sami 4D nudi web katalog, no meni treba puno više od kataloga (malo prodajni korisnici s mogućnosti on line kupnje, veleprodajni s svojim rabatnim politikama koji će samo naručivat ne i plačat preko weba, itd). I u gore priloženim linkovima se vidi da je povezivanje moguće.
Ovdje ću postat uvodni dio iz uputa pa bi molio nekoga ako zna nešta o ovome da se javi da mi bar malo makar u šturo objasni. Isto tako tražim nekoga tko bi  obavio ovaj posao povezivanja. Treba mi samo uzajamna razmjena cijena i stanja artikala na skladištu.

Citat:,,Naša tvrtka posjeduje vlastito rješenje za WEB dućan - 4D Wand Internet Katalog. Ne postoji poslovni interes da drugim tvrtkama pružamo pomoć u proizvodnji konkurentnih programskih rješenja. Bez obzira na prethodno, a kako ne bi zatvorili vrata onima koji žele napraviti i dodatke na programsko rješenje 4D Wand, a koje mi ne posjedujemo, održavamo dokumentaciju ExportImport.chm u kojoj pišu sve mogućnosti koje imate na raspolaganju za povezivanje 4D Wanda sa nekim drugim programskim rješenjem. Dakle, istu dokumentaciju može upotrijebiti bilo tko i za WEB. Iskustvo je pokazalo da je naša dokumentacija ExportImport.chm bila dovoljna za više uspješno završenih projekata.  Uz pomoć dokumentacije i ODBC drivera možete napraviti apsolutno sve što trebate. ODBC driver je nužan. Molimo Vas da iskoristite postojeću dokumentaciju i upotrijebite neophodan alat.

Citat:U ovom dokumentu su pobrojani postojeći eksporti/importi koji su napravljeni za 4D Wand, kao i opis funkcionalnosti API funkcija ugrađenih u programsko rješenje 4D Wand (4D WIF). Ukoliko netko želi iskoristiti postojeće eksporte/importe za svoje potrebe razmjene podataka sa programskim rješenjem 4D Wand, može se slobodno poslužiti istim. Ova dokumentacija je kreirana baš za takve slučajeve. Navedeni eksporti i importi služe za potrebe samog programskog rješenja 4D Wand te njihovo modificiranje i posebna podrška nisu predviđeni. Dokumentacija u kojoj su opisani pojedini eksporti i importi je dovoljno detaljna da pojasni njihovo funkcioniranje, te služi kao pomoć onima koji žele iskoristiti postojeće eksporte/importe. U slučaju da postojeći eksporti/importi ne zadovoljavaju željene potrebe, sve eventualne prepreke ili ograničenja trebaju se prevazići ODBC driverima.

Razmjenu podataka s programskim rješenjem 4D Wand treba bazirati na Soft Velocity TopSpeed ODBC driveru (www.softvelocity.com). ODBC driverom se može pristupiti podacima 4D Wanda i uz pomoć istog uvidjeti gdje i na koji način se određeni podatak zapisuje u tablice nakon što se u 4D Wandu napravi određena akcija (unos podatka, izmjena, pokrene neki od mnogobrojnih procesa, itd.). ODBC driverom može se u tablice upisati željeni podatak bez ikakvog utjecaja 4D Wanda. Važno je napomenuti da se ODBC driverima može narušiti konzistentnost korisnikovih podataka koji se standardno kontroliraju programskim rješenjem 4D Wand. Rad s ODBC driverima je potencijalno opasan...
...

ikiK

Današnji dio dodatka ako nekome nešto znači...

Citat:vezano uz jučerašnji razgovor dopunio bih jučeršnji odgovor s još jednom mogućnošću u kojem smjeru je moguće djelovati u slučaju interesa za izradom, odnosno customirziranjem Internet dućana. Citiram dio teksta koji Vam može biti od koristi:

,,S obzirom na situaciju razvili smo vlastito rješenje koje je vrlo opskurno, ali isto tako vrlo učinkovito. Opskurno je u smislu dizajna i mogućnosti customiziranja želja korisnika. Postoji samo jedan jedini dizajn (na kraj e-Maila sam stavio par primjera), a customiziranje ne postoji, nemoguće je s naše strane. Učinkovito je jer korisnik sve podatke ažurira u 4D Wandu, automatski/po želji eksportira podatke, a isto tako automatski/po želji importira narudžbe s Interneta. U 4D Wandu korisnik vidi što mu je došlo s Interneta, kakav je status takve narudžbe, te može analizirati statistiku s Interneta. Međutim, najvažnije od najvažnijeg, svi podaci koji dođu s Interneta su apsolutno točno obrađeni po Zakonu (tu je bilo čestih stranputica u raznim drugim rješenjima, a relacija sa Zakonom je previše).

S obzirom da su korisnici oduševljeni činjenicom da sve ažuriraju u 4D Wandu (slike, opisi, svi relevantni i po Zakonu bitni podaci o artiklu...), a nikako nisu sretni činjenicom da postoji samo jedan dizajn i da je customiziranje misaona imenica, napravili smo format u JSON formatu. Na taj način smo omogučili svim zainteresiranim da "sa strane" mogu iskoristiti neophodne podatke, customizirati do beskraja sve želje korisnika, te vratiti potrebne podatke u JSON formatu, podatke koji će automatski "leći" u 4D Wand. Drugim riječima, customiziranje smo prepustili onima koji to najbolje znaju, a mi smo za isto teški levati.
...