Upgrade sa jUpgrade - rješavanje zaostalih problema

Autor nenikic, 21. Travanj 2013, 09:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

nenikic

Pošto svi jako hvale jUpgrade, pokušao sam još jednom s njim upgrade-ati jedan site. Proces upgrada je prošao bez problema a kad sam krenuo testirati site, naišao sam na slijedeće probleme:

  • U puno članaka nalazi se link na kontakt formu koji više ne radi - kako to rješiti? (Kontakt i kontakt kategorije su uredno prebačeni) - vidi ovdje
  • Neke menu stavke mi ne rade: na primjer "Novosti" je stara menu stavka koja upućuje na kategoriju koja ima članke... Novo dodana stavka u istom meniju "Vijesti" također upućuje na istu kategoriju ali ni taj link ne radi? (da li to možda ima veze sa SEO settings (prve dvije stavke na Yes, .htaccess OK))
  • Sličan problem ovom pod dva je taj što se javlja greška 404 nakon što kreiram novu kategoriju, dodam joj članak i link na nju u menu (vidi stavku "XXX" u meniju)
Imate li ideju kako ove goirnje stvari riješiti?
Database je OK, global check-in napravljen, cache ispražnjen...

triolatice

Nama je to veoma teško utvrditi, onako "iz daljine". Dok sređuješ takve stvari od velike je koristi da iskljućiš SEO , da se standardno prikazuje cijeli URL, na taj način lakše uoćiš dali postoji kategorija sa time Id  . Mi to ne možemo znati , jer nemamo pristup tvojoj bazi podataka. Drugi problem koji može nastati je i kod aliesa.

nenikic

Citat: triolatice  u 23. Travanj 2013, 00:02
Nama je to veoma teško utvrditi, onako "iz daljine". Dok sređuješ takve stvari od velike je koristi da iskljućiš SEO , da se standardno prikazuje cijeli URL, na taj način lakše uoćiš dali postoji kategorija sa time Id  . Mi to ne možemo znati , jer nemamo pristup tvojoj bazi podataka. Drugi problem koji može nastati je i kod aliesa.
Hvala na hintu, evo isključio sam SEO. Da li postoji još nekli način da vam omogučim uvid u ono što se zbiva ispod "haube"?

Što se tiče 3. stavke, ono što ja iz URL-a mogu vidjeti je da menu stavka XXX upućuje na dobar id (61) ali ne znam što znači ovo Itemid=131?

Dario

#3
Citat: nenikic  u 21. Travanj 2013, 09:28

  • U puno članaka nalazi se link na kontakt formu koji više ne radi - kako to rješiti? (Kontakt i kontakt kategorije su uredno prebačeni) - vidi ovdje

Napravi ovako.... Taj link za kontakt ti je vjerojatno po svuda isti, pa fino isključi SEO (ako nije), napravi si novi link u meniju na kontakt formu čisto da dobiješ novi - ispravan link...
Onda nađi jedan stari link na kontakt formu u svojim člancima pa si i njega kopiraj, napravi si dump baze i - find and replace...

Treća stavka, odnosno itemID ti je ID izborničke stavke i on je tu jer se moduli učitavaju/ne očitavaju ovisno upravo o tom broju... Svaka izbornička stavka ima svoj ID, odnosno itemId u front-u, a kad modulu "popikaš" stranice na kojima će se pojavljivati - ustvari su zapisani ID-jevi izborničkih stavki na kojima je objavljen/neobjavljen.... Dotičan itemId bi Joomla trebala sama handle-ati i on nemože biti razlog ovih ostalih greški koje ti se pojavljuju...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

nenikic

OK, ovo sa search&replace u dumpu baze bi mogao napraviti.
Ali jako me muče ovi problemi 2. i 3., nije moguće da sam ja jedini koji ima takav problem.  :'(
Malo sam prosurfao netom i našao neke komentare da se to da rješiti fixom tablice _categories ali detaljnije upute nisam našao.

To mi je site od supruge i dnevno dobijam pitanja kad će nova verzija site-a van... heeeeeelppp!!!  ;D

Dario

Jesi probao rekreirat linkove u meniju koji ti ne rade? Dakle sve ove stavke u meniju koje ti ne rade, pokušaj "Odjaviti" pa ručno fnio kreirati nove... čisto da se eliminiraju mogućnosti da je nešto pošlo po krivu kod upgrade-a...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

nenikic

Citat: DarioORION] link=topic=4299.msg14627#msg14627 date=1366784530]
Jesi probao rekreirat linkove u meniju koji ti ne rade? Dakle sve ove stavke u meniju koje ti ne rade, pokušaj "Odjaviti" pa ručno fnio kreirati nove... čisto da se eliminiraju mogućnosti da je nešto pošlo po krivu kod upgrade-a...
Pokušao sam razne varijante i pronašao sam slijedeći uzorak ponavljanja ove 404 greške:

  • menu linkovi na root kategoriju (bivši section) ne rade, niti ih ja mogu iznova napraviti
  • dodavanjem menu itema na novu root kategoriju također ne rade
  • svi linkovi na podkategoriju rade, mogu napraviti nove, ponašaju se potpuno normalno

Izgleda da je neki problem sa tablicom _categories samo nemam pojma kako to rješiti!  ::)