Falang ne prevodi menu

Autor erbi, 15. Veljača 2013, 10:44

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

erbi

Pozdrav!

Inštalirao sam Falang, prevodio sam sve, a sad mi menuji ne rade ispravno.
Imam menu automobil, eng. car
stranica.com/hr/automobil   radi
stranica.com/en/automobil   radi
stranica.com/en/car      NE RADI (404)

Meni treba na HR stranica.com/hr/automobil a na EN stranica.com/en/car

Joomla je 2.5.9 i ima kao dodatak inštaliran samo Falang ništa drugo. Zašto mi ovo ne radi?

wooer

Nisam radio s falang-om ali možda bi se u prijevodima mogao naći i alias za prevesti, a to bi onda pretpostavljam rješilo problem url-a.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

Da i ja sam prvo pomislio da bi moglo biti nešto sakriveno u postavkama komponente, nisam ni ja nikad radio s njom.
...

Dario

Jesi instalirao prema uputama ili si bio sam svoj majstor? Pitam jer Falang ima neke "predzahtjeve" odnosno stari koje prije njegovr instalacije moraš odraditi... Prva stvar, neznam da li si uključio njegov Language plugin i da li si prije instalacije izradi bar dva content language-a.

btw. JoomFish 2.5.1 se može skinuti s GitHuba - ja sam isprobaovao nešto sitno i radi ko metak za sad :)
P.S. trebat će vam MySQLi biti uključen inače instalacija ne prolazi :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

erbi

Pozdrav!

Ne nisam bio "sam svoj majstore". Inštalacija po uputama. Sve mi provodi (vjesti, modul, menu), osim url neče. Uvjek uzima što je upisano u alias menua.

Dario

Citat: erbi  u 18. Veljača 2013, 08:34
Pozdrav!

Ne nisam bio "sam svoj majstore". Inštalacija po uputama. Sve mi provodi (vjesti, modul, menu), osim url neče. Uvjek uzima što je upisano u alias menua.

Pa da, alias ti Falang ne translate-a iako ga možeš upisati. To smo vodili rat na Falang support forumu, uglavnom feature je kakti ugrađen - ali nije do kraja implementiran.

btw. možeš skinuti i JoomFish konačno za J2.5... nisu složili public paket, ali možeš verziju 2.5.1 preuzeti s GitHub-a (klikneš Zip s oblakom i strelicom) :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu