Joomla 2.5.8 hrvatskijezik za sadržaj na stranici

Autor dada, 04. Veljača 2013, 18:37

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozz,

instalirala sam hrvatski jezik i prijevode na hrvatskom i u front-end-u i back-endu  ali ne znam kako da postavim hrvatski u Sadržajima.
Tamo je samo engleski i radi toga mi se neki moduli ne mogu vjerojatno prevesti kako teba posbice kad se radi o našim slovim ž. č .đ itd.

kako da namjestim hrvatski i u Sadržaju?

hvala

ikiK

Neka me isprave ako griješim no nisam koristio joomlu godinu dana ali bih probao s gumbom NOVO. Dodaj sama jezik te kada napišeš članak stavi ga sama u taj jezk te će ti se isti pojavljivat samo kada je stranica na tom jeziku.

Zamisli to kao kategorije. Jomla ne može sama članke pisat te ih prevodit niti razumijet na kojem su jeziku. Ti si instalirala jezik koji ti je preveo već postoječe joomla stavke, sada sama moraš sve jezično okarakterizirat što dadaješ ne site.

No isto tako nisam baš siguran da li će to pomoči s modulima i našim znakovima, to bih trebao malo prekopat.
...

Dario

Citat: ikiK  u 04. Veljača 2013, 20:48Neka me isprave ako griješim no nisam koristio joomlu godinu dana ali bih probao s gumbom NOVO.
Onda ti moram reći da griješiš, pa eto ispravka :)

Dakle Dada, instaliranjem jezika ustvari si samo instalirala FrontEnd/BackEnd prijevode i to je to. Kako bi sadržaj/content bio na hrvatskom, kao i html namespace, potrebno je ili dodati ili promijeniti postojeći Content language, a to ćeš naći u Extensions -> Language Manager -> Content... Dakle ovdje već imaš English (UK) na popisu, međutim ako će ti stranica biti samo na hrvatskom možeš komotno kliknuti na ime i promijeniti u ove podatke u privitku. Ako pak imaš dvo ili više jezičan sajt od kojih je jedan jezik engleski, samo dodaj novi jezik...

Upute na engleskom - Extensions -> Language Manager -> Content


Upute na hrvatskom - Dodaci -> Upravljanje jezicima -> Sadržaj
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

ikiK

Citat: DarioORION] link=topic=4094.msg13676#msg13676 date=1360050676]

Onda ti moram reći da griješiš, pa eto ispravka :)

Možda sam zakomplicirao no mislio sam na isto, ona sudeći po slici već je u  Content Manageru, pa sam joj sugerirao da klikne novo te sama namjesti potrebno. Glavno da smo na pravom putu :)
...