Defaultna komponenta - Baneri

Autor henri_007, 28. Rujan 2012, 16:52

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

henri_007

Znači slučajno sam obrisao onu baner komponentu što po defaultu dolazi sa joomlom ( 2.5.1 u mom slučaju ) Kasnije sam shvatio da će mi ipak trebati.... Gdje bih je mogao skinuti i vratit? hvala

zvonac99

Pojasni malo bolje što si točno napravio..dali si samo obrisao modul banners kroz Module manager ili si baš fizički obrisao mapu com_banners
Ako je odgovor za modul tada odeš ponovno u Module manager -> New -> Banners
Ako si fizički obrisao mapu com_banners tada skini full instalaciju joomle raspakiraj i prekopiraj tamo gdje si obrisao (ona se nalazi u dvije mape, pod components i administrator/components
I noga u dupe je korak naprijed

henri_007

Deinstalirao sam... Išao sam ono upravljanje dodacima>upravljanje i onda deinstal  :-[

zvonac99

Hmm..ok morao sam to isprobati da se uvjerim da radi :)
Napravi slijedeće (ovo radi isključivo pod Joomla 2.5)..ako imaš negdje cijelu instalaciju Joomle lokalno raspakiraj ju, ako ju nemaš tada ju skini.
zatim prekopiraj com_banners iz raspakirana joomla/administrator/components na tvoj server/administrator/components, isto to i iz raspakirana joomla/components/ u tvoj server/components
nakon toga idi u admin dio tvoj server joomle Extension->Extension manager->Discover zatim stisni gumb Discover i pojavit će ti se komponenta Banners, označi ju i klikni na gumb Install.
I noga u dupe je korak naprijed

henri_007