Vaš način izrade multilanguage web stranica

Autor Guardian, 24. Siječanj 2012, 10:05

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Guardian

Tema nije o problemu već onako lagana diskusija za uz kavu. Ne znam gdje da stavim pa ću ovdje, mislim da može vremenom biti korisnih savjeta posjetiteljima. A i meni, čim je otvaram.

- Kako vi pravite vaše multilanguage stranice na Joomla 1.6-1.7 ??
- Koji je vaš izbor za stranice koje će godinama puno rasti i imati puno novih članaka i sadržaja ?
- Između ostalog kako sa 1.7 prevoditi stvari koje su u nekim specijalnim fields u plugins i ekstenzijama ? (taj info je vrlo teško naći na Google).

Koji bi vaš izbor bio, Joomfish ili Joomla native language management za 1.7 ?

Neku noć instalirao Joomfish 2.5 (i 3.0) test verzije za Joomla 1.7. Ali vraga to radi, ima tu posla još puno. (istina instalirao na 2.5 Joomla, ali ne bi trebalo imati veze jer mi sve druge ekstenzije i dodaci raidili normalno na test verziji Joomla 2.5)

Da li da ih čovjek čeka ili radi sa Joomla language management ? Oteglo se to sve. Sad i Joomla 2.5 skoro stable izlazi.

SEO aspekt ne bih diskutirao ovdje ali ako imate nešto reći slobodno. Sa tog aspekta Google spiders super kuže bilo koji način izrade višejezičnih stranica.

Mislio sam više na to što je manje muke onima koji prave stranice. I možda ne manje bitnije, što je manje muke početnicima kojima ostavljaš web stranicu.

marko227

Ja svakako glasam za Joomfish ili neku drugu, jednako kvalitetnu extenziju.
Joomla native language manager mi nikako nije sjeo. Vjerojatno radim negdje grešku ili nešto preskačem ali ne uspjevam dobiti prijevode.
Dok je to sa Joomfishom uvijek išlo glatko. Novi Joomfish nisam još probao ali bojim se da ću morati

Guardian

#2
Ali koliko dugo čekati Joomfish ?

Onaj developer je prvo mjesecima bio neodlučan, htio odustati od JF za 1.6-1.7 verziju Joomle. Pa se nekako nagovorio poslije navaljivanja ljudi.
I sad vidim skoro ništa u beta verziji Joomfish ne radi kako treba.
Mislim tip je jedan od prvih osnivača Joomle, ako je vjerovati njegovim riječima, i sigurno je vrlo nadaren za programiranje i Joomlu. Ali očito da ta implementacija za novi Joomla core ima velikih problema i zahtijeva.

Prvo dugo nije znao kakav pristup bi imao. Joomla native prijevodi na jednom centralnom mjestu, ili Joomfish princip kao za 1.5 Joomlu. Sad se odlučio ali ne govori puno kako, mada nebitno.

Ima ona Fabla fork od Joomfish za 1.7. Poslije SEF funkcije to je stvar koja ti uzme najviše moći nad stranicom. I iskreno, svaka čast vlasniku ekstenzije, ali nemam volje dati toliko moći jednoj kompliciranoj i zahtijevnoj ekstenziji koja nema ni support forum.

marko227

Koliko čekati? Pa oni koji ga žele koristiti, a i ja sam među njima, bojim se da smo osuđeni na još dosta čekanja.
Sa mog stajališta, kao osoba koja se skoro pa nikako ne razumije u programiranje, mislim da je jednostavnije i brže bilo ići raditi sve iznova...

A ako oni stanu, netko će vjerojatno napraviti nešto novo... Eto i sam si spomenuo "Fabla" a vjerujem da si mislio na "Falang" http://www.faboba.com/en/composants/falang/donwload

Guardian

Inače ako želiš probati novi Joomfish za 1.6-1.7 imaš ovdje:

https://github.com/JoomFish/jf-future/commits/master
https://github.com/GeraintEdwards/jf-future/commits/master

Klkni na "Downloads" i "Download as ZIP". To ti je exstension install. Morat ćeš ona dva plugins i module ući u folder i staviti files u ZIP pa ih instalirati naknadno.
Prvi link je verzija Joomfish 2.5, drugi link neka verzija Joomfish 3.0.

Probaj. Ja sam probao na Joomla 2.5, nemam instaliranu 1.7 za testiranja. Možda kod tebe bude radilo.

marko227

Hvala, budem kroz dan-dva probao to pa da vidimo na što liči i radi li..

Guardian

#6
Ma čovjek bi pretrpio taj Joomla 1.7 native language manager.

Da nije nama mrskih početnika u Joomli kojima ostavljaš web stranicu.  :)
A svi bi htjeli sami dodavati sadržaj.

Vode se ponegdje diskusije o databazi i kako to dupliranje stvari u jezicima u Joomla 1.7 zatrpava databazu. Isti vrag i sa Joomfish, koja sitna razlika gore-dolje u veličini databaze i onoga što je u njemu. I sa Joomfish su sve to doslovce duplikati u databazi.



Inače nevezano za temu. Ako ti treba Jcomments od Joomlatune sa svim modulima za Joomla 1.6-1.7 javi se na PP.