Problem sa tabelama

Autor flyman, 26. Studeni 2011, 10:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

flyman

Pozdrav,
poceo sam sa gradnjom nove stranice i naisao sam na jedan problem na koji ranije nisam nailazio u Joomli. Naime kada sam postavio tabelu na stranicu uvidio sam da njene vrijednosti (border idr.) ne mogu da odredim alatom koji je za to namjenjen u editoru, nego sam bio prisiljen da border vrijenost u mojoj tabeli izmjenim u CSS-u. To sam uradio jer na drugi nacin nisam mogao da izbjegnem border u mojoj tabeli. Ono sto stvarno ne mogu da razumijem je zasto imamo alat tabela u editoru sa svim mogucnostima odredjivanja parametara tabela ko se sa njime ne mogu odredjivati ti parametri nego se izmjena mora raditi CSS-u Zahvalan za pomoc.
Zeljko

Guardian

Možda ti styling za tabele u CSS ima !important deklaraciju. Onda to ide prije stylinga tabela u editoru.
Ne znam , onako napamet, teško reći nabrzinu.

flyman

pozdrav, hvala na odgovoru. Problem je sto je alat tabela tako postavljen da sve tabele na stranici moraju da izgledaju isto (sa ili bez border-a), sto ne odgovara mojim potrebama. U verziji 1.5 nije bilo tako. Da li postoji neko rjesenje da se izgled tabela mose izabrati u editiru a ne i CSS-u. ::)

wooer

Željko, upravo sam isprobao opciju formatiranja parametara tablica ugrađenu u editor i kod mene opcije uredno rade.
Jesi li probao vidjeti da li se isti efekt manifestira i kada je tablica prikazuje u nekom od osnovnih joomla predložaka?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

flyman

Pozdrav,
jesam probao sam i isti je problem bez razlike gje upotrebljavas tabele. Ja obicavam da stavljam nove clanke u tabele sa opcijom 100% u sirini da bi se clanci pokazali u okviru rama namjenjenog za artikle medjuti pokazlo se da se okvir tabele vidi bez obzira koje opcij za border izaberes.  ??? Ne znam sta se desava.

wooer

Imaš li možda kakav link 'problematične' stranice ?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

flyman

Izvini na zakasnjenju nisam vidio tvoju poruku do danas. Evo ilinka za stranicu http://www.bastadsfontanen.se/
Pozdrav

wooer

Klikam ja tamo i klikam ali nemam pojma gdje se očituje predmetni problem.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

flyman


flyman

na ovoj tabeli ne ne mogu izvrsiti nikakve izmjene putem editora (promjena velicine, boje bordera ili sl.)