problem sa komentarima

Autor giga, 31. Srpanj 2011, 11:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

giga

Poz svima,

Imam je dan problem sa komentarima. Znam da ne spada u ovu grupu ali ne znam u koju je, a ova se najcesce cita.
Naime, kada mi posjetitelj komentarise npr kategoriju politika, a ja tu vijest koju je on komentarisao prethodno kopirao u kategoriju slajd, meni se tamo ne pojavi komentar, a u politici ostane. Zna li ko moze li se kako povezati da komentari funkcionisu po principu naslova, a ne kategorije?
komentari koje koristim su: JComments 2.2.0.2 [12/09/2010]

Guardian

Komentari su vezani za Article ID broj. Kako Joomla ne dozvoljava dva artikla sa istim ID ne možeš jedan komentar vezati na 2 članka.

Onebeat

Citat: giga  u 31. Srpanj 2011, 11:15

Naime, kada mi posjetitelj komentarise npr kategoriju politika, a ja tu vijest koju je on komentarisao prethodno kopirao u kategoriju slajd, meni se tamo ne pojavi komentar, a u politici ostane.

A prebacivanje iz kategorije u kategoriju radis zbog cega?
Truth will set you free

giga

Jer imam modul za slide ogromni i onda moram kopirati kategoriju npr Fudbal u kategoriju Slide da bi mi clanak bio u tom velikom slideu koji je iznad vijesti svih....

Guardian

Moraš imati module koji povlači Jcomments od određenog Artikla. Ili odi na Jcomments forum pa pretraži kako se komentari ručno pozivaju u modulima.

Mada si skroz škrt sa informacijama.
Daj neki link.

giga

www.eurosport.me

Eto druze, makao sam komentare, jer mi to ne valja u ovom trenutku. Imas na primjer te kategorije Fudbal, Kosakra.... i taj na primjer veliki Slajd ispod menija, pa i taj mali slide ispod velikog. Kako bih tu posatvio vijest moram kopirati iz fudbala u Slide i tu onda nastaje problem jer mi nema komentara na obje vijesti ako ti treba mogu postaviti komentare da bi vidio. Postavio sam ali nema odgovora...

Guardian

Daj sad polako:

- Je li ti "Slide" kategorija ili što već ?
- Zašto moraš nešto prebcivati u "Slide" ? Zašto ne može uzimati direktno iz kategorija.
- Kako hoćeš Jcomments. Zadnji komentari, ili samo broj komentara sa onim linkom "ostavi komentar" ili kako se već zove ?

Mislim da si ti zabrljao sa "Sekcijama" i "Kategorijama". Neki moduli daju birati iz samo jedno od toga, pa ti možda članci leže u tom drugom.
Na primjer "Košarka" ti je Sekcija a modul ima samo opciju za biranje Kategorija, ili obrnuto. Provjeri to.

giga

Citat: Guardian  u 02. Kolovoz 2011, 18:43
Daj sad polako:

- Je li ti "Slide" kategorija ili što već ?
- Zašto moraš nešto prebcivati u "Slide" ? Zašto ne može uzimati direktno iz kategorija.
- Kako hoćeš Jcomments. Zadnji komentari, ili samo broj komentara sa onim linkom "ostavi komentar" ili kako se već zove ?

Mislim da si ti zabrljao sa "Sekcijama" i "Kategorijama". Neki moduli daju birati iz samo jedno od toga, pa ti možda članci leže u tom drugom.
Na primjer "Košarka" ti je Sekcija a modul ima samo opciju za biranje Kategorija, ili obrnuto. Provjeri to.

Ovako druze:

1. Slide je kategorija ali je slide i modul. Da bi ja mogao izabrane clanke staviti u onaj veliki Slideshow, ja clanak iz fudbala kopiram u kategoriju "slide", kako bi mi na tom Slideshowu bio članak koji ja želim, a tu stavljam samo izabrane.

2. JS Comments sam aktivirao, oni su sada u dnu clanka, ne treba mi ni zadnji komentari ili link, vec su postavljeni na sajtu. Ti stavi komentar sada na ovu vijest CR7 u fudbalu, i onda udji preko slideshowa i vidjeti ces da ne postoji tu komentar, nadam se da ce ti tako biti mnogo jasnije o cemu ja govorim....

Guardian

OK, puno jasnije.

Rezultat je očekivan, drugačije neće ići.
Mislio sam pitati zašto umjesto sa kategorije "slide" ne povlačiš članke iz kategorije "fudbal". Ali tek sad vidim da ti hoćeš manualno da pokazuješ samo neke članke bez nekog reda na slide modulu. Nešto kao "featured".

Zaglavio si na jednom modulu koji ti se svidio i koji nema opciju da s apar klikova biraš sa liste članke po želji.
Imaš tonu modula koji ti daju opciju biranja posebnih članaka. Uzmi neki od njih i napravi u CSS style po želji. Ovako ti čitava stranica pati zato što si navalio baš na taj module.

A module sam po sebi i nije nešto posebno.
Evo ovi ti svi daju opciju da ukucaš ID od članka u parametrima modula, članke koje hoćeš da prikazuje.
http://extensions.joomla.org/extensions/owner/landofcoder

Ako se potrudiš lako nađeš i one koji to rade biranjem članaka sa par klikova.

giga

Potraziti cu svakako.
Hvala puno.

giga

Pronasao sam module koji su isti kao onim sto sam imao... doduse nijesam slide koji je ispod velikog bio ali naci ce se... sada samo ubacim Article ID u modul i radi super...


Hvala puno prijatelju

Guardian

Odi samo u CSS od modula i namjesti širinu onog opacity image (Intro text) kao što je širina main image. Ovako ti ružno.

Stavi i bottom:0; da ti ne pokriva puno slike. Možeš i više teksta staviti ako hoćeš.

giga