Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

pdf

Autor Tananda, 17. Srpanj 2011, 17:36

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tananda

Treba mi neka ekstenzija za 1.6 koja bi mi prikazivala .pdf katalog na stranici

na extensions.joomla.org sam nasla samo 2:
enbedPDF koji mi ne radi s google viewerom, a sa adobe viewrom je radio na localhostu... sad mi doda / u path, tako da pdf file nikako ne mogu linkat (znaci, u stazi treba pisat {pdf}images/katalog.pdf....   a on dodaje {pdf}/images/katalog.pdf.....
probala sam ga stavit i u root, opet mi doda {pdf}/katalog.pdf
tako da ga ne mogu ni skinuti kao link...
hocu reci, mozda i radi ekstenzija, kad mi ne bi dodavala /....

ima i neki phocaPDF,
ali nigdje u dokumentaciji nisam nasla kako da taj plug-in pozovem u članku?

ima li netko od vas iskustva s ove 2 ext?

imate li neko drugo riješenje?

--- a što bi se dogodilo da instaliram extenziju za 1.5??

hvala!!
It's OK, I'm a marine biologist.

ikiK

Da li si pogledala u opcijama plug ina kakvih opcija ima?

Da li si probala stavit puni link a ne samo relativni? I ako toga nema puno da probaš napravit s sličicama koje će biti linkane na pdf?
ILi pak možda neki webshop koji ima mogućnost skidanja dokumenata, a može se namjestit i kao katalog bez shopa?
...

Tananda

a gledala sam opcije i sve ih izčačkala...

inače, bravo! stavila sam puni link i sad barem to radi, iako mi i dalje ne želi pluginov automatski link "skini pdf tu" ga nac... ali barem vidim da ga je nasao... samo ga ne moze prikazat...

Nego - javlja mi ovo (u svim browserima - firefox, ie, chrome, opera...)
Nažalost, ne možemo dohvatiti dokument za gledanje ili nemate dopuštenje za gledanje dokumenta.

Dopuštenje... da ne moram sejvat taj pdf nekako specijalno?


ili imaš pravo,
otvorit cu taj .pdf u fotošopu, sejvat svaku stranicu kao posebnu sliku i napravit galeriju... čas posla, 54 stranice...
ali koliko se dosad mučim, možda bi mi bilo i brže da sam se odmah toga sama sjetila!!
hvala!! ;)
It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

Yoo Zoo ti je sad GPL, free. A on ti je idealan za to:
http://www.yootheme.com/zoo/

ikiK

Citat: Tananda  u 19. Srpanj 2011, 04:21
a gledala sam opcije i sve ih izčačkala...

inače, bravo! stavila sam puni link i sad barem to radi, iako mi i dalje ne želi pluginov automatski link "skini pdf tu" ga nac... ali barem vidim da ga je nasao... samo ga ne moze prikazat...

Nego - javlja mi ovo (u svim browserima - firefox, ie, chrome, opera...)
Nažalost, ne možemo dohvatiti dokument za gledanje ili nemate dopuštenje za gledanje dokumenta.

Dopuštenje... da ne moram sejvat taj pdf nekako specijalno?
Da li folder u kojem se pdf nalazi ima razinu 755 dopuštenja?


Citat: Tananda  u 19. Srpanj 2011, 04:21ili imaš pravo,
otvorit cu taj .pdf u fotošopu, sejvat svaku stranicu kao posebnu sliku i napravit galeriju... čas posla, 54 stranice...
ali koliko se dosad mučim, možda bi mi bilo i brže da sam se odmah toga sama sjetila!!
hvala!! ;)
Pa i nisam baš tako mislio. JA sam shvatio da imaš više pdf-a koje želiš prezentirat u nekoj vrsti kataloga. Pa da napraviš screenshot (ili kako god) npr početne stranice s naslovom i linkaš ga na cijeli pdf. I tako za svaki pdf. Ne smatram kvalitetnim riješenjem da za jedan pdf svaku stranicu spremaš kao sliku.

Da li je site live? Može li se dobit link na primjer problema? I da li si za svaki slučaj kliknula na sadašnji link koji ne želi otvorit pdf pa išla pogledat što kaže server error log? Čisto reda radi.
...

Tananda

guardian - instalirala zoo,
masu stvari ima... ali moram sjest i dobro to proucit, ovako nabrzaka nisam uspjela skuzitkako bih .pdf prikazala?
si ti to vec koristio?
me uputis na koji "botun da stisnem", ili dokumentaciju neku?
thnx..

ikik - ahm, sta, kakvu razinu?? ok, ok, idem guglat 755 razina dopustenja... ko six degrees of separation zvuči ;)

hvala!!!
It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

Zoo je besplatan ali neki dodaci se plaćaju. Ne znam je li tu ulazi i PDF category. Oni obično imaju solidnu dokumentaciju, pa pogledaj na istoj stranici.

Onebeat

Citat: Tananda  u 19. Srpanj 2011, 23:37
ikik - ahm, sta, kakvu razinu?? ok, ok, idem guglat 755 razina dopustenja... ko six degrees of separation zvuči ;)
hvala!!!

Bok Tananda, vidio sam da te muče dopuštenja tj dozvole pa evo malih upustava da znas o cemu se radi.Ako imas pitanja na tu temu slobodno pucaj ;D

1. Dozvole 1
2. Dozvole 2

Truth will set you free

Tananda

guardian - onda sam dobro skuzila, taj dio s apps gdje bi bio pdf treba platiti...
thnx anyway.. mislim da ce mi i neki od ovih besplatnih plug inova dobro doc za inace!

onebeat:: hvala puno! to je to, jasno i koncizno :))
It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

#9
Daj malo više detalja ?
Hoćeš davati posjetiteljima da unose PDF ?
Želiš front-end unos ?

Kako će precizno izgledati liste sa PDF-ovima ?
Da se masa komponenti preraditi da dobiješ što želiš.




To što ti ta ekstenzija doda "/" na početku path nema veze. Dosta komponenti to zna raditi na localhost. Poslije na serveru sve radi kako treba.
Ja zbog testiranja nađem u kojem PHP file to dodaje i dok radim na localhost to izbrišem. Poslije kad prebacim na server samo to vratim na original.

Tananda

ma ne, imala sam katalog u pdf kojeg sam htjela da se da lijepo pregledati na stranicama, bez da ga se downloadira....

ali -- ipak sam ga otvorila u photoshopu i svih 57 stranica obradila i save for webala i napravila galeriju  :nevin: ok je ispalo!  :geek:

ali svejedno zelim naucit radit to s .pdf-ovima, jer je svakako jednostvanije postaviti neki plug in da to radi, nego fotošopirat tolike stranice....
za sada je najbitnije da su klijenti sretni i da je katalog online... lako ja to poslije preradim kad naucim, bez time pressinga :) jelda? lako?  :-[
It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

Da li phocaPDF može izvući sliku iz PDF-a ?
Inače ti ona ima content plugin. Slabo si gledala.

Ali s obzirom kako ti listaš svoje PDF (pretpostavljam) tebi uopće ne treba plugin.

Tananda

ma da i ne, ovako je ok, ali je fakat puno posla sve to "uredit"..
sad kad već jesam, ok...

phocaPDF bi trebao to radit -- i mozda i jesam gledala na krivom mjestu, ali fakat sam prosla svuu dokumentaciju, u kojoj sve detaljno piše o instalaciji plugina, ali ništa o njegovom pozivanju! probala sam i "nasumce" ga pozvat, tipa {phocapdf}Katalog.pdf{/phocapdf} i sl, kao sto navode da se poziva npr svoj naslov sa {phocapdftitle} ali neuspješno... tj, to samo ispiše upravo to na stranici, ne poziva pdf...

postala sam i na njihovom forumu pitanje, nitko mi ne odgovara..

ja bih da taj .pdf ovako izgleda...
http://issuu.com/trophyteam/docs/daimex_retail_2011?viewMode=magazine&mode=embed

It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

#13
Ti navodiš malo kontradiktorne stvari. Prvo si napisala da ne želiš posjetiteljima dati mogućnost da skinu PDF. Da vide samo 1 stranicu. Na tom linku se vidi čitav PDF.




Tebi treba ovakvo nešto, ili slično: http://page-flip-tools.com/
Ako hoćeš platiti licencu.

Inače pronađi neki Windows program koji sa par klikova od PDF napravi stranice sa images.




http://page-flip-tools.com/online-demo/

Tananda

ne, krivo smo se skuzili:
rekla sam da mi onaj enbedPDF pruza mogucnost i automatski stavlja link da se skine pdf, ali da mu ne nalazi path pa da mi ga se posljedicno ne može downloadirat...

a ovo s 1 jednom stranicom nisam ja rekla...
It's OK, I'm a marine biologist.

Guardian

#15
Ne moraš se mučiti sa Photoshop. Ovaj program ti sa par klikova razvije čitav PDF u images.

http://www.freepdftoimage.com/




Poslije za prikaz samo biraj neku free galeriju ili gallery plugin. Samo ti je mašta granica.

Tom555