Jeste li već instalirali 1.6 (stable) ??

Autor Bernard [ExaByte], 11. Siječanj 2011, 16:41

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Pharaoh

Mislim da Joomfish još uvijek ne može, jer Joomfish automatski redirekta stranice po jezicima. Možda će trebati nekakav plugin? tko zna, možda ga već pripremaju.

No, definitivno sad možeš napraviti, npr., katalog.

erik

#16
Citat: darioklc  u 13. Siječanj 2011, 10:57
Čekaj, to znači da to može zamjeniti Joomfish?

Ne može zamijeniti Joomfish, ali za manje siteove je odlično. Manje više bazira se na tome da se sada svakom modulu i sadržaju može odabrati "jezik". I Onda kada na stranici klikneš "hrvatski" prikazati će se samo sadržaji na kojima si odabrao hrvatski.

Fora je u tome da kod Joomfisha si imao prijevod 1:1,  dakle struktura, sadržaji i moduli su uvijek isti, a kod ovog novog pristupa možeš napraviti potpuno drugačiju strukturu stranice za svaki jezik.

Mana je da, kao što Pharaoh kaže, nećeš moći kliknuti na zastavicu pa da ti se prikaže isti sadržaj samo na drugom jeziku. To će biti dva odvojena sadržaja. Ali kada ljudi budu počeli raditi sa time biti će svega :)
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

darioklc

Samo se nadam da će smislit nekakav lagani prelazak sa 1.5 na 1.6. Baš planiram raditi neku stranicu sa više jezika i mislim da ću ipak još ostati na 1.5 i joomfishu.
Moram malo isprobat i tu 1.6 joomlu. Nikak da uhvatim vremena.

Pharaoh

Treba ostati na 1.5 verziji dok god ne budu izrađene verzije svih najkorištenijih ekstenzija za verziju 1.6. A i zbog mogućih bugova

karlovic

#19
Sada sam instalirao 1.6 prvi puta nakon prve bete. Izgleda .... lijepo.... puno profesionalnije, ima kako vidim i dosta izmjena sve u svemu veliki +
Ko želi isprobavati ima
pass: admin
lozinka:testjoomla16
link: http://www.profi.hr/joomla16/administrator

edit: neke opcije fale - isključio sam ih (user menager, sistem information, global config i slično) ali sve ostalo radi sada gruntam da se ugradi neka skripta koja bi svaki dan vračala napravljene promjene koje test korisnici rade (any idea?)

erik

karlovic druže, mani se toga netko će ti upasti na server :)

Pregled ima i na demo.joomla.org i tamo se vide sve opcije.


Za "vraćanje na staro" predlažem cron skriptu koji će ponovo ubaciti sql od instalacije.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

karlovic

#21
 ;D sad gledam jednostavno je neverovatno kako se sadržaj brzo razbaca  kad daš da se "djeca" igraju 8)
tx erik ali obrisane su sve opcije koje bi "neke" zanimale , osim toga ako bi to išlo tako onda bih ja zakupio 1 jeftin mali server paket kod bernarda i svako jutro u 5:05 dok spava mu sve porušio  ROFL

ne znam da li ste gledali joomla 1.6 koristi "manju bazu"

izbornik

Moga si bar ostavit da se mogu useri kreirat, mogli smo tamo otvorit jos jedan forum...  >:D :)

karlovic

Citat: izbornik  u 13. Siječanj 2011, 21:35
Moga si bar ostavit da se mogu useri kreirat, mogli smo tamo otvorit jos jedan forum...  >:D :)
mogao sam ali nisam to ćeš ti sutra na svom srediti  :nevin:

erik

Hej! Gdje je nestala naslovnica mog fan kluba?
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

oKRamxII

Pa slažem se s mišljenjem da treba pričekati sigurno još neko određeno vrijeme dok stvari ne "sjednu" na svoje mjesto, od komponenti, modula, pluginova do templateova...

Makar koliko sam skužio, s templateovima (ovim novijima) ne bi trebalo biti problema tj. može i na 1.5 i na 1.6.

Onebeat

Citat: izbornik  u 13. Siječanj 2011, 21:35
Moga si bar ostavit da se mogu useri kreirat, mogli smo tamo otvorit jos jedan forum...  >:D :)

;D :nevin: dobra dobra
Truth will set you free

Pharaoh

Bio sam u krivu, ipak se pokategorije mogu beskonačno granati:
http://www.theartofjoomla.com/home/36-quick-look/96-joomla-16-quick-look-categories.html

Citat:s templateovima (ovim novijima) ne bi trebalo biti problema tj. može i na 1.5 i na 1.6.
Da, s templejtima ne bi trebalo biti problema.

Ipak, treba 'malo' pričekati s upotrebom, osim za jednostavne stranice koje Joomla 1.6 može odraditi bez dodataka.

SVK

isprobao sam 1.6 stable onako u sat vremena čačkanja svidio mi se dotjeran vizualni izgled pa je baš gušt češljati po administraciji.

puno jednostavnije riješeno pitanje nekadašnjih sekcija i kategorija... a kategorije možeš proširivati u dodatne pod kategorije pa još pod kategorije i još..... zvuči vrlo korisno. vidjet ću kako će izgledati kad krenem primjenjivati praktično.

konačno mi automatski rade SEO postavke... znam da sam na 1.5 uvijek imao porođajne muke oko toga.

kako će sve izgledati treba vidjeti kroz 3-4 mjeseca dok krenu moduli i ostali dodaci za 1.6

na prvi pogled mi se čini odlično odrađen posao. Što se tiče templateova još na beti 4 ili 5 sam pokušao koristiti template s 1.5 verzije i nisam se baš proslavio, ne znam kakva je po tom pitanju sad situacija.

iako ja ni s 1.5 nemam problema (pretjerano)

no mislim da za ozbiljnije projekte treba sačekati negdje do ljeta. tad će izaći i pokoja zakrpa za propuste koji su procurili u ovoj verziji a i vjerujem da će biti već pristojan broj pluginova i modula. sve u svemu dobar početak godine.... rekao bi odličan. :geek:

Masterd