plugin ili tool za import usera iz csv/txt fajle u joom mysql db

Autor chris, 20. Lipanj 2011, 14:00

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

chris


da li netko ima skriptu koja bi mogla 'utrpati' usere iz fajle tipa csv/txt (sa bilo kojim delimiterom)
u joomlinu mysql tablicu usera ? ili ima neki plugin koji zna koristiti takvu fajlu kao alternativu za
autetnikaciju usera ?

chris

erik

Dobrodošao chris!

Tebi treba autentifikacija (login) ili import u bazu?
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Onebeat

Dobrodošao chris man ;D

Koliko sam te shvatio tebi treba da iza datoteke csv ubacis korisnike u bazu, pa vodeći se time nasao sam jednu skriptu pa probaj. Mislim da je ovo ono sto tebi treba  ;D

Truth will set you free

chris

tnx! ...

@erik:  bilo bi dobro ako postoji neki custom login_modul (koji bih pozivao umjesto standardnog mod_logina prilikom pristupa jednoj izbornickoj stavki) , a koji bi
trosio doticnu csv fajlu, bez kriptiranih zaporki (nije potrebno).
ili pak moram importirati stotine korisnika iz te fajle pomocu skripte ( @Onebeat, to je skoro to, treba modificirat - sad sam dobil pristup do mysqla pa gledam strukturu jos_users tablice...).

mozda sam nekaj promasio u konceptu ? mozda ima neka varijanta izmedju, nesto trece ?


Onebeat

Moze jedno pitanje,

iz kojeg razloga ti je potreban csv file za pristup podacima korisnika i to bez enkripcije?U onoj datoteci piše koje parametre iz baze trebas imat kako bi uspiješno importirao korisnike.
Truth will set you free

erik

Najbolja opcija je importati usere u Joomlu i time si sve riješio.
Postoji mogućnost i da gleda tu csv datoteku, ali onda treba programirati novi modul i plugin, a i čitanje csv-a svaki put kada se netko logira može biti sporo.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

chris

dobro kazete. buni me to sto ja imam u csv-u samo dva brojcana polja po slogu - jedno ce biti username, a drugo password. mail adrese, ime/pr. itd.. ne postoje, ne trebaju, i to ce sve biti na odredjeno vrijeme, nakon kojeg cu tih 4500+ korisnika obrisati (to nece biti problem - problem je sto mi import jos ne radi, iako vjerujem da su trivijalni problemi... kad znas sql :). javit cu se s komentarom za potencijane korisnike gornje skripte,  ako bude nekaj korisnog.

Onebeat

Citat: chris  u 21. Lipanj 2011, 15:20dobro kazete. buni me to sto ja imam u csv-u samo dva brojcana polja po slogu - jedno ce biti username, a drugo password. mail adrese, ime/pr. itd.. ne postoje, ne trebaju

Mozda netrebaju tebi,al mislim da joomli trebaju i da te to zeza:)uzmi 10 korisnika od tih 4500+ i stavi ispuni sve potrebne parametre sto ih ovaj trazi pa vidi hoce li radit?ideja je da ustvrdis gdje je problem,kuzis;)
Truth will set you free

chris

to izgleda ovako (name, username, email, password, usertype, block, send_email)

"Ime1 Prezime1";"100001";"0001@domena.hr";"1001";"Registered";"0";"0"
"Ime2 Prezime2";"100002";"0002@domena.hr";"1002";"Registered";"0";"0"

i onda:

Importing "" ... error: Invalid group () for . Defaulting to Registered
- done.

Done

i nista ne zapise u bazu  ???

Onebeat

Jedan dio skripte je bio zakomentiran pa probaj sada...
Truth will set you free

chris

sad sve zivo radi  :)
za one koji naidju na problem importa usera iz txt formata...
kad je sve bilo gotovo, nasao sam ext. 'userport' - vrlo mocna ext.
svakako isprobati!