Pomoć sa live streamom...

Autor Hrvat Online, 28. Travanj 2011, 22:10

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Hrvat Online

Poštovani, imam internet radio ( www.hrvat-online.info ) i koristim joomlu i instalirao sam si modul "mod_ngs_shoutcast" za audio stream ali taj modul mi traži ip adresu, port i password. Ja sam u taj modul unio port i pass, a ip adresu nemam (uz moj live stream hosting dobio sam samo adresu na kojoj se može slušati moj radio, a ne ip adresu) ta adresa je s5.myradiostream.com/47100.htm

 

Možete li mi pomoć kako da to sredim, ili mi možda možete preporučiti neki drugi modul/plug-in/komponentu za Jooml-u 1.5??

Pomoć mi treba hitno.

erbi

#1
Pokusaj umesti IP-ja upisat s5.myradiostream.com, a port je 47100. Ako konverter radi ispravno ti je IP: 87.98.159.91

Hrvat Online

Pokuša sam umjesto ip-a upisat adresu, i u tom modulu uspije mi upisat ime trenutne pjesme koja ide ali mi ne želi zvuk puštat, i to je problem.

erbi

Sad sam ga inštalirao i meni radi bez problema. Gdje si ti upisao password? Meni ga uopšte ne traži.... U formi nema nigdje mesta za upis. Pa tebi sada radi radio? Na tvojoj stranici je offline.

Ovaj modul najverovatnije neče prikazivat čšž kod pjesme. Ja sam išao sasvim drugim putem, bez modula

Hrvat Online

Pa da, trenutno sam offline...nije mi tražio pass, upiso sam pod ip: s5.myradiostream.com portl:47100 i to je sve...i ne radi mi, jer kada kliknem na recimo winamp on mi izbaci neku grešku

Hrvat Online

E da, kako si napravio ono za log-in (domena.xx/administrator)...kužiš što želim reći??

erbi

Pojma nemam šta je ta error. A šta kaže log na serveru?

Citat:kako si napravio ono za log-in (domena.xx/administrator)...kužiš što želim reći??
Ne kužim ....

Hrvat Online

Pa ne znam ni ja šta je problem...server radi i na toj adresi pjesme idu normalno...

A ono, http://www.radiotomi.si/administrator kad to upišeš izbaci ti kao pop-up na kojem se logaš...jel to za joomlu ili neki drugi cms??

erbi

A zašto tebi treba moj /administrator? Ovo je obična Joomla a ima još password na folderu administrator

Onebeat

Citat: Hrvat Online  u 29. Travanj 2011, 10:02
Pokuša sam umjesto ip-a upisat adresu, i u tom modulu uspije mi upisat ime trenutne pjesme koja ide ali mi ne želi zvuk puštat, i to je problem.

Bok,

očito je greška u koracima stoga mi odgovori na sljedeća pitanja:

1.Jesi li na winamp instalirao dsp shoutcast plugin i postavio paramtere koje se traže (ip adresu, port, password i lupio connect)?
2.Kad sve ovo gore napravis jel winamp plugin prikaze da se connect i ima komunikaciju sa serverom?
3.Ovaj link http://s5.myradiostream.com:47100 ti pokazuje što točno

Ako ovo sve gore navedeno funkcionira i nemas problema sa te strane onda ti je na serveru blokiran port 47100 i moras pitat svoju hosting firmu da ti propuste port kroz firewall ;D
Truth will set you free

karlovic

Ja imam pitanje kako se plačaju autorska prava kod takvog stream radia?

Hrvat Online

Citat: erbi  u 29. Travanj 2011, 15:30
A zašto tebi treba moj /administrator? Ovo je obična Joomla a ima još password na folderu administrator

Ne treba mi tvoj /administrator...čovječe
Zanima me kako si napravio da kad upišeš administrator da ti izbacio ono a ne otvori Joomla Administrator stranicu...
nadam se da neću morat i po četvrti put objašnjavat... >:(

Hrvat Online

Citat: Onebeat  u 29. Travanj 2011, 16:27
Citat: Hrvat Online  u 29. Travanj 2011, 10:02
Pokuša sam umjesto ip-a upisat adresu, i u tom modulu uspije mi upisat ime trenutne pjesme koja ide ali mi ne želi zvuk puštat, i to je problem.

Bok,

očito je greška u koracima stoga mi odgovori na sljedeća pitanja:

1.Jesi li na winamp instalirao dsp shoutcast plugin i postavio paramtere koje se traže (ip adresu, port, password i lupio connect)?
2.Kad sve ovo gore napravis jel winamp plugin prikaze da se connect i ima komunikaciju sa serverom?
3.Ovaj link http://s5.myradiostream.com:47100 ti pokazuje što točno

Ako ovo sve gore navedeno funkcionira i nemas problema sa te strane onda ti je na serveru blokiran port 47100 i moras pitat svoju hosting firmu da ti propuste port kroz firewall ;D

Jesam, sve na winampu radi i sve je podešeno...
Pokazuje mi i winamp i server da ima komunikacije između njih...
btw...taj link ti ne valja...moraš upisat: s5.myradiostream.com/47100.htm  ;)

erbi

domena.com:port valja 100%, jer imam sasvim isto i ja, različita je samo domena, a domena.com/port ti je samo jedna stranica sa playerom. Svi podaci koji ti trebaju (playlist, status, max slušatelja, trenutno slušatelja, ...) idu sa domena.com:port. Ovo meni radi več više od 3 godine i nema nikakvih problema. Jedini problem su slova čšž u playlist, jer ih tamo nema.

zvone85

@Hrvat Online
Jedno od rješenja; Vrlo jednostavan plugin;

http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/login-protection/12271

Možeš "ubit" /administrator ili ga zaštiti passom.