Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Taj famozni Ctl i +/-

Autor dada, 26. Travanj 2011, 12:09

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozdrav,

Da li mi itko može objasniti što se točno događa kad se koristi Ctl i +  ili   -.

Najme ja to koristim već dugo uopće ne znam kako i kada  sam to počela koristiti - samo znam da kad mi nešto na internetu ne odgovara sa pregledaom ja stisnem Ctl  -  (minus)
da bi smanjila sadržaj ili  + (plus) da bi povečala sadržaj - obično slova ...


e sad kako da ja znam točno na kojoj rezoluciji je neka stranica i na kojoj rezoluciji pregledavam određene stranice kad stalno koristim taj famozni Ctl +/-   i što je najvažnije ja sam mislila da to svi znaju i da to svi koriste međutim začudila sam se kad sam saznala da to nije činjenica


može malo pomoći da daobijem realniju sliku o rezolucijama na interenetu i na kompjuterima

d


wooer

To je isključivo vezano uz zoom samog browsera. Zatvaranje browsera i ponovni posjet stranice ne resetiraju prikaz već se prikazuje zadnji zoom koji si koristila za određenu domenu.

Da bi vidjela kako stranica koju si zazumirala zbilja izgleda, zoom poništiš s kombinacijom Ctrl + 0
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

dada

Hvala,

i još jedna zamolbica

testirala sam stranicu na raznim on line resolutio testerima i svagdje mi daje drugačiju sliku - s tim da sam poništila zoom na računalu s ctl 0  da li mi možeš preporučiti neki koji je provjereni i dobar i daje realnu sliku stranice na određenoj rezoluciji

wooer

Nemam ti pojma. Ja letimično pogledam na http://browsershots.org/ (na dnu imaš filter za rezolucije, dubine boja, ...) pa ako nešto baš pretjerano odudara pokušam dokučiti u čemu je kvaka. Mada, rezolucije nisu te koje bi trebale predstavljati problem osim ako želiš pretjerivati jer je tvoj monitor velik pa želiš vidjeti kako se nama jadnicima to prikazuje.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

dada

Pozdrav,

kao prvo hvala...ali moram priznati da me taj tvoj link samo zbunio.

recimo stranice u flashu pokazuje totalno kaotično , neke neće prikazivati uopće, ako tako izgleda www.peljesac-apartmani.net   to je jako loše....

to je jednostavno nemoguće...

možeš mi malo pojasniti kaj se događa

wooer

Recimo i to da po meni stranice u flashu nisu stranice ali to je ipak za drugu temu...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

dada