.htaccess problem

Autor drweni, 10. Travanj 2011, 18:38

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

drweni

dakle, preko Filezille sam se spojio na server (linux).. obrisao .htaccess koji je bio vec na serveru.. preimenovao htaccess.txt u .htaccess.. korisitim Joomla_1.5.14-Stable.. samo homepage radi kako treba, koji god drugi članak probam otvoriti javlja mi se 404 error:

404 Not Found

The server can not find the requested page:

   89.201.175.34/~odvjetni/trece3 (port 80)

Please forward this error screen to 89.201.175.34's WebMaster.


hosting je od ovog providera

Skipper

Smije li se znati je li prije brisanja .htaccess datoteke sa servera sve radilo?

Tom555

Citat: drweni  u 10. Travanj 2011, 18:38

hosting je od ovog providera

Pouzdano znam da je kod te tvtke backup tvoje stranice moguć u sveka nekoliko minuta kada im javiš s čim imaš problem.
Možda ovo nije najbolji način za učenje, ali...

drweni

Citat: Skipper  u 10. Travanj 2011, 20:31
Smije li se znati je li prije brisanja .htaccess datoteke sa servera sve radilo?

smije se znati, radilo je kao sto i sada radi kada se iskljuce opcije na joomli SEF i mod_rewrite.. ali kada se te opcije ukljuce jedino se homepage pravilno pokazuje... dakle sve je jednako bez obzira na taj originalni .htaccess ili sada kada sam ga promijenio..

@Tom555

nije problem backup, jer nisam zapravo ni napravio stranicu, tek pocinjem.. i htio sam ovo prvo rijesiti sa SEF opcijom pa tek onda dodati sadrzaj.. inače, i bez mod_rewrite ne radi opcija SEF samostalno.. tako da ne znam u cemu je problem, molio bih pomoc... hvala

Skipper

Ha, ovako napamet, teško je reći što ne valja. Ili ti nisi nešto dobro podesio ili je neka druga "začkoljica" u pitanju, ako ti ne radi s dva isprobana .htaccessa... Probaj vratiti originalni .htaccess i pobrisati htaccess.txt ako uopće postoji na serveru. I prije svega update Joomla! na posljednju stable verziju.
P.S. Koristiš "core" Joomla! SEF ili si, kojim slučajem, instalirao neku dodatnu komponentu?

drweni

Citat: Skipper  u 11. Travanj 2011, 09:56
Ha, ovako napamet, teško je reći što ne valja. Ili ti nisi nešto dobro podesio ili je neka druga "začkoljica" u pitanju, ako ti ne radi s dva isprobana .htaccessa... Probaj vratiti originalni .htaccess i pobrisati htaccess.txt ako uopće postoji na serveru. I prije svega update Joomla! na posljednju stable verziju.
P.S. Koristiš "core" Joomla! SEF ili si, kojim slučajem, instalirao neku dodatnu komponentu?

pa trenutno ne spostoji htaccess.txt jer sam ga ja preimenovao u .htaccess... probati cu sa originalnim.. ako nista updajtat cu na novu stable joomlu.. ne koristim plugin, govorim o opcijama koje se nalaze pod global configuration.. ako zelis, odnosno imas vremena/volje mogu ti dati na pp podatke za pristup

Skipper


drweni

kolega skipper se potrudio (zahvaljujem) ali problem je ostao.. nakon sto sam kontaktirao hostera cini se da je problem u tome sto je privremena adresa u pitanju a .hr domena jos nije aktivna... nadam se da je uistinu tako, saznat cemo uskoro ( mozda ne tako skoro, cim ovi iz carneta aktiviraju domenu  ;D )..

hvala obojici na pomoci, posebno hvala skipperu sto je odvojio vremena  :pivo:

ikiK

I onda kada ti aktiviraju domenu obavezno odi "ručno" u config.php i namjesti varijablu "$live_site =" jer će ti u protivnom ostat ovi privremeni "~" linkovi i bunit će se site...
Kada to ispuniš ako je sve ostalo u redu i linkovi će biti.
...

drweni

Citat: ikik  u 13. Travanj 2011, 10:31
I onda kada ti aktiviraju domenu obavezno odi "ručno" u config.php i namjesti varijablu "$live_site =" jer će ti u protivnom ostat ovi privremeni "~" linkovi i bunit će se site...
Kada to ispuniš ako je sve ostalo u redu i linkovi će biti.

hvala, napraviti cu tako kad se aktivira domena

zvone85

Pozdrav!
Sudeći po ovome;
89.201.175.34/~odvjetni/trece3

vrlo je moguće da se radi o slijedećem banalnom problemu;
Sajt ti nije u rootu host accounta i moguće da je problem do jedne linije .htaccessa.

# RewriteBase /
(treba odkomentirati)

imao sam sličnih situacija na lošim (a i malo boljim) hostovima.

Pogledaj detaljnije http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=60927
post br. 11.

I pričekaj (do) sat vremena da vidiš jel to rješenje..

Javi jel proradilo :)

drweni

@zvone85

hvala na pomoci, probao sam bio to vec, nije bilo do toga..

kao sto sam rekao vec, kontaktirao sam hostera, rekli su da ce sve biti ok kada se aktivira domena.. sada se aktivirala i sve radi kako treba.. hvala svima na pomoci, a posebno skipperu..

pozdrav  :pivo: