Izrada menu-a

Autor crofreak, 31. Ožujak 2011, 12:42

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

crofreak

Evo ovo, taj template sam ja radil.

Evo kak izgleda u Artisteeru:


A ovak izgleda u Joomli:


I sad bi ja htio da meni menu izgleda ko kak je u Artisteeru napravljen.

ikiK

Neznam, meni to liči kao drugi Module Class Suffix ti znači to šta?
Ako ne čekaj nekog drugog.
...

crofreak

Čekam nekog drugog.  :nevin:

zvonac99

Pa u nekim grafičkim alatu napravi one sličice, kroz css za pozadinu dodaj plavu boju i gotova stvar, ono mislim...  :šok:
I noga u dupe je korak naprijed

crofreak

Hahaha, treba znat to napravit  :nevin: :-[

zvonac99

Citat: crofreak  u 31. Ožujak 2011, 22:01
Hahaha, treba znat to napravit  :nevin: :-[

Auu, onda ne kužim poantu tvoga najgornjeg posta  :-[ :-[
Mani se ti ovih kojekakvih instant template programa, raskupusi jedan od instaliranih joomla predložaka, čeprkaj po css-u da vidiš što će se dogoditi i nakon dugog, dugog učenja skontat ćeš kak to sve funkcionira, jer ja koliko kužim ti ništ neznaš ali bi htio da to točno tak bude kao iz onog proga, ili u prijevodu to bi netko morao odraditi za tebe,  što bi bilo pogubno jer bi i dalje živio u neznanju  ;)
I noga u dupe je korak naprijed

ikiK

#21
Zvonac, ono što ti nisi skontao je da mu je to maturalni rad a matura se bliži... Nema vremena za "dugo učenje", ako možeš pomogni mu, ako ne...
Ima svoje prosvjetare netreba mu tu još jeda solit pamet.. Pitanje su do sada konkretna, svako za sebe...

Ali načelno ti ideja nije loša...

@crofrak
Probaj s ovakvim nečim
http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/image-menus/3675
Main Menu Images
Stavi svoje slike i dobit ćeš sličan menu ako neznaš drugačije.
Ps: Za slike rađe nemoj tu pitat kako da ih napraviš...
...

zvonac99

Citat: ikik
...
Prvo: nije mi ni bila namjera pametovanja.
Drugo: ne, nigdje nisam skužio iz teme (3x sam je pročitao od početka do kraja) da mu je to maturalni rad???? samo neznam iz čega  ???

Ako čovjek nezna osnove kako nekakvu sličica napraviti, a za to mu je dovoljna i obična vindovsova bojanka, niti malčice css-a, a za to mu je dovoljan i firefox sa firebugom koji je, btw. dio osnovne instalacije, i još k tome na youtube ima mali milion video prikaza tih osnovnih operacija, ja čisto sumljam da mu i ovako pisano obajašnjenje može puno pomoći.   :šok:
I noga u dupe je korak naprijed

ikiK

Citat:http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=444.msg3461#msg3461
Treba mi za maturalni rad  
CMS mi je tema,

Možda sam bio pregrub, ali poanta mog posta je bila ako znaš nekako pomoći  i možeš odvojit vremena, ja sam za to da se pomogne kolko se može u datim okolnostima (pod okolnosti mislim na predznanje).

...

zvonac99

Citat: ikik  u 01. Travanj 2011, 14:50
Možda sam bio pregrub, ali poanta mog posta je bila ako znaš nekako pomoći  i možeš odvojit vremena, ja sam za to da se pomogne kolko se može u datim okolnostima (pod okolnosti mislim na predznanje).

Nema problema, nisam se niti ja mislio svađat   0:) :pivo:
Ok, idemo malo o problemima ove teme, naime pretpostavljam da kužiš na koji način se prave Joomla predlošci, iz priloženih slika se ništa nemože zaključiti na koji ga način dotični program kreira (nisam ga koristio)
Dali taj program kreira table ili div, na koji način imenuje ID-e ili klase, dali sprema CSS zasebno ili ga uglavljuje unutar Index datoteke (nadam se da ipak ne), dali je to klasični !J 1.6 predložak koji je on customizirao ili nije, itd, itd...
I noga u dupe je korak naprijed

crofreak

Uspijel sam složit nekak kak sam htijel dizajn.

E sad imam problem oko izrade stranice, znači moduli, itd...

Pa jel ima neko voljan pomoć, ako zna netko kak se to radi, da riješimo preko msn-a  :-[

zvonac99

Imaš moj MSN pa se javi pa da vidimo koji su problemi
I noga u dupe je korak naprijed

crofreak

Citat: zvonac99  u 20. Travanj 2011, 12:01
Imaš moj MSN pa se javi pa da vidimo koji su problemi

Ajd dođi na msn  :-[

zvonac99

I noga u dupe je korak naprijed

metalacos

Ja sam rođeni artisteras pa znam kako rjesiti  tvoj problem sa vertikalnim menu-om.
Moras napredne parametre modula postaviti, tj upisati ovako:
CSS Sufiks Izbornika : Legacy-Vertical
CSS Sufiks Modula: art-vmenu

Stil izbornika Legacy - okomito, i opcija prikazati praznine --> da. I onda ce ti on prikazati style....Mozda je malo kasno sa odogovorom ali tek sam danas stigao na forum :)