Izrada menu-a

Autor crofreak, 31. Ožujak 2011, 12:42

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

crofreak

Imam jedan problem a to je da jednostavno neznam kak da napravim menu u Joomli. Novi sam u tome pa ako može kakvo objašnjenje bio bih veoma zahvalan  :)

ikiK

http://www.madweb.rs/usluge/joomla-uputstvo/128-sistem-menija-kreiranje-novog-menija.html

Ovdje ti je objašnjen princip na primjeru stavke za prikaz članka. Isti princip primjeni na sve ostalo.
...

crofreak

Oke hvala!

I još nešto. Napravil sam template u Artisteeru ali mi ne prikazuje meni dok ga uploadam i napravim meni u Joomli.

ikiK

Što si pročito uputstva koje sam ti dao u 2 minute pa me sad to pitaš ili sam ja nešto krivo shvatio (možda već znaš radit menie, pa ne vidim svrhu prvog posta?) ?
...

crofreak

Ma skužil sam otprilike, al mi ga ne prikazuje na templateu koji sam napravil.

ikiK

Ne bi se ja baš htio mješat u taj artister, nešto sam prčkao no nisam s njime na ti... Ali probajmo ovako:

da li si objavio Main Menu modul na pravilnoj željenoj poziciji? (ako se ne vidi, da li probao na nekoj drugoj poziciji?)
...

crofreak

Menu mi se vidi na default templateu, znači na onom koji je početni u Joomli. No kad uploadam svoj template onda menu-a nema.

ikiK

#7
Probaj opet pročitat moje zadnje pitanje. Pa mi probaj opet odgovorit.

Naime svaki predložak ima drugačije pozicije za module koje se i ponekad drugačije zovu. Neki čak vuku bez ikakvog menu modula glavni menu pod defult kroz neke php funkcije u index.php-u. Dakle tvoj predložak ima pozicije koje si ti njemu sam napravio i main manu modul s tim meniom trebaš objavit na pozicji svog predloška.

Uopće me ne zanima što se pojavljuje na joomlinom predlošku u ovom slučaju.
...

crofreak

Kužim sad kaj oćeš reć. Trebalo je promjenit samo poziciju tog menua. Skužil sam sad. Hvala! :)

crofreak

E al imam još 1 problem  >:(

Znači on meni prikazuje ovakav meni :



A ja želim ovakav vertikalni:



ikiK

Pa i tvoji su vertikalni ako ćemo samo o orjentaciji stavki, budi precizniji na što misliš.
...

crofreak

Da jesu, al sam oblik menia, kužiš?

Meni bi meni trebo bit ovakav ko ovaj kaj je zaokružen, a ne ovakav obični. Jel kužiš? :-[

ikiK

A "ovakav" znači što? Po naslovu stavki? Sadržaju? Bojama? Pločasti izgled? Ili pak misliš na pod-menu stavke?
...

crofreak

Cijeli takav, baš po svemu, jer je takav napravljen u Artisteeru.

ikiK

#14
E neznam ni ja, nemogu se uopće orjentirat šo jesi a što nisi radio i kako...
Jer ove dve slike su dva različita predloška i ti bi imao isti menu u jednom predlošku s drugog, i koće ga znat čiji je menu a čiji predložak lol. Niš ti ja više ne kužim...

Izgled menia uvjetuje predložak, ako si ga napravio pa prvo ga moraš aktivirat, nremš samo izgled menia prebacivat s predloška na predložak...
...