Ne mogu pokrenuti MySql u Xampp ControlPanelu

Autor digitalartist, 25. Ožujak 2011, 18:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

digitalartist

#15
Već sam iskopirao sajt i ostale php fajlove koje sam imao u 'htdocs', ali što se baza tiče one se zapravo, barem koliko ja znam nalaze u 'bin' folderu koji se pak nalazi u folderu 'mysql' u 'htdocs'. kako ručno exportirati bazu ? IIS imam na kompu jer je bio instaliran, a i nisam ga micao, jer nisam imao potrebe ..

toniinformatika

Poštovani,

naime sve baze se nalaze u folderu (MYSQL) data => tamo su smještena imena foldera kako je napravljeno kroz PHPmyAdmin tj. imena baza su folderi.

Jednostavno, izvući folder i staviti ga u WAMP i to je to.

Nadam se da će pomoći.

LP
Mess with the best die like the rest

digitalartist

#17
Citat: toniinformatika  u 01. Travanj 2011, 13:55
Poštovani,

naime sve baze se nalaze u folderu (MYSQL) data => tamo su smještena imena foldera kako je napravljeno kroz PHPmyAdmin tj. imena baza su folderi.

Jednostavno, izvući folder i staviti ga u WAMP i to je to.

Nadam se da će pomoći.

LP



sajt sam stavio u "www" folder u "wamp-u". u koji folder idu baze ?

Skipper

C:\wamp\bin\mysql\mysql5.x.xx\data
Naravno, ovo je ako ti je wamp na C: particiji. Dio mysql5.x.xx je verzija koja je instalirana na tvom računalu.

toniinformatika

Poštovani,

baze se smještaju u folder C:\\ (ako je c glavni WAMP folder) => WAMP => bin => mysql => mysql 5.5.8. => data => i onda se tu ljepi baza koje se kpirala iz XAMPP-a.

Ako treba screenshot u prilogu.

Pozdrav
Mess with the best die like the rest

digitalartist

tako sam i napravio i promijenio user i pass tj. izbrisao sam stare podatke i ostavio ništa u navodnicima jer po defaultu nije zadan pass ni user na wamp-u, ali kad utipkam url sajta dobijem Datebase error - ne može se spojiti na bazu ..

vjerujem da može biti da je to zato što još nisam uninstalirao xampp

toniinformatika

Paštovani,

backupiraj cijeli XAMPP (njega je lako instalirati poslije) nemožeš imat 2x licalhost programa (sad imaš i xampp i wamp) nakon toga restartaj računali i ratiti će evo ja sam probao sad na localhostu i radi bez problema.

Pozdrav
Mess with the best die like the rest

digitalartist

Citat: toniinformatika  u 01. Travanj 2011, 14:44
Paštovani,

backupiraj cijeli XAMPP (njega je lako instalirati poslije) nemožeš imat 2x licalhost programa (sad imaš i xampp i wamp) nakon toga restartaj računali i ratiti će evo ja sam probao sad na localhostu i radi bez problema.

Pozdrav


evo vratio sam sajt i radi ..  traba stavit 'root' pod "user" .. e sad kak' backupirat xampp??

toniinformatika

Poštovani,

da predvidjeh to "root" u svop postu.

A kako backupirati XAMPP, jednostavno: Stop MySQL i onda copy/backup folder \xampp\mysql\data (ovo je za baze) dok se sajtovi eksportiraju ručno.

Pozdrav
Mess with the best die like the rest

digitalartist

#24
Opet ne mogu uključit mysql .. Apache ide al uz slijedeći error: Aestan Tray Menu: Could not execute menu item (internal error) [Exception] Could not perform service action: An instance of the service is already running


je li može biti radi Skypa ?

zvonac99

Citat: digitalartist  u 02. Travanj 2011, 11:58
Još bih jedino molio pomoć za uninstall xampp-a, jer se njega ne može uninstallirati preko ControlPanela u windozama ko što se može Wamp ..

U XAMPP mapi imaš xampp_stop.exe, klikni na to i ta datoteka bi ti trebala zaustaviti sve servise, nakon toga jednostavno obrišeš xampp mapu
I noga u dupe je korak naprijed

digitalartist


toniinformatika

Pozdrav,

jel ovo ide iz WAMP-a greška, ako da, moguće je da je negdje blokiran u nekom AV-u, dobro pogledati antivirus i firewall da nije slučajno blokiran. Ako XAMPP radi probleme (neće da se uninstal-a) kako je savjetovao kolega prije mene stopiraj sve servise, i probaj ga ručnio pobrisati iz c:\\xampp, te onda iz Add / Remowe ako ni to ne pomogne, onda lijepo uzmi Revo Uninstaller (imaš na webu, besplatno za skinuti) te sa njim pobriši XAMPP (briše ga iz programa i iz registrija).

Nadam se da je pomoglo.
Mess with the best die like the rest

digitalartist

#28
izbrisao sam xampp folder, pa provjerio u Revo Uninstalleru dal ga on vidi, ali ga on ne prikazuje čak ni nakon restore-a xampp foldera.

toniinformatika

Mess with the best die like the rest