Ne mogu pokrenuti MySql u Xampp ControlPanelu

Autor digitalartist, 25. Ožujak 2011, 18:53

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

digitalartist

Do sad sam Apache i MySql uključivao tako da sam prvo zgasio IIS (jer se on uključi prilikom start-upa Windowsa), zatim otvorio Xampp Control Panel, pa uključio Apache i Mysql. Od sad više ne mogu uključit MySql. Javlja se poruka: "WARNING: terminating worker thread 1". Probao sam deinstalirat MySql, ali ne mogu jer mu system ne može pristupit... Zanima me još da li postoji mogućnost isključivanja IIS-a bez da ga se uninstallira, pa da se elementi xampp-a (Apache, MySql ...) pale automatski kod podizanja windoza ?

probao sam isključit IIS u services-ima, ali nema ga tamo ...

Skipper

Koji su Windowsi? >Koja je verzija Xamppa? Što znači "sistem ne može pristupiti" kod pokušaja deinstalacije Xamppa? Da ti nisu portovi potrebni za nesmetan rad Xamppa zauzeti nekom drugom aplikacijom ili servisom? Probaj Wamp server instalirati...

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

digitalartist

Citat: Skipper  u 28. Ožujak 2011, 08:24
Koji su Windowsi? >Koja je verzija Xamppa? Što znači "sistem ne može pristupiti" kod pokušaja deinstalacije Xamppa? Da ti nisu portovi potrebni za nesmetan rad Xamppa zauzeti nekom drugom aplikacijom ili servisom? Probaj Wamp server instalirati...

WIndows 7 imam, a Xampp je 1.7.3. verzija. Ne može se re/deinstalirat mysql, jer ga ne mogu uključiti ...

Skipper

Nisam ni mislio (de)reinstalirati samo MySQL nego cijeli Xampp. Jesi provjerio da li su svi portovi kojima se Xampp koristi "slobodni"? Da nisi kojim slučajem nešto naknadno instalirao, pa ti to "kolje" Xampp? Ili što se tiče IIS-a, imaš wooerov link...

digitalartist

Citat: Skipper  u 28. Ožujak 2011, 12:56
Nisam ni mislio (de)reinstalirati samo MySQL nego cijeli Xampp. Jesi provjerio da li su svi portovi kojima se Xampp koristi "slobodni"? Da nisi kojim slučajem nešto naknadno instalirao, pa ti to "kolje" Xampp? Ili što se tiče IIS-a, imaš wooerov link...

chekirao sam portove u xampp CP-u i svi su free.. 

Skipper


digitalartist

Citat: Skipper  u 28. Ožujak 2011, 13:30
wooerov link? instalacija wampa?

ok, ali to mi ne spašava sajt koji sam radio u Joomli, jer ne mogu exportirati bazu bez pristupa phpmyadminu. htio bih spasit sajt.

wooer

Beze, wamp xampp ... ista stvar. Pitanje je čemu paralelno IIS i Apache.
A 'spašavanje' sitea je najmanji problem kad ovo razjasnimo.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

digitalartist

Citat: wooer  u 28. Ožujak 2011, 14:59
Beze, wamp xampp ... ista stvar. Pitanje je čemu paralelno IIS i Apache.
A 'spašavanje' sitea je najmanji problem kad ovo razjasnimo.


Znači instaliram Wampp bez obzira što je Xampp još uvijek instaliran ? Da li sa Wamppom onda mogu pristupit ovim bazama koje imam sad ?

digitalartist

dobro, instalirao sam Wamp 2.1. Što dalje ? da li mogu sad pokrenuti sajtove koji su u "htdocs" u xampp folderu ?

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

digitalartist

#12
Citat: wooer  u 31. Ožujak 2011, 16:02
Ne?

Mogu onda dobit savjet što da radim dalje da bih osposobio wamp i web sajt koji sam radio do sad ?  

wooer

Zbilja je teško pomoći kad nemamo pojma kakvu si sve šumu aplikacija instalirao na komp.
Pitao sam te čemu paralelno IIS i Apache pa si glat prešao preko tog pitanja i nastavio po inerciji instalirati druge aplikacije kojima je ista namjena.
Dogovori se za početak sam sa sobom što ti točno treba i što želiš napraviti, pa kad izneseš te stavove ja ću ti drage volje pomoći kako bi to i ostvario.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

toniinformatika

#14
Pozdrav,

evo vidim da je kolega wooer pitao ono što sam ja mislio, što će ti pobogu XAMPP i ISS na kompjueru?! Al ok, nema veze, ajmo pokušat rješit stvar, naime poznato je da se XAMPP ponekad zabuni na localhostu i zato kolgege preporučuju WAMP.

Naime, odi u htdoc izvadi cijeli folder sajta koji si radi na desktop (ili gdje ti je već lakše kopirat) znači ručno, odi u phpmyadmin folder i ručno exportaj bazu opet u neki folder i onda makni xampp i IIS, instaliraj WAMP, podigni site u WAMP-u, importaj bazu (samo ćeš morat promjenit user i pasword u joomla config datoteci).

Mislim da bi ovo moglo rješit stvar, probaj pa na javi.

Pozdrav
Mess with the best die like the rest