Koja rezolucija kod izrade joomle i gdje testirati stranicu u raz.rezolucijama

Autor dada, 25. Ožujak 2011, 08:09

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Citat: Skipper  u 25. Ožujak 2011, 10:35
Citat: ikik  u 25. Ožujak 2011, 10:15
Ove module s slike treba pomaknut bez dileme...
Kolega ikik, nisu problem moduli, nego dimenzije fotki generirane "supersize DIV-om", kao što sam gore već pokušao dadi objasniti. Na ovoj stranici koja je dodatno predstavljena s njene strane background image je u originalu većih dimenzija nego na njezinoj stranici (!) ali se, kao što to standardi nalažu, "smanjuje" proporcionalno rezoluciji koja trenutačno "gleda" stranicu. Kod dadine stranice je proces (!?!?) obrnut, fotku manjih dimenzija ovaj "superdiv" (autor je valjda fan Supermena :o) "razvlači" do većih dimenzija koje onda razvaljaju stranicu i tjeraju te (nas) da skrolaš horizontalno, što je apsolutna katastrofa. Rješenje je tu, samo ga treba pročitati...

evo stavila sam tu veću sliku u pozadinu ...tako sam (nakon 100-ak puta pročitanog gore navedenog teksta) shvatila ...ali ništa se ne mjenja i ništa se ne skuplja i ništa se ne razvaljuje...
da li si na to mislio ?

Skipper

Jok. Nisam na to mislio. Mislio sam na ovo.
Citat: Skipper  u 25. Ožujak 2011, 11:07
Ok. Ustvari ima i ikik pravo, može se tu ponešto izvesti i pomicanjem ovog modula "ulijevo" (a ja kidam nadesno :P)
Dakle, pronađi liniju 147 (.content_two {) u datoteci main.css
Vrijednost:
left: 820px
Promijeni u:
left: 570px
Ovo je samo "odokativno", a ti namjesti ovu donju vrijednost na onu koja ti odgovara...
Mrzim sam sebe citirati, al'...
P.S. Hvala ikiku, kad sam malo detaljnije pročitao da se i njemu na njegovoj rezoluciji pojavljuje skrol traka, onda sam shvatio da nije (samo) "rastezanje" fotke problem, nego i pozicija modula. Ikik -  :vino:

dada

gle nije mi bilo prikazano dok sam pisala poruku ... samo polako ...
drž se čvrsto ... tek smo počeli živjeti

hvala na savjetu ... to sam znala i od prije ...ali hvala

Skipper


dada

ali znaš što je najbolje u svemu da smo se miljama udaljili od glavne teme i problematike ...
0:)

dada

Hoču reći da to  pomicanjem u .css nije  baš neko utješno rjšenje što se tiče preglednika i rezolucija - ali je riješenje

no bilo kak bilo  hvala svima

pa do tipkanja

;)

Skipper

Naravno da nije rješenje, to sam ti i rekao. To je samo djelomično rješenje, jer ti je sada web stranica ipak, koliko toliko, prilagođena različitim rezolucijama više nego prije. Rješenje je da je dodatno prilagodiš smanjenjem vrijednosti "superdiva" koji generira veličinu background image....

ikiK

Da sad sam i ja išo skorz rastezat i scroller nestane čim se cjeli modul pokaže, i dalje sam ga širio i slika se širi sama sukladno mom prozoru i ne dobiva scrollere. Sigurno je do modula... Definitvno ga treba micat u ljevo...
;)
...

dada

Citat: Skipper  u 25. Ožujak 2011, 11:42
Naravno da nije rješenje, to sam ti i rekao. To je samo djelomično rješenje, jer ti je sada web stranica ipak, koliko toliko, prilagođena različitim rezolucijama više nego prije. Rješenje je da je dodatno prilagodiš smanjenjem vrijednosti "superdiva" koji generira veličinu background image....


POZZ,

molila bih opet vaše mišljenje i pomoć oko daljnjeg prilagođavanja manjim rezolucijama.

sad sam malo ukrotila taj modul...ali nisam još zadovoljna ... osim što bi po mom mišljnju trebala ići u minimalizaciju slika i ostalog sadržaja ( što vi mislite o tome ??)

mući me taj " superdiv"  -  Rješenje je da je dodatno prilagodiš smanjenjem vrijednosti "superdiva" koji generira veličinu background image....

da li tko ima ideju da utječem na taj superdiv - ????

hvala

vivi

Danas je u biti najbolja moguca solucija za multi podrsku sto se tice web stranica koristenje css-ovih media queriesa, medjutim kod njih je problem sto izrada onda mozda drasticno potrajati, pa dosta cesto bas niti financijski nije bas isplativa (osim ako si sam ne radis naravno), a i potrebno je poprilicno logike ubaciti gdje ces sta smjestiti ili sto ces izbaciti ukoliko se prilagodjava i mobilnim uredjima (ovdje je recimo jedan odlican primjer: http://colly.com/ - probajte malo resizati browser na toj stranici).

Sto se tice generalno za stolna racunala, pa mislim da danas nema potrebe ici (osim ako osoba BAS ne zeli takav dizajn, al dobro.. to ovisi o onoj kreativnoj / umjetnickoj strani osobe sto je tocno htjela) ispod 960px. Zasto 960? - pa trenutno mislim da je grid 960 jedan od (jos uvijek) najpopularnijih css frameworka. Jednostavna logika.

Sa druge strane, covjek se mora pomiriti da nema teorije da ce svima moci ugoditi. Osima ako fakat nema zivot pa ide radit queriese za svaku rezu (sto je tehnicki moguce, al psihicki dosadan posao  ;D ).

vivi


oKRamxII

Meni se čini da je danas još uvijek 1024x768 vrlo popularan (barem na jednoj mojoj takvoj stranici kad gledam podatke ispada)...

Moram priznat da mi je sve ispod 1280x1024 "preblizu", ali treba uvijek gledati da se prilagodiš posjetiteljima...

Guardian

Ja to jednostavno gledam u Opera browser. Pomičem klizač za "Fit to width". Najlakše vidiš kako stranica izgleda na raznim rezolucijama.