Google Adsense i inline prikaz u IE6?

Autor korisnik, 20. Ožujak 2011, 19:23

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

korisnik

U full pregledu artikala imam samo video.Posto mi sa desne strane videa ima jos prostora zeleo sam da ga iskoristim za prikaz oglasa.Upotrebio sam modul koji pruza mogucnost podesavanja CSS-a u njegovim podesavanjima.Upisao sam kod display:inline; i modul ubacivao u clanke preko plugina za prikazivanje modula u sadrzaju.
Kada u modul upisem neki tekst ili ubacim html kod,sve se prikazuje tacno onako kako zelim i u Firefox-u i InternetExplorer-u 6.
Problem se desava kada u modul ubacim AdSense kod.Prikaz u Firefox-u je idalje isti(sa desne strane videa) ali u InternetExplorer-u se modul pocinje prikazivati ispod videa(kao kod block prikaza).
Sta bi mogao biti problem?

Skipper

Problem ne da bi mogao biti, nego je - IE 6. I Microsoft ga je službeno napustio i odbacio, onda je valjda sve jasno...

korisnik

Shvatam da je problem IE6.Mislio sam ima li nekog leka za konkretan problem.
Do sada sam uvek nekako uspevao da pronadjem alternativno resenje za IE,ali ovo ne uspevam da resim.

korisnik

#3
Uspeo sam da resim problem pomocu ovog plugina: http://extensions.joomla.org/extensions ... ising/5826
Po podrazumevanoj vrednosti plugin prikazuje i intro u full pregledu.Posto mi to nije odgovaralo u fajlu inlineads.php sam redove:    case 'first':
$row->text = $adscode . chr(13).chr(13) . $row->introtext . $row->fulltext;
break;

case 'last':
$row->text = $row->introtext . $row->fulltext . chr(13).chr(13) . $adscode;
break;

case 'middle':
default:
$row->text = $row->introtext . $adscode . chr(13).chr(13) . $row->fulltext;
break;
promenio u:    case 'first':
$row->text = $adscode . chr(13).chr(13) . $row->fulltext;
break;

case 'last':
$row->text = $row->fulltext . chr(13).chr(13) . $adscode;
break;

case 'middle':
default:
$row->text = $adscode . chr(13).chr(13) . $row->fulltext;
break;
i intro se vise ne prikazuje u full prikazu.
Voleo bih samo,da neko ko se razume u PHP kaze da li sam ispravno izmenio kod(posto sam ga menjao po logici-moje PHP znanje je ravno nuli).