Ključne riječi i joomla

Autor dada, 18. Ožujak 2011, 20:30

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dada

Pozzz

zanima me kad stavljam ključne riječi i opis -seo.

da li je greška ako stavim iste ključne riječi i opis i u globalnu konfiguraciju i za svaki članak zasebno?

d

Skipper

Pa, u svakom slučaju bi bilo bolje da za članak stavljaš one riječi koje se pojavljuju u članku, odnosno vezane su uz samu tematiku. I pritom nikako ne pretjerivati s brojem ključnih riječi...

dada

hvala ,

a koliko se preporuča  10-ak ili

dada

Pozz,


Mučime me kamo da stavim meta ključne riječi i meta opis na drugim jezicima eng, de  ?

Joom!Fish mi ne omogučava prijevod glavne konfiguracije gdje se stavljaju glavne ključne riječi i glavni meta opis?

kako da prevedem tekst u naslovnoj traci on se isto ne mjenja promjenom jezika?

hvala unaprijed

dada

Pozzz,

zašto mi nitko ne odgovara ?:(((

ikiK

 :)
http://lmgtfy.com/?q=Global+Site+Meta+joomfish
I na prvom linku nađeš...
Citat:If you are using JoomFIsh 1.8.2, you can go to the backend and use Components -> Joom!Fish -> Languages. For each language you set up, click the Config icon near the right edge of the window. You will be shown a page where you can translate website title, description and keyword, etc.

Then go to Mambots -> Site Mambots, and select "Multi lingual abstraction layer bot." Change the last parameter "Overwrite global config" to Yes. This enables Joom!Fish to show the translation on global configuration.

Don't forget to save your changes.
...

dada


Prvi dio sam našla i prijevod članaka mi je jasan ali ovo ne znam gdje da nađem ?

gdje je taj Mambots -> Site Mambots,

Then go to Mambots -> Site Mambots, and select "Multi lingual abstraction layer bot." Change the last parameter "Overwrite global config" to Yes. This enables Joom!Fish to show the translation on global configuration.

ikiK

Netrebaš to zadnje radit radit naime ti su postovi iz 2008 (nisam uopće obračao pažnju), mamboti su pluginovi iz joomle 1.0, taj plug in o kojem je riječ je već instaliran na 1.5 i u popisu je za deinstalaciju ali ga nema u editoru plug inova jer se nema što uređivat u njemu.
Trebalo bi ti radit samo s prvim djelom uputa. Dodaj meta tagove u joomfish konfiguraciju jezika za cijeli site i to bi trebalo biti to.

Neka se javi netko drugi još ako sam nešto krivo napisao jer imam iskustva kolko i ti s tom komponentom.
...

dada