Trazim komponentu - ponuda

Autor dakky, 13. Ožujak 2011, 17:23

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dakky

Pozdrav svima, moj prvi post ovdje :)

Trazim komponentu ili modul, ili bilo sto drugo, sto ce mi omoguciti jednostavno unosenje artikala, konkretno jela u restoranu. Nije potrebna mogucnost web-shopa vec jednostavno a pregledno ispisivanje jela sa pripadajucim slikama te cijenama.

Pretpostavljam da uvijek mogu napraviti tablicu, ali to mi ne pretstavlja uzitak pogotovo jer pojedina jela imaju i vise slika, a kako bi to izgledalo u tablici, pitanje je. A i svaka slika bi trebala imati i thumbnail i veliku sliku, pa sad to sve sloziti je previse posla.

Pada mi na pamet neka obicna "galerija" u kojoj bi mogao napraviti popis jela sa slikama i cijenom, pa je nekakva informacija i u tom vidu dobrodosla.

Pozdrav i unaprijed hvala na svim savjetima! Otvoren sam za sve mogucnosti :)

Renato


dakky

#2
Hvala, a jel radi to na 1.6 ? Pozdrav!

Vidim da ima Lite verzija u beti za 1.6, jesi probao, jel radi kako treba ili je "bugovito" ? :-)

Edit #2 : instalirao sam sve, i Restoran Menu Lite i Phoca Gallery, galerija radi kako treba, napravilo je thumbnaile, otvara slike, sve super, ali... restaurant menu lite zafrkava... odnosno, dodao sam kategoriju i listu artikala u kategoriji, za svaki artikal sam odredio sliku iz Phoca Gallery (jer drugacije ne moze, moraju obje komponente biti instalirane da bi artikal imao svoju sliku), medjutim iz nekog razloga slika se ne prikazuje u popisu artikala...

Ne znam gdje sam falio, ako netko zna... hvala!!

bosnianman

ja nebih pobjegao ni od VirtueMart komponente za ovo

ikiK

Citat: dakky  u 14. Ožujak 2011, 00:54
Edit #2 : instalirao sam sve, i Restoran Menu Lite i Phoca Gallery, galerija radi kako treba, napravilo je thumbnaile, otvara slike, sve super, ali... restaurant menu lite zafrkava... odnosno, dodao sam kategoriju i listu artikala u kategoriji, za svaki artikal sam odredio sliku iz Phoca Gallery (jer drugacije ne moze, moraju obje komponente biti instalirane da bi artikal imao svoju sliku), medjutim iz nekog razloga slika se ne prikazuje u popisu artikala...
Jesi bacio pogled na errore koje ti možda generira stranica na tim djelovima? Odgovor bi mogao biti možda tamo.
...

dakky

Citat: ikik  u 16. Ožujak 2011, 11:23
Citat: dakky  u 14. Ožujak 2011, 00:54
Edit #2 : instalirao sam sve, i Restoran Menu Lite i Phoca Gallery, galerija radi kako treba, napravilo je thumbnaile, otvara slike, sve super, ali... restaurant menu lite zafrkava... odnosno, dodao sam kategoriju i listu artikala u kategoriji, za svaki artikal sam odredio sliku iz Phoca Gallery (jer drugacije ne moze, moraju obje komponente biti instalirane da bi artikal imao svoju sliku), medjutim iz nekog razloga slika se ne prikazuje u popisu artikala...
Jesi bacio pogled na errore koje ti možda generira stranica na tim djelovima? Odgovor bi mogao biti možda tamo.

Stranica ne baca nikakve errore (barem oku vidljive), generira cijeli cjenik uredno samo slike ne stavlja pored artikala... iako se uredno izaberu iz popisa i dodjele artiklu...

dakky

Vidim da je Tito odgovorio na post ali nema posta..

Uglavnom, nemate neku drugu ideju, prolazi mi deadline lagano za to dovrsiti, samo mi jos to fali... a rucno slagati to isto nije bas pametno, pogotovo ako bude trebalo kakve izmjene raditi... :)

ikiK

Ovdje ti je titov post; http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=589.0

I što ti to znaći oku vidljive? Jesi pregledo putem firebug-a i u c-panelu server errors?
...

dakky

Gdje u c-panelu mogu vidjeti te greske? U error logs nema nikakvih gresaka, a server errors ne mogu pronaci...
Sto se tice firebuga, probao sam s njim ali ne baca nikakve greske, naime cak i u generiranom sourceu stranice ne spominju se slike, vec samo tekst upisan u komponentu...

Uzeo sam screenshote svega, mozda vam to malo pomogne kod otkrivanja greske...

dakle ovako izgleda zavrsni rezultat, primjetite da nema slika pored naziva artikla:


itemi (artikli) su dodani u grupu zvana "pizze" i prikazuju se


Ovdje se vidi da je Phoca Gallery instaliran kako treba, da su slike uploadane i izabrana je npr. prva slika za prvi item


Slika je odabrana, ima ID=1, u description polje sam upisao sve cijene jer mi trebaju 3 polja za cijene, a ne 2 kao sto komponenta nudi



Hvala

ikiK

Nažalost neznam, da mislio sam na error logs, naime kada se neka kriva putanja postavi na slike obično se dobi 404 error u logovima, i odma se zna gjde počet tražit greške u postavkama. ovo je vrlo čest slučaj. Neznam ti ništa drugo preporučit ovako na daljinu osim da još jedanput probaš sve upute od prve do zadnje preletit oko postavki ovoga, možda ti je neki korak promakao.

Nisam to nikad koristio pa nemogu ni dublje od ovoga uči u problem.
...

dakky

Meni problem izgleda kao da sama komponenta nije ispravna, ili kao da je u komponenti negdje odabrano "show images: no" , a ja ne mogu pronaci gdje. Jer u backendu sve radi dobro, cak radi i Phoca Gallery odvojeno dobro, ali zajedno se ne vole bas, mozda je problem u Joomli 1.6

dakky

Dobio sam sluzbeni odgovor, Phoca Restaurant Menu Lite je i sluzbeno pokvaren u beta1 verziji za Joomlu 1.6. Bug ce biti ispravljen kod sljedeceg releasa. Koji se ne zna kad ce biti.

Mozda na kraju ipak predjem na VirtueMart ili nesto?

wooer

A trenutno ti je i VM za J!1.6 u velikoj banani (beti) tako da se niti s time nećeš trenutno baš usrećiti.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

tito

Citat: wooer  u 22. Ožujak 2011, 13:48
A trenutno ti je i VM za J!1.6 u velikoj banani (beti) tako da se niti s time nećeš trenutno baš usrećiti.

Mozes da pokusas sa ukljucenim Legacy pluginom i verzijom VM za J!1.5...

dakky

A taj Legacy plugin i "Restaurant Menu Lite" za J1.5 ?