2 Modula - Modul "most rated" i Modul vezane vijesti

Autor davpetri20, 11. Ožujak 2011, 18:24

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

davpetri20

LP

MOzete li mi preporuciti modul koji prikazuje članke po glasovima.Dakle recimo nek na pocetnoj stranici prikazuje 5 članka po redu.Od onog sa najbljim glasovima.Dakle da prikazje clanke sa njavise hitova,nego sa najboljim glasovima....

A drugi modul koji mi treba je modul "vezane vijesti".I taj modul bi prikazivao recimo 5 vijesti  ispod svakog clanka,a da imaju vezu s tim clankom.


Recimo...nesto slicno tome su ovi moduli:

Latest News - prikazuje zadnje vijesti na webu
Most Read Content - Dakle,prikazuje vijesti sa najvise hitova,odnosno čitanja..


Pa eto,ako me mozete uputiti za ova 2 modula..Bio bih zahvalan.

gianni

Modul za najbolje ocijenjene članke: db8 Best Rated Content
Za vezane vijesti imaš integrirani modul u joomli koji radi usporedbu samo po ključnim riječima, a ako želiš više opcija onda FJ Related Articles Plus

davpetri20

#2
Da..hvala..dobar je ovaj modul za most rated koji si preporucio.


BTW

Pretpostavljam da taj integrirani modul za srodne vijesti funkcionira po principu, da upisujem ključne riječi u onaj key reference jel ?
E sad...koliko riječi je optimalno da se piše u to polje key reference?
Ja sam za probu upisao na par članaka po par riječi u key reference..Ali kad odem vidjeti ispod članaka...nema tih linkova koji bi isli u srodne članke.Mozda jer mi je neki plugin isključen ili ?

Probaj sam ovaj modul za srodne clanke koji si mi preporucio..ali ispod članaka se ne prikazuju srodni članci.....a upisao sam keywords u podjedine članke za probu.

Je li to mozda jer imam 2 - 3 slicnih modula/plugina za taj related articles,a samo jedan mora biti ukljucen?

gianni

Ne u Key reference, nego ispod u Meta data > Keywords
Ključnih riječi ne treba previše, ono što može biti veza između dva članka.
Ne znam kakva je stranica, ali npr. ako pišeš vijesti iz nogometa, stavit ćeš vjerojatno kao ključne riječi ime igrača, kluba i lige, tako da se kao vezani članci pojavljuju oni koji su o jednom od to troje.
U modulu također imaš opciju koliko se ključnih riječi treba poklopiti da bi se pojavio link na taj članak kao vezani, po defaultu je jedna i to je OK za početak, osim ako imaš ogroman broj članaka.

PodRinjaC

I mene zanima ovo. Koristim integrisani modul joomle za slične članke, ali kako da napravim da mi ispod teksta trenutno pregledavanog clanka prikaze taj modul a ne na right (desnoj) strani, na koju poziciju da ga postavim ili to treba nekako drugacije uraditi ?

PodRinjaC

Nije moguce da mi niko nece pomoci, zelim da bude ovako kao na ovoj stranici ispod clanka sto pise vise iz kategorije,

http://www.vijesti.ba/hot-news/49004-Obi-Mikel-Molim-vas-pustite-moga-oca.html

oKRamxII

Pa ovisi o tvom templateu, koliko pozicija imaš na raspolaganju, trebalo bi biti nešto "ispod" mainbody-a....

PodRinjaC

Evo ipak sam pronašao riješenje, plugin prikazuje povezane članke po ključnim riječima i prikazuje ih ispod trenutno pregledavanog članka

Odličan plugin preporučujem ga i potpuno je besplatan, evo postavio sam ga u privitku