Koja su vaša iskustva sa eksternim scriptama i koliko one smetaju/usporavaju str

Autor Retro Alfa, 03. Ožujak 2011, 13:57

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Retro Alfa

Koja su vaša iskustva sa eksternim scriptama i koliko one smetaju/usporavaju stranicu tipa Foreca box ili facebook, kladionica, tv raspored itd. Moje je mišljenje da od toga treba bježati ko vrag od "kršćene" vode da se metaforički izrazim  ;D

Zanimaju me vaša iskustva, da li ste ih ikada koristili. Da li ste primjetili razlike u performansama stranice. Kolega mi je rekao da se one učitavaju nevisno od stranice i da ne bi trebale previše smetati ali meni se čini da ipak usporavaju.


ikiK

Moja iskustva su općenito dobra, ništa nije savršeno i sve ponekad "šteka" pa tako i to. Večinom ne, meni dovoljno...
...

erik

Svakako usporavaju stranicu, ali to ne mora biti nešto primjetno. Vidio sam neke jako loše dodatke koji stvarno jako usporavaju stranicu ali većina popularnijih je ok. Naravno, moraš imati na umu da ako je stranica na nekom jeftinom USA hostu, da previše tih "vanjskih" modula neće biti dobro...
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Retro Alfa

Stranica je hostana u Zagrebu, znači svi imate koliko toliko pozetivno mišljenje o vanjskim scriptama. Očito je do mene onda, hvala na vašim mišljenjima.

karlovic

Neke će usporiti više neke manje, brdo njih unutar jedne svakako više. Znam jednu tj. više njih skriptu za reklamu unutar sadržaja (riječi) koja usporava dosta. Opterečenje prikazu između ostalog stvara i preopterečena DB. Dakle nema univerzalnog odgovora. Hosting je jedan od više razloga u nizu. Previše tih.... imaju veči utjecaj od njega mislim.