Problem sa registracijom (nove korisnike odbaci kao spamere)

Autor rsvlado, 05. Lipanj 2019, 19:11

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rsvlado

Inače su mi se novi korisnici povremeno javljali sa problemima registracije. Neke sam u admin panelu morao ručno potvrditi iako je podešeno da se korisnik sam registrira potvrdom na e-mail. Evo na primjer jedan korisnik, mi se obratio i pitao me zašto je dobio poruku: "Error  Sorry, your registration failed because you have been flagged as a spammer by a match of your details in our database spambots. If you are a genuine visitor, then we apologize. Please contact us to get the issue resolved."
Pokušao sam pod tabom korisnici tamo gdje se određuje koja e-mail domena je dozvoljena, a koja ne, dodati njegovu domenu kao dozvoljenu. Zadano je bilo da su sve dozvoljene. Bez uspjeha. Na stranici imam forum i virtuemart (zbog digitalnog downloada). Napravio sam da se bez registracije ne može vidjeti download link. Pošto sam na stranicu nedavno dodao novu lokomotivu (addon za RailWorks) sada naravno imam problem.
Pokušao sam napraviti fake registraciju kao test i također se ne mogu registrirati i dobijem istu poruku kao što sam citirao gore. Stranica je ova https://railworks.com.hr/ Svaki savjet bi mi dobro došao

Dario

Joomla to ne radi po defaultu niti takva poruka postoji u core-u...

Ovo je do neke naknadno instalirane ekstenzije (plugin / komponenta)....

Ovak na brzinu vidim da se zna događat s Akeeba-om i Kunenom, pa možda pogledat na forumu ekstentzije ako koristiš koju od njih....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

rsvlado

Eh kad bih ja znao... Uglavnom imam virtuemart i kunenu i svaki ima svoju formu za registraciju. Kad se registriraš podaci su valjani za bilo koje od njih. Meni nije jasno kako sad odjednom ne funkcionira kako treba. Probao sam neke stvari oko mijenjanja CAPCHA, reCAPCHA, pa promijeniti način potvrde registracije ali nikako se ne mogu registrirati sa svojim testnim fake korisnikom. Prije je registracija išla bez problema.

rsvlado

Izgleda da sam riješio. Uspio sam se registrirati nakon što sam isključio User - SpambotCheck  plugin. Postavke su mi bile po defaultu tako da ne znam koja stavka je bila najagresivnija. Podrška za ovaj modul je samo za plaćenu pretplatu tako da nemam koga piati :(

rsvlado

Nakon što sam isključio plugin sinoć iza 17 sati su mi počeli dolaziti mailovi da potvrdim registraciju korisnika. Otprilike u razmacima od pola sata. Nakupilo se do iza ponoći dosta toga. Onda sam naravno opet uključio plugin i po sistemu eliminacije počeo isključivati dio po dio.
I otkrio sam krivca :)


Ovaj dio spomenutog antispam plugina mi je bio uključen i sa postavkom na 0 sve je tretirao kao spam. Sada sam ga ponovno uključio i stavio vrijednost na 5. Sada opet registracija ide bez problema i od sinoć nema niti jednog spamera :)

Dario

Za spambot check-om nema potrebe ako imaš reCaptcha-u složenu... Bar ja nisam imal zadnjih 10 godina :)
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

penzic

Htio bi samo napomenuti da je poželjno isključiti opciju u kontakt formi "pošalji kopiju poruke sebi ". Stranice mije isključio hoster dok to nisam riješio.
Captcha i ova opcija zajedno po meni jednostavno ne dozvoljavaju spameru da eksploatira tvoj site. :)